Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ha lenne lehetőségetek kiköltö...

Ha lenne lehetőségetek kiköltöznétek Londonba?

Figyelt kérdés
Kaptam egy lehetőséget, arra hogy Londonba költözzek. Viszont nem tudom, hogy jó ötlet - e ez, mert azt hallottam hogy ott az emberek elég mogorvák, udvariatlanok. A nyelvet nagyon jól beszélem, ezzel nem lenne probléma. Van egy kicsi akcentusom. Ti mit gondoltok, mit csináljak?

2015. márc. 27. 12:36
 1/8 anonim válasza:
47%
Ha keresel havi 4ezer fontot, akkor igen. Egyébként nagyon drága.
2015. márc. 27. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
53%

3 evet eltem ott, en szemely szerint alig vartam hogy elkoltozzek.

Igazabol utolag belegondolva anyagilag semennyire sem erte meg, pedig nagyon nem minimalt kerestem, a nyelvtudast tudom hasznositani, de az kb 1.5 ev kintlet utan feljott a mostani szintre. Magyarul 1.5 ev ment a kukaba, sokkal elobb el kellett volna koltozni.

2015. márc. 27. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Én megpróbálnám, aztán még mindig vissza lehet jönni ha nem válik be. De azt is megpróbálnám, hogy nem a belvárosba, hanem egy csendesebb külvárosi részre költöznék és onnan ingáznék inkább.
2015. márc. 27. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
66%

Kintrol ingazas:

El lehet tolteni orakat a londoni metron ha kintrol jarsz be, valamint egy 3 zonas (ami nincs is meg a kulvarosban) travel card heti 34£, azaz havi 136£. Kb amit a szallason sporolsz azt erre el is koltod.

2015. márc. 27. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
89%

London ma multikulturális várossá vált. mindenhonnan vannak emberek, Magyaro., Románia, Lengyelo., Bandlades, India, Nigéria, Kínai, Spanyolo., stb... és persze a britek. Ennek fényében nem tudod kijelenteni, hogy a londoniak kedvesek, mogorvák, udvariatlanok, stb...

Viszont pont ezért nem lesz gond, hogy van akcentusod. Például a haziorvosnál 2 orvos van, az egyik portugál, a másik Ghánából. Minden második buszsofor nigériai. Mindnek van akcentusa.

Én szeretek itt élni. A múzeumok és konyvtárak ingyenesek, busszal még éjjel is el lehet jutni bárhova. Az emberek meg elore néznek, nem magukat sajnáltatják.

Mi párommal 1.5 fizetésbol élunk, o teljes állásban keres minimálbért, én részmunkaidoben, mert délután suliban vagyok. Jelenleg ebbol a pénzbol élunk egy stúdiólakásban. Az magyarországi viszonyokhoz képest, most egy sokkal kisebb helyen élunk, de jut mindenre. Régen sokszor elofordult, hogy nem jutott pl. gyumolcsre vagy drágább húsra. Most (persze nem ész nélkul) de mindent meg tudunk venni. Korábban ha tonkrement a csizmám, úgy kuporgattam ki rá a pénzt, most minden lemondás nélkul tudok venni újat. Ha elvégzem a képzést, tudom hogy el tudok vele helyezkedni és nem minimálbérért. Itt van jovoképem és nem bántam meg, hogy kijottem.

2015. márc. 27. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, nagyon hasznosak voltak. Szivesen meghallgatok más véleményt is.
2015. márc. 27. 14:30
 7/8 anonim ***** válasza:

Nezd, MO-nal barmi jobb ami nyugat europai, meg a burgenlandi elso kis falu is. Az ottani kocsmaban meg fogod keresni egy itthoni kozepvezeto fizeteset.

Viszont nyugat europan belul Londonnal millio jobb hely van. Akar a videki anglia is, nem beszelve a nemet nyelvteruletekrol.

En pl azota Becsben elek, a fizum kb ugyanaz mint londonban volt, plusz ugye itt van 13-14havi fizetes, a lakasom kb dupla akkora es 60%-al olcsobb, magyarul sokkal tobb a megtakaritasom.

Ez ugyan ugy igaz a videki angliara is, igaz elhetoseg szempontjabol anglia nalam (es pl a Merker, stb intezetek felmeresei altal) nem a legjobb valasztas.

2015. márc. 27. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
15 vagyok, de mar most ki költöznek. Végül hogy dontottel?
2015. aug. 28. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!