Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Apokrif iratokat hol tudnék...

Apokrif iratokat hol tudnék olvasni?

Figyelt kérdés

Eddig még nem igazán találtam meg egy helyen az összeset.

Esetleg webcímet vagy könyvet tud valaki ajánlani? a deuterokanonikus könyvek megtalálhatóak a Bibliámban így azokat ismerem.



2014. nov. 22. 07:17
 1/4 anonim ***** válasza:
üdv, én ismerek egyet, az saját bevallása szerint rengeteget költ arra, hogy ilyen iratokat vegyen meg. telik neki, atyának nevezteti magát, ételt oszt szegregált környezetben ingyen, közben a bibliáról beszél, aztán felújjítatta a házát velük, majd kiadta a híveinek jó péntért a szobáit, már egész apartmanja van, de jó hír, hogy természetben is fizetheted a lakbért, ha fiatal lány vagy. ennyit erről, hogy hova vezetnek az apokrif iratok. MIND MENTSÉGET ADNA BIZONYOS DOLGOK ALÓL, AMIKET A BIBLIA ELÍTÉL. azaz kibúvók Jézus követése alól. azonban ne feledd a bibliát is elolvasni elötte. tudtad, hogy a bibliaolvasás extrém sportnak számított pár száz évvel ezelőtt? ha nem futottál elég gyorsan, és elkaptak vele, elégettek volna vele együtt az akkori katolikusok. érdekes, hogy akkoriban a biblia számított apokrif iratnak szinte. :-)
2014. nov. 22. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Igen tudom hogy anno akit rajtakaptak hogy Bibliát tart magánál az megszívta. Mivel az egyház privilégiuma volt a Biblia üzenetének közvetítése. Ráadásul alapvetően latin nyelvűek voltak a szentiratok a reformáció előtt, nem véletlenül. Ami pedig azt az úri embert illeti, ha csak a Bibliát olvassa akkor is idejuthat az ember. Mégsem mondom azt hogy lásd hova vezet a Biblia.

Én a magam részéről fontosnak tartom azt is hogy rendelkezzek az apokrif iratok ismeretével is.

2014. nov. 22. 11:35
 3/4 Sztracsatellavagyok ***** válasza:
Szia! Alapvetően ha tudod, hogy mit keresel, akkor könnyen megtalálhatod. Tudod, hogy melyik és milyen apokrif iratokat szeretnéd elolvasni?
2014. nov. 22. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia!


Itt olvashatsz apokrif iratokat, magyar nyelven:


[link]

2014. nov. 22. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!