Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Miért csatlakozik sok 10-30...

Miért csatlakozik sok 10-30 éves fiatal az ISIS-hez?

Figyelt kérdés
Mi az oka annak, hogy nagyon sok fiatal (Nyugat Európából, Egyesült Államokból, stb) csatlakozik az ISIS-hez? családi problémák, nem tudnak célt találni az életükben?

2015. ápr. 5. 15:59
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Akik csatlakoznak, nekik a 98 százalékuk muszlim vallású, maradék 2 százaléka keresztény, akik megunták a kereszténységet.


Valószínűleg jó dolgukban nem tudják mit csináljanak, unják az életüket.

2015. ápr. 5. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
92%

A Nyugat-Európából csatlakozó őrültek nagyrészt az elsőgenerációs bevándorlók gyerekei. Ők már nyugaton születtek, ott is nőttek fel és látják, hogy bevándorlóként semmi esélyük a "normális" életre. Nem léphetnek előrébb, nem lehet jobb munkájuk, mint a szüleiknek, marad a 8-12 órás kulimeló valami szalag mellett. Nem csoda: annak idején a nyugat-európai gazdaságoknak azért kellettek a török, jugoszláv és egyéb vendégmunkások, mert a helyiekhez képest nevetségesen olcsón dolgoztak és elvállaltak olyan munkákat is, amit egy büszke német vagy francia soha nem végezne el.

Csak éppen a vendégmunkások nem ingáztak egy életen át Európa két vége között, hanem letelepedtek és családot alapítottak. A gyerekeik pedig felnőttek, látják maguk körül a nyugati világot és érzik, hogy annak ők mindig is a legalján lesznek, mint végzettség nélküli idegenek.

Persze nem látják a másik oldalt: Nyugat-Európában gyári melósként is jobban keresnek, jobb körülmények között élhetnek, mintha otthon - jobb lehetőség híján - nekiállnak kecskepásztorkodni vagy seftelni. Ezt ők nem tudják, mert nem éltek az "őshazában".

Erre jön az Iszlám Állam, aminek igen tehetséges szónokai alaposan meghülyítik a fiatalokat. Bemesélik nekik, hogy ha az "ő fajtájuk" fogja uralni a Közel-Keletet és az ősi törvények lesznek életben, akkor minden csodás lesz, örökké gazdagok lesznek és nem lesz semmi gond. Egy élettapasztalat nélküli fiatal számára ez jobban hangzik, mint az, hogy öregkoráig robotolhat a gyárban, helyi viszonyok között alacsony (abszolútértékben azért nem rossz) fizetésért.

2015. ápr. 5. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Ha jól tudom, akkor múltkor egy amerikai/vagy több amerikai orvos is csatlakozott az ISIS-hez és több tanult ember is pedig "elvileg" nem volt rossz sorsuk. Vagy az nem lehetséges, hogy ez egyfajta lázadás a kapitalista "világ" ellen? tehát nem akarnak úgy élni, hogy csak azt látják mennyivel jobban megy a szomszédnak? ők étterembe mennek minden hétvégén én pedig évente talán egyszer tudok elmenni? holott én is 8 órát dolgozom mint a szomszéd? de mégis különbséget tesznek köztem és közte? Lehet ez is indíték nem? és ehhez szerintem nem kell alul iskolázottnak lenni. Lehet, hogy orvos vagyok a szomszédom pedig ügyvéd de ő mégis többet keres ugyanannyi munkával mint én. Ezzel igazából arra akarok rávilágítani, hogy - szerintem, de lehet, hogy rosszul tudom - sokan megelégelik ezt az életet azt, hogy másnak mindig több jut, pedig én is dolgozom, megelégelik ezt az egész anyagi központú rendszert.
2015. ápr. 5. 16:48
 4/7 A kérdező kommentje:
és bár tudják, hogy odakinn nem vár rájuk túl sok (jó) de mégis bíznak abban, hogy ott (talán) új életet kezdhetnek ahol nem számítanak - olyan mértékben az anyagiak mint itt - hanem inkább egy közösség barátabb, vallásos alapú ország.
2015. ápr. 5. 16:50
 5/7 anonim ***** válasza:
51%

Azért lássuk csak be hogy nem is olyan buta az az Iszlám Állam, szervezetten működnek, katonai, fél katonai szinten harcolnak, tehát nem lehet rájuk azt mondani hogy unalmukban céltalanul lőnek más városokra. Céljuk van, és csak így tudják elérni hogy lefejezik azt aki ellenszegül, mert másból nem ért a civilizált barom öltönyös, ezért nem is próbálnak meg alkudozni, inkább mennek előre, és ölik az ellenük irányulókat.


Ha Magyarországon is ilyen lenne rátermett, élelmes ember, aki kialakítana egy ezredet, a kormányt bicskával le lehetne kergetni a porondról.

2015. ápr. 5. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Előző teljes mértékben igazad van. :) Sőt ha jól tudom akkor a haderejük már-már a Magyar Honvédségével vetekszik legalábbis létszámban.
2015. ápr. 5. 18:14
 7/7 anonim ***** válasza:
Már vagy 50-60.000-en lehetnek kb. A magyar "hadsereg" könnyű lenne számukra.
2015. ápr. 14. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!