Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Mennyi az esély, hogy Magyaror...

Mennyi az esély, hogy Magyarországot kizárják az EU-ból OV és a Fidesz miatt?

Figyelt kérdés

Osztrák újságokban (nem szennylapokban) olvastam, hogy a halálbüntetés visszavezetésének ötlete miatt a Fideszt ki fogják zárni az Európai Néppártból vagy miből, és hogy komolyan megvan az esélye, hogy Magyarországot kizárják az EU-ból, vagy felfüggesztik a tagságot.

Erre mennyi az esély?


Én, és még sok barátom például Ausztriában tanulunk, de ha kidobják Mo.t az EU-ból, akkor muszáj visszajönni, vagy kemény tandíjat fizetni, mint azoknak, akik Szerbiából jönnek.

Ráadásul Magyarország majdnem teljes külkereskedelme vámeljárás alá esne, így minden drágulna nagy mértékben.


Mekkora a valószínűsége, hogy Magyarországot kidobják az EU-ból, vagy önként lép ki?



2015. máj. 1. 12:13
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
semennyi. ahhoz kicsit többet kell tenni.
2015. máj. 1. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
57%

Semmi, ez a politika. Nem szabad komolyan venni, amit mondanak. Csak egy cirkusz az egész. Magyarországot nem fogják kizárni az EU-ból, kellünk pénzforrásnak, felvevőpiacnak, olcsó fehér-keresztény kivándorló munkaerőnek (annál kevesebb arabot kell beengedniük).

De ha kizárnak, annak csak örülni tudok.

2015. máj. 1. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

"De ha kizárnak, annak csak örülni tudok."


Aha, aztán jól megdrágul minden, mintha most olcsó lenne akármi is, újra vízumért kuncsorogni, meg órákat állni a határon, elszigetelődni Európa kellős közepén mint Fehéroroszország. Tényleg gyönyörű!

2015. máj. 1. 12:30
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Lavíroznak az EU-s, orosz és belpolitikai érdekek között, nem mennek el a kizárásig. Meg az EU amúgy sem a jótékonyság intézménye, a felvételünkhöz is érdekek fűződtek.
2015. máj. 1. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Ha jól tudom kilépésnél az összes eddig adott támogatást vissza kell fizetni.
2015. máj. 1. 12:33
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

nem vagyok Fideszes de erre semmi esély nincsen, kidobni az EU-ból akkor se tennék meg ha atombombát gyártanánk, és terrortámadások alatt tartanánk Németországot.

Szankciókat vezetnének be ebben az esetben.

2015. máj. 1. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
És ez az Európai Néppártból való kizárás mit takar?
2015. máj. 1. 12:39
 8/17 Koplárovics Béci ***** válasza:
Még ha az Európai Néppártból ki is zárnák őket, annak semmi köze nincs ahhoz, hogy az országot kizárják az EU-ból. Egyáltalán nem úgy működik az EU, hogy hoznak valahol egy törvényt, ami az EU-nak nem felel meg, másnap az az ország már nem tag. Kötelezettség-szegési eljárás és társai, hónapok-évek, mire történik valami. Plusz hiába úgy gondolja mindenki, Orbán nem annyira hülye, hogy kizárassa az országot. Meg aztán tegnap már ugye nyilatkozta, hogy nem lesz ilyen törvény...
2015. máj. 1. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
73%

"Én, és még sok barátom például Ausztriában tanulunk, de ha kidobják Mo.t az EU-ból, akkor muszáj visszajönni, vagy kemény tandíjat fizetni, mint azoknak, akik Szerbiából jönnek."


Miért, azt ne mond, hogy külföldön nincs kemény tandíj. Biztos vagyok benne, hogy így is iszonyat drága lenne az átlagembernek. Őszintén, forintba átszámolva mennyit fizetsz havonta, hogy ott tanulhass?

2015. máj. 1. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

" újra vízumért kuncsorogni, meg órákat állni a határon, elszigetelődni Európa kellős közepén mint Fehéroroszország."


Ez nem azt jelenti, hogy kilépnénk a schengeni övezetből is. Nem EU tagok, de a schengeni övezetbe tartoznak jelenleg: Norvégia, Svájc, Liechtenstein, Izland.


Ezért nem hinném, hogy kizárnák Magyarországot. Még az Európai Néppártból való kizárás is csak felvetés. Ilyen esetben egy országgal szemben szankciókat hoznak, amivel nyomást gyakorolnak rá.

2015. máj. 1. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!