Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Hiteles Che Guevarával foglalk...

Hiteles Che Guevarával foglalkozó könyv, film, ismeret?

Figyelt kérdés

Szeretném sallangmentesen és pontosan megismerni a történetét, mert ugye egyesek szemében tömeggyilkos, másoknál hős. Sosem foglalkoztam még mélyrehatóan a témával, viszont nagyon érdekelne. Nem pongyola és ponyva könyvek érdekelnének és nem is elsődlegesen könyvek, internetes cikkek, dokumentumfilmek bármi. A lényeg, hogy objektív vagy szubjektív szempontból is meg szeretném vizsgálni az egészet és levonni magamnak a végkövetkeztetést.


A válaszokat, segítséget előre is nagyon köszönöm!


+1: bármilyen hasonló témát felölelő ajánlást is szívesen fogadnék. (pl. Pinochet Chiléje, stb.)


2015. máj. 6. 00:08
 1/5 anonim ***** válasza:
59%

Moldova György: A napló.

Nem, nem adom kölcsön... :D

2015. máj. 6. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A Steven Soderbergh rendezésében készült életrajzi filmet nagyon tudom ajánlani. Kétrészes, a "Che a gerilla" a kubai forradalom győzelemre vezetését mutatja be, a "Che a forradalmár" pedig a boliviai vesszőfutását. Nagyon profi munka, bár az biztos hogy főleg pozitiv oldalról ábrázolja Guevara-t, nem foglalkozik a kommunista diktatúra kialakulásával.
2015. máj. 6. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
* Bocs, összekevertem. Az első rész címe "Che az argentin", a másodiké "Che a gerilla"
2015. máj. 6. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Moldova művei régóta fenn vannak a DIA-n.
2015. máj. 6. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
És nagyon jó "A motoros naplója" c. film. Nem hinném, hogy túlzottan hiteles, a szokvány idealizált, romantikus képet mutatja a fiatal Ernesto-ról. De mint film, szerintem remek :)
2015. máj. 6. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!