Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Mi a véleményetek arról, hogy...

Mi a véleményetek arról, hogy a Szlovákiában élő magyarok kezdenek teljesen beolvadni a szlovákokhoz?

Figyelt kérdés
Nagyon gyakori a vegyes házasság és abszolút nincs magyarságtudatuk az embereknek. De nincs ezzel szerintem semmi baj, a magyarok is próbálták asszimilálni a magyarországi szlovákokat anno több kevesebb sikerrel.
2015. ápr. 8. 14:50
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
0%
Nem,nem.
2015. ápr. 8. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
23%
Leszarom :D
2015. ápr. 8. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
24%
Mi az? Nem tetszik, hogy valakit nem érdekel? :D
2015. ápr. 8. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
86%

Engem is elszomorít mikor egy Kovács/Szabó/Kis/Nagy nevű emberrel a határtól pár kilométerre nem tudok magyarul beszléni... Viszont sajnos ez egy természetes folyamat amit lehet gyorsítani és lassítani de visszafordítani nem.

Nagypapám is mesélte hogy Pécsen a világháború előtt mindenki németül beszélt, ma meg már ugye nem jellemző.

2015. ápr. 8. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
70%
Bűn nem átadni a gyermekeinknek ezt a szép magyar nyelvet!
2015. ápr. 8. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
100%
Minden az oktatáson múlik. Ha van olyan nyelvű iskola, akkor a nyelv megmarad. Ha nincs akkor egy generációig él e nyelv. Ismerek olyan romániában élő magyarokat, akinek a gyereke csak a szüleivel beszél magyarul, a kilép az ajtón csak románul mindent. Kilökné magából a társadalom máskülönben. A gyerekek kíméletlenek.
2015. ápr. 8. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
30%

Ez egy természetes folyamat. Pl. Romániában Ceausescu erőszakkak fel akarta gyorsítani a magyarok asszimilálódását, de pont az ellenkező hatást váltotta ki, a magyarok szándékosan ellenálltak.


Most, hogy viszonylag nagyobb a szabadság, sokkal kevésbé érdekli ez a Felvidékieket, Erdélyieket.


Bár én nem idegesítem magam rajta, úgy élnek, olyan nyelven beszélnek, ahogy akarnak.


Azt meg végképp nem értem, aki még ma is a trianon előtti határokat akarja visszaállítani, vagy ezen bosszankodik, busong egyáltalán.

2015. ápr. 8. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
9%

Ma már semmit nem ér a magyarságtudat, ahogy más sem. Ma már a pénz beszél leginkább ebben is, aki elmegy dolgozni németbe, hollandba, és soha nem jön haza az feltehetőleg már felfutott kiegyensúlyozott anyagi helyzetű ember, aki természetes módon az ottaniakkal ismerkedik.

Lesz a fókuszban egy interjú pár Kubaival akik hozzánk jöttek dolgozni, és az Ő leszármazottjaik sem tértek már haza, az egyik férfi azt mondta hogy Ő már úgy érzi itt fog meghalni.

2015. ápr. 8. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
64%
Ez a következménye annak, hogy Szlovákia elhúzott mellettünk, egy jól fejlődő társadalomba megéri integrálódni. Meg lehet nézni, Dél-Tirolban az elmúlt 30 évben még nőtt is a németül beszélők aránya az olaszokhoz képest, mivel a németnél, osztráknál fejletlenebb olasz társadalomba nem annyira éri meg integrálódni az ott élő német anyanyelvűeknek.
2015. ápr. 8. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
21%
Egyetértek #2-vel, szarok rá, amúgy is ez a természetes szerintem, hogy ahol él ahhoz idomul, átveszi a kultúrát, satöbbi. Nem kéne leragadni egy országhoz, csak azért mert divat a nagymagyarkodás.
2015. ápr. 8. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!