Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Újraválasztják Bécs polgármest...

Újraválasztják Bécs polgármesterét ősszel?

Figyelt kérdés

Bécs tekinthető a világ egyik legvörösebb városának, 1945 óta csak szociáldemokrata polgármestere volt, ráadásul szinte mindig abszolút többséggel voltak hatalmon. A bevándorlóproblémák és az ebből adódó FPÖ-népszerűség-növekedés óta azonban egyre csökken a támogatottságuk. Egy felmérés szerint Bécs lakosságának mindössze 60%-a echte osztrák, a maradék 40%-nak vannak bevándorló gyökerei.

Legutóbb 2010-ben volt választás, akkor a szocdemek elvesztették abszolút többségüket, ezért a Zöldekkel kényszerültek koalícióra, de nem túl felhőtlen a viszonyuk. A mostani közvélemény-kutatások szerint a szocdemek a legrosszabb eredményüket fogják elérni, mindössze 37% szavazna rájuk, míg a Zöldekre 12%, így lehet, hogy még a vörös-zöld koalíciónak sem lesz abszolút többsége a bécsi városházán. Az FPÖ viszont folyamatosan erősödik. Megjelent egy új párt, a liberális NEOS is, ami szintén elvesz néhány szavazatot a szocdemektől. Előfordulhat, hogy ezt a pártot is be kell majd vonniuk a bécsi városvezetésbe? A NEOS egyáltalán vevő lenne erre? Vagy az is előfordulhat, hogy megtörik Bécs 70 éves szocdem vezetése, és FPÖ-s polgármestere lesz?


2015. ápr. 27. 15:33
 1/3 anonim ***** válasza:

Őket is meg tudom érteni, mert ha neked vennék el a munkádat az indiaiak pl. akik még 47 ezerből is meg tudnak élni, te is utálnád őket.


Túl sok már a magyar bevándorló Ausztriában, én hazajöttem onnan, pedig nem is Bécsben, hanem Grác-ban melóztam, mert egyszerűen nem volt életem a meló mellett, utálták a pofám mert keleti bevándorló voltam. Úgy átnéztek rajtam mindenhol az osztrákok mint egy üvegfalon, és a rengeteg megaláztatásról amit át kellett élnem nem is beszélek, mert hosszú lenne.

2015. ápr. 27. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
1-es,én nem ezt tapasztalom. Velem roppant rendesek az osztrák kollégák. Persze nem is aljamelót végzek,tehát van egyfajta tekintélyem is. Nem kell az összes osztrákra ráhúzni az idegenygyűlölő táblát..
2015. ápr. 28. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Egyre paprikásabb a hangulat Ausztriában, az elmúlt 5 évben exponenciálisan növekszik a bevándorlás és jelenleg is tombol a bevándorlási láz.


Szerintem én mire elvégzem az egyetemet, már ki fog robbanni ott valami felkelés. A szélsőjobb nagyon erősödik. Pár hónapja is nagy balhé volt abból, hogy valami felmérés szerint Ausztria harmadik legnagyobb városában (Linz-ben) az általános iskolásoknak már több mint 70%-a nem is osztrák származású.

2015. máj. 1. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!