Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Hogyan kéne kijutni szeretett...

Hogyan kéne kijutni szeretett hazámba, az Egyesült Államokba?

Figyelt kérdés
Nagyon bonyolult megszerezni az amerikai állampolgárságot? Nekem ez minden vágyam, hogy ott éljek. Imádom az Államokat, a kultúrájukat, mindent ami amerikai. Dédnagyapám élt is New York Cityben. Én nem érzem magam magyarnak. Nekem a magyar állampolgárság csak egy papír. Egyébként is német, szlovák felmenőkkel rendelkezem.

2015. ápr. 22. 07:51
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
76%

"Nagyon bonyolult megszerezni az amerikai állampolgárságot?"


Igen.

2015. ápr. 22. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
74%
Szinze lehetetlen, bár ha annyira szereted tudnod kène. Mondjuk ebből az is kiderül hogy losz.rt se tudsz az irl usa-ról szóval úgyis pofáraesès èrne... Ott is van ám szegènysèg meg szìvás, nem csodaország... Beszèlj amcsikkal majd elmagyarázzák neked a miújságot.
2015. ápr. 22. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
5%

Bezzeg, ha pl. gy ukrán vagy szerb akarná megszerezni a magyar állampolgárságot, már legalább 10-en nyalnának neki. Még akkor is, ha alig beszél magyarul.

Ha USA az álmod, akkor ne add fel. Én sem itt képzelem el a hátralévő életemet. Nekem kicsit könnyebb dolgom lesz Európával, de neked sem reménytelen. Az állampolgársági kérelmet akkor lehet beadni, ha van zöldkártyád és folyamatosan kinn élsz legalább 5 évig. Házasság esetén 3 évig. De ezzel nagyon vigyázz, mert állandóan ellenőrzik, váratlanul beállítanak és ha csak a papír miatt házasodtál, nem is élsz vele, akkor nagyon megszívod. A legnehezebb a zöldkártya megszerzése, anélkül nem maradhatsz kinn sokáig és esélyed se lesz ledolgozni az x évet. Vagy jelentkezel zöldkártya lottóra, amire kb. annyi az esélyed, mint az 5-ös lottón az 5-re vagy pedig hiányszakmában helyezkedsz el. Pl. az eü dolgozókat szívesebben fogadják, egyik ismerősöm is így volt kinn évekig. Bár inkább az orvos, diplomás ápoló kell nekik, de az okj-vel sem lehetetlen, mint láttam. De csak ezért ne menj ilyen szakokra, ezekhez elhivatottság kell.

2015. ápr. 22. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
94%

"Egyébként is német, szlovák felmenőkkel rendelkezem."


Na, akkor a friccekhez, tótokhoz már mehetsz is. Mi a fene köt viszont az "államokhoz"? Azonkívül, hogy van pár jó filmjük, meg finom (?) a hamburger?

2015. ápr. 22. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
4 Ez a magyar mentalitás, gyűlölni mindenkit. Csak gratulálni tudok.
2015. ápr. 22. 08:47
 6/15 anonim ***** válasza:
95%

"4 Ez a magyar mentalitás, gyűlölni mindenkit. Csak gratulálni tudok."


Idézd, mely szavaim sugároztak gyűlöletet! Amellett nem lenne egészen alaptalan, hiszen az imént magyar nyelven fejezted ki, hogy nem érzed magad magyarnak, az neked csak egy papír, és német, szlovák felmenőid vannak. Te nyilván nem tehetsz erről, de ha minden közösséget megtagadsz a szülőhazáddal, miért várnál itt bármilyen rokonszenvet? Ilyen emberre olyan nagyon nincs is itt szükség, az USA - ban meg feltehetően türelmetlenül várnak rád.

2015. ápr. 22. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
74%
Kérdező, én teljesen megértelek. Nekem is minden vágyam hogy letelepedhessek ha nem is Amerikában, de Ugandában, imádom a kulturájukat, mindent ami ugandai. Az ük-ük-nagyapám járt is arra vadászaton, persze sajnos megették a benszülöttek, viszont ettől még szorosabb szálak fűznek a helyiekhez. Jaj, mindjárt meg ki is írok egy kérdést hogy miként szerezhetek ugandai állampolgárságot, hogyan lehetnék ugandai politikus, hogyan válhatok négerré stb
2015. ápr. 22. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
76%

#7:

Ez jó volt :))

2015. ápr. 22. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
69%

Gyűjtesz pénzt, felpattansz a leghamarabbi gépre és elrepülsz "szeretett hazádba".


Az állampolgársággal nem kell törődnöd, biztos elboldogulsz a mexikói bevándorlók között, úgysem fognak többre tartani tőlük.

2015. ápr. 22. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 qqqxxx ***** válasza:
75%
Nem azzal van a baj, h kulfoldon szeretnel elni, hanem a hozzaallasod, es attitudod szanalmas es visszataszito...egyszeruen csak sajnalni tudlak, olvasva azt, amit irsz.
2015. ápr. 22. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!