Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Az Ukrajnában élő oroszok...

Az Ukrajnában élő oroszok miért nem válhatnak ki? Miért nem önrendelkezhetnek?

Figyelt kérdés

Mert, hogy a népeknek elvileg jár az önrendelkezés joga.

Vagy nem minden népnek?


Magyarországról leszakíthatták a nem magyarokat.

Jugoszlávia széthullhatott.

Montenegró kiválhatott.

Koszovót még segítették is.

Akkor az Ukrajnában élő oroszok miért nem dönthetik el, hogy kihez szeretnének tartozni?

Vagy az oroszoknak ilyet nem szabad?

A legnagyobb ország már ne nőjön tovább!!!



2015. ápr. 1. 11:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
71%
Pont azon vannak, ezért van háború.
2015. ápr. 1. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
34%

A valóság az, hogy az USA háborús cionistái meg akarnak szerezni maguknak egy államot, Ukrajnát, hogy ezzel szétszabdalják a nagy Oroszországot, egy hatalmat. Mert Oroszország konkurencia az USA-nak hatalom szempontjából. Egyedül a cion USA akar a világ ura lenni, és ezért képes kirobbantani a 3. világháborút is. Miért? Ez visszavezethető a zsidó ószövetség bibliában olvasható kijelentésre:


Ha elolvassuk a bibliából az Ószövetséget, akkor észrevesszük, hogy az ószövetség istene, Jehova, térdig gázol az emberi vérben és a gyilkolásban. Megtaláljuk benne, hogy mit jelentett ki Jehova saját magáról: "Én, az Úr, féltékeny és bosszúálló Isten vagyok. Nincs más Isten rajtam kívül! Rajtam kívül ne legyenek neked más isteneid!"


Értsd: Én, a cionista USA, egyedüli hatalom akarok lenni a világon, és bosszút állok mindenkin, aki előttem, az akaratom előtt, nem hajol meg. Nincs más hatalom rajtam kívül, ezt jobb, ha észben tartjátok. Rajtam kívül nincs más hatalom ezen a Földön.

2015. ápr. 1. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Na ez érdekes megközelítés.

(mindenért a zsidók a felelősek? csak így zárójelben kérdem)

2015. ápr. 1. 13:21
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

A többi ország sem hullott szét háború nélkül, és speciel amikor a csecsenek akartak elszakadni Oroszországtól, őket sem engedték az oroszok, évekig háború volt, kétszer döntötték teljesen romba Csecsenföldet a 90-es években. Sok tízezer ember halt meg azokban a harcokban.


Amúgy tőlem elszakadhatnának az ukrajnai oroszok, de vegyük azért észre, hogy itt nem valami különleges esetről van szó, amit valami nyugati/cionista/gyíkember összeesküvés idézett elő. Az ilyen elszakadási törekvéseknél rendszeresen háború szokott lenni. (Kivéve pl. skótok, ahol lövöldözés nélkül megszavaztatták őket.)

2015. ápr. 1. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

A gond csak az, hogy csak Donyeck és Luhanszk székhelyein van orosz többség, meg max 1-2 nagyobb városban, a vidéken viszont egyértelműen ukrán többség van. Így persze, hogy nem engedik, hogy elszakadjanak. Ha Győrben, Sopronban, meg mondjuk Mosonmagyaróváron szlovák többség lenne, akkor elengednéd szakadni egész GyMS megyét úgy, hogy a vidéken és a többi kisvárosban magyarok élnek?

Ráadásul Donyeck és Luhanszk Ukrajna leggazdagabb részei. Ha elszakadnak, Ukrajna lehúzhatja a rolót, mert az ipar jelentős része pont ott van.


Az általad felsorolt dolgoknál meg kicsit el vagy tévedve:

Jugoszláviában sem érvényesülhetett az önrendelkezési jog, nem engedték, hogy a tagállamok határai módosuljanak, nézd csak meg Bosznia-Hercegovina etnikai térképét.

Koszovót azért támogatták, hogy gyengítsék vele Szerbiát, plusz Amerika egy balkáni "támaszpontot" akart, az albánok meg nagy USA-barátok.

Montenegró alapba nem tartozott Szerbiához, hanem csak államszövetségben voltak. Így simán kiléptek belőle.

2015. ápr. 1. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Tehát azzal érvelsz, hogy Magyarországtól elcsatoltak magyar lakta területeket az akaratukon kívül, akkor az Ukrajna területén élő oroszok miért nem csatlakozhatnak Oroszországhoz?
2015. ápr. 1. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Kérdező! Nézd meg, kiknek a kezében van a globális magánpénzhatalom, a kamatos pénzrendszer! Mindjárt meglátod, hogy nem a fehér ember kezében! Mert ha abban lenne, akkor nem lenne ekkora nyomor a Földön!
2015. ápr. 1. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
84%
Mert a zsidók gyűlölik Putyint és vele együtt az oroszokat, Ukrajnát pedig jelenleg zsidók irányítják.
2015. ápr. 1. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Olyan jót szórakozok, ha Orbánt Kritizálják a lengyelek, akkor azok lengyel zsidók?
2015. ápr. 1. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Az önrendelkezés, függetlenség joga az ENSZ-ben alapvetően a gyarmatokra vonatkozik, nem a nemzeti kisebbségek függetlenségi törekvéseire, szakadár háborúira.


A Szovjetunió, Csehszlovákia, Jugoszlávia felbomlása más kategória, mert ott a tagállamoknak meg volt az alkotmányos joga, hogy kilépjenek a föderációból és az államok határai akkor nem változtak.


Az államok kisebbségi népcsoportjainak elszakadási, függetlenségi harcának és így az egyoldalú, az adott állam alkotmányával, jogrendjével ellentétes elszakadás megítélése jelenleg elég változó a világban. A jellemző gyakorlat az, hogy ebben a kérdésben a nagyhatalmak döntenek, aki éppen a legerősebb az adott helyzetben.

Például Törökország támogatta a ciprusi törököket az elszakadásban, de jelenleg ő az egyetlen, amely elismeri az Észak-Ciprusi Török Köztársaság szuverenitását.

Az USA és a nyugati nagyhatalmak elszakították Koszovót Szerbiától Oroszország és Kína tiltakozása ellenére.

Dél-Oszétia, Abházia, majd Krím egyoldalúan kikiáltott függetlenségét csak Oroszország és néhány szövetségese ismerte el, a többi nagyhatalom elutasítja ezt.


De például az olyan szakadár államok, mint a Dnyeszter Menti Köztársaság, Novorosszija, Hegyi Karabah vagy az afrikai Szomáliföld függetlenségét, teljes önrendelkezését jelenleg egyik ország sem ismeri el (így nagyon hosszú távon aligha lesz fenntartható), az egész világ a közös megegyezést, tárgyalásos rendezést szorgalmazza, támogatja. Nagyhatalmi támogatás hiányában a boszniai Szerb Köztársaság, Csecsenföld is kénytelen volt lemondani a kivívott függetlenségről, bár ezeknél ehhez elsősorban nem békés, tárgyalásos rendezés vezetett, hanem fegyveres erőszak, fenyegetettség. Ukrajna nem elég erős ahhoz, hogy háborúval rendezze a kérdést, szerezze vissza a fennhatóságot keleti szakadár területei felett, így a helyzet szerintem főleg a moldovaihoz hasonlít.

2015. ápr. 1. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!