Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Ha eggyik nagyszülőtök Zsidó...

Ha eggyik nagyszülőtök Zsidó lenne, akkor kiköltöznétek Izraelbe?

Figyelt kérdés
Azt mondják ingyen lakás+nagy csomó támogatás van

2015. ápr. 27. 16:09
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
*egyik
2015. ápr. 27. 16:10
 2/16 anonim ***** válasza:
17%

Van sok támogatás így, egyik ismerősöm teljesen ingyen utazott ki oda nyáron, mindent fizettek neki. Most oda akart felvételnizni valami bsc utáni képzésre, mert nagyon nagy kedvezményeket kap így.

De hogy lenne ingyen lakás, arról nem hallottam.


Mindenesetre kinek nem fordul ki a bele ettől a terrorállamtól?

2015. ápr. 27. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
95%
Európai mércéhez képest instabil ország (palesztínokkal folyton lövöldözik egymást), és egyre súlyosbodó vízhiány fenyegeti. Hosszú távra nem terveznék életet oda.
2015. ápr. 27. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
76%

Tájékozódnom kéne kicsit jobban a témában, de ott viszonlyag gyakori a terrortámadás, és héberül se tudok, ami gondolom azért nem olyan szerencsés.


Szóval ha költöznék, jól bejáratottan demokratikus angol vagy német nyelvterületre mennék csak, teokráciákra nem vágyok. Nem tudom mennyire jellemző, de elég sok ultraortodox idiótáról hallani Iraelben.

2015. ápr. 27. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Kizárt!



Egy zsidó.


De ha téged érint a téma: [link]


Shalom!

2015. ápr. 27. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Nem akarok kimenni. Csak meglepő az hogy aki negyedrészt zsidó, máris mehet letelepedni oda.


Amúgy hogy-hogy, hogy nem, az egyik oszlopos cionista, aki jóformán kitalálta az egészet Herzl Tivadar-nak hívták.

2015. ápr. 27. 16:46
 7/16 anonim ***** válasza:
95%

7-es. Mi ebben a meglepő? Aki negyedrészt magyar, az is letelepedhet nálunk és megkapja az állampolgárságot.

A kérdésre: nem telepednék le.

2015. ápr. 27. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

6. vagyok.


A nagyo zsidó volta csak egy,alap követelmény. Ez nem jogosít fel automatice arra,hogy megkapd a státuszt. Nézik a nyelvtudást (angol,héber),szakma,eü.állapot,kor,vagyon.

Ja,és ott a lányoknak is kötelező a sorkatonaság.Nem vagyok naprakész,de régebben 30 éves korodig behívhattak és a katonaság ott több év!

2015. ápr. 27. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 Koplárovics Béci ***** válasza:
69%
Ha zsidó lennék, akkor nyilván, de mivel nem vagyok, így nem adom el magam, anyám, vagy apám egy zsák krumpliért, vagy egy lakásért.
2015. ápr. 27. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
55%
Nem. Nem szívesen élnék egy nyíltan apartheid rendszerben még akkor sem, ha a felsőbbrendűként kezelt néphez tartoznék.
2015. ápr. 27. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!