Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Ukrajnában a háború miatt 10...

Ukrajnában a háború miatt 10 ezer forint körüli a fizetés? És ott nagyjából hány forint értékbe kerülhet pl.1 kiló kenyér?

Figyelt kérdés
HÖK-ös vagyok és a szociális ösztöndíjakat nemrég számoltuk ki. Egy ukrán magyar hallgató szülei elég keveset kerestek havi szinten magyar forintra átváltva. Az apa 18at, az anya (óvónő) 11 ezer forintot havonta. Ezért természetesen rendkívül sok pontot is kellett adni a hallgató pályázatának, mert sokkal kevesebb az egy főre jutó nettó jövedelem...

2015. febr. 27. 19:54
 1/6 anonim ***** válasza:
37%
Nem a háború miatt, hanem mert eladták magukat az IMF-nek, és az EU-USA-Izrael tengely bábállamává váltak.
2015. febr. 27. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
26%

#1 Te önmagad paródiája vagy.


OP: Sosem ment túl jól az ukránoknak, ennek aztán adott egy pofont a politikai instabilitás, majd az oroszokkal folytatott háború. Én párszor voltam Ukrajnában 2012 előtt, a szakmában megismert ukrán barátaimból kb. 10ből 9 már nyugatra húzódott azóta.

2015. febr. 27. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
29%
Nekem Ukrajna a kedvenc országom, nyugalom, biztonság, kedvesség és olcsóság van. Ha nem lenne a háború, meg ez a pénzügyi lehanyatlás, akkor nagyon klassz ország válna belőle.
2015. febr. 27. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Pár évvel ez előtt kérdezősködtünk kint, hogy mi a szitu. Akkoriban egy rendőr 23 000 forintnyi hrivnyát keresett , bár azt nem tudom, hogy nettó vagy bruttó.
2015. febr. 27. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Az IMF feltétele a világpiaci árak. Meg a juttatások befagyasztása. A háború az inflációról tehet. Ezek együttes hatására, igen, 15 ezer forint az átlag bér. A vicc az, hogy az élelem itt drágább, mint Magyarországon. Egy kiló liszt pl 190 forint, míg Magyarországon 100.
2015. márc. 3. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Egy kenyér kb 180 ft,de az attól függ,hogy épp hogy vannak az árfolyamok.
2015. márc. 13. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!