Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » A skótok afféle "nyugati...

A skótok afféle "nyugati magyarok"?

Figyelt kérdés

Én úgy látom, hogy a skót kultúra sok mindenben hasonlít a magyarra. Ők is nagyon hasonlítanak a körülöttük élő népekre (angolok, írek) ahogy mi a kultúránk se különbözik sokban például a szlováktól, mégis élesen elhatárolódnak tőlük, ahogy mi is. Morcosak, spórolósak és erősen hazafiasak, akárcsak mi. Szeretik a szabadságot és a függetlenséget, a tavaly őszi függetlenségi népszavazás majdnem nyert.

Nekik is megvan a saját "trianonjuk", amikor a 18. században bekebelezte őket Nagy-Britannia, és sokan a mai napig siratják, hogy ez történt.



2015. ápr. 7. 17:42
 1/10 A kérdező kommentje:
Ja meg a magyarok is sok dolgot találtak fel, amiről rengetegen nem tudják, hogy magyar találmány (pl. golyóstoll, c-vitamin) ahogy a skótok is (pl. penicillin, televízió)
2015. ápr. 7. 17:43
 2/10 anonim ***** válasza:
96%

A magyarok inkább a franciák meg az oroszok keverékei, ami a mentalitást illeti.


Franciaországon azon kevés nyugati ország, amely ragaszkodik az egykori nagyságához.Emiatt is, a volt gyarmatait nagyon kihasználja.

Oroszország szintén ragaszkodik a nagyságához.

Magyarország meg ragaszkodna, ha tehetné :)


A franciák magukon kívül senkit sem szeretnek, igen sok a szélsőjobboldali meg ultranacionalista is köztük, csak úgy, mint a magyaroknál.


Elmész Franciaországba és azt tapasztalod, hogy nem akar angolul beszélni a francia, pedig tud, csak nem akarja "lealacsonyodni" egy angol ajkú szintjére.

2015. ápr. 7. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
53%
Lehet benn valami, mert nálunk is sok a köcsögduda, és imádjuk, amikor sípolnak.:)
2015. ápr. 7. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Hogy hasonlítanak a környező népekre, de próbálják őrizni saját kultúrájukat, hazafiasak, szeretik a szabadságot és megvannak a történelmi sérelmeik, elbántak velük a nagyhatalmak, ez szinte bármelyik népre elmondható.


Ebben még például az írek, finnek, osztrákok, csehek, lengyelek, szlovákok, magyarok, horvátok, szerbek, bolgárok, görögök, törökök, kurdok, grúzok, örmények is hasonlítanak.

2015. ápr. 7. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
96%

Ezt a franciák nem hajlandóak angolul beszélni dolgot nem tudom ki kezdte el terjeszteni..

Mikor először voltam Franciaországban és alig tudtam franciául, ők erőltették, hogy angolul beszéljünk.Hiába kérdeztem/ kértem valamit franciául angolul válaszoltak.

2015. ápr. 7. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Tapasztalatom szerint a franciáknak az angollal semmi bajuk, de harsány németséggel szólsz hozzájuk, akkor a szemük szikrákat szór.
2015. ápr. 7. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem te sose jártál Skóciában ha így gondolod. Semmi közük a magyarokhoz. Honnan veszed, hogy morcosak?
2015. ápr. 7. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Kezdjük azzal, hogy eredeti, kelta-gyökerű skót kultúra nem létezik. Az angolok tettek róla, hogy megszüntessék.

A nyelvet már el is felejtették, csak néhány csökevény maradt belőle, ami emlékeztet, hogy valaha volt egy skót nyelv.

2015. ápr. 8. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha már mindenképp nyugati analógiát keresel a magyarokra, akkor inkább az írek azok. Ők is sokáig voltak egy szomszédos, fejletebb hatalom gyarmata (angolok - osztrákok), ők is a huszadik század elején szakadtak el, ők is vesztettek területeket, náluk is a katolikus vallás dominál, ők is szimpatizáltak Hitler Németországával, ők is jelentős külföldi diaszpórával rendelkeznek, az ír nyelv is kitűnik az európai átlagból, mint a magyar, ők is szeretnek inni, stb.
2015. ápr. 8. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Erősen hazafias, mi?Azért szavaztak az unió mellett a tavaly ősszel.Nagyon hazafias, függetlenségpárti népről beszélhetünk, valóban.



Ha már erőltetett párhuzamokat keresel, inkább az íreket lehetne venni, de ők se sokban hasonlítanak ránk.

2015. ápr. 9. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!