Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Szerintetek a mindenkori...

Szerintetek a mindenkori magyar kormány nem akarja kezelni a hajléktalan kérdést?

Figyelt kérdés

Nagyon sok videot láttam erről, hogy több lakatlan ház van, mint hajléktalan. Már maga az, hogy kitíltották a hajléktalanokat Bp-ről, borzasztó érzéseket kelt az emberben ! Ők nem állampolgárok? mégis milyen erkölcsi jogon teszi ezt bárki?


Nagyon sok lakatlan épület, ház, lakás van, hajléktalanból pedig sajnos egyre több ! Úgy érzem, hogy a még éppen máról hólnapra élő éppen dolgozó lakosság sem akar tudomást venni erről a helyzetről.Inkább hallgatnak a hajléktalan kérdésről, mintha valami métely lenne ez ma, pedig ne felejtsük el, hogy bárki önhibáján kívül is könnyen sodródhat ebbe a helyzetbe, egy állás elvesztésével illetve szakmája amortizációjával, hiszen a legújabb gépesített technológiák könnyen bejöhetnek egy mérnökre, pedig könnyen nem lehet szükség, ha recesszió van az ágazaton belül. Erre nem gondolnak úgy érzem a még dolgozó emberek és nem szeretnek tudomást venni a hajléktalanokról.


Úgy érzem a mindenkori magyar kormány sem akar tenni a hajléktalanság ellen vajonmiért? Lehet valami ideológiai oka ? Tegyük fel, azt gondolják az ELIT tagjai, hogy a spártai világ volt ideális és a természetes szelekciónak kell választania ? Lehet van egy olyan ideológiai magyarázat, amelyről nem tudunk, csak egymásközt mondják el?


2015. máj. 14. 22:14
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Volt egy időszak, amikor hajléktalan szállókat is láttam belülről.

Azért a hajléktalanok többsége nem angyal. Reggel felkeléskor a jobb minőségű cipőket kabátokat ellopták, a szerencsétlen mezitlén kabát nélkül ment az utcába. Azok akik loptak, többségében börtönviseltek voltak, eszük-ágában nem volt fix helyen tartózkodni, pláne fix díjat fizetni.

Egyszóval a hajléktalan problémát lehet csökkenteni, de megoldani nem.

2015. máj. 14. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
57%

1.Nincsenek kitiltva, másrészt azzal van a gond, hogy beszarnak, behugyoznak.

Elhiszem, hogy liberális körökben megszokott levizelni a padokat, de normális ember ilyet nem tesz.

2.A legtöbb hajléktalan önhibájából van ott, ez a maszlag, hogy "orvos meg gépészmérnök a hajléktalanok fele" egy legenda.

3.Sokat nem változtatna a dolgon.

4.Nem akarok okoskodni, de Pesten kb csak az nem talál munkát, aki nem akar, annyi, hogy lehet fekete, de akkor is van.

2015. máj. 14. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Hogy lehetne hatékonyan kezelni? Hajléktalan szállók azok vannak.

Nemrég volt egy késő esti műsorban olyan hogy egyes országokban tanítják az iskolákban az önellátó gazdálkodást, pont az ilyen munkanélküliség esetére. De mi garantálná hogy a hajléktalan háztáji gazdaságot folytatna a megélhetése érdekében ha az állam falusi házhoz és ismeretekhez juttatná? Mert valaha régen tényleg a háztájiban volt sok embernek a biztos munkahelye, ahonnét nem rúgták ki soha. De annak műveléséhez épp olyan elszántság kell mint egy munkahelyen való megfeleléshez, tehát kérdés hogy hajlandóak-e ezt megtenni magukért a hajléktalanok ha az állam hozzásegítené őket.

Mert van is egy mondás hogy nem halat kell adni hanem halászni kell megtanítani az embereket.

Meg az a helyzet hogy a fogyó lakosságú falvakban az embereknek általában meg is vannak a háztáji önellátáshoz szükséges felszerelések és föld, mert örökölték. Mégis folyton azt mondogatják ott hogy nincs munka, meg hogy nekik állás kellene. Én még ismertem azt a generációt akit nem érdekelt ha nincs munka, talált magának nem is keveset odahaza. Tehát óriási volt bennük az önállóság és az önmagukért való tenni akarás.

Viszont az olyanokon hogy segítesz akik önmaguk nem is hajlandóak segíteni magukon semmit?

Valamikor egy városi szegény sorú ismerősöm elláttam jó tanácsokkal és ismeretekkel arra vonatkozóan hogy az örökölt földjén hogy lehet önellátó és hogy tudna nem is kevés jövedelemre szert tenni. De kiderült és ki is mondta hogy esze ágában sincs dolgozni ott, hanem az lett volna neki ízletes ha én meg más balek dolgozik, övé meg a haszon, hogy legyen mit a kocsmába vinnie. Hát ez így nem működik.

2015. máj. 14. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

"Nagyon sok videot láttam erről, hogy több lakatlan ház van, mint hajléktalan."


Ez igaz, viszont akkor elsősorban a fiatalokat, családokat, életet kezdőket kellene támogatni szociális lakással, mert ilyen szempontból ellentéteket szül, hogy átlag ember a belét kidolgozza hogy egyáltalán megéljen, más meg lakást kap. Ráadásul azt fenn is kell tartani...


"Már maga az, hogy kitíltották a hajléktalanokat Bp-ről, borzasztó érzéseket kelt az emberben !"

Hát bennem meg nem. Jártál te már Pesten korábban? Ami hajléktalan dömping volt/van az valami undorító. Össze szarnak, hugyoznak mindent, tele retkelik a várost, és zaklatják az embereket, fiatal lányokat, anyukákat, diákokat lejmolnak le. Én megértem hogy éhezik, meg szegény, de aki azt a keveset is piára költi hát dögöljön is meg. Meg annyi legyen már benne hogy nem fiatal lányokhoz meg anyukákhoz megy oda...Egyszerűen a kéregetésből már ipart űztek, mert a munka az büdös.


"mégis milyen erkölcsi jogon teszi ezt bárki?"

Elég gáz erkölcsről beszélni a fentebb leírtak fejében...


"árki önhibáján kívül is könnyen sodródhat ebbe a helyzetbe"

Ja, csak ez éppen a hajléktalanok pár %-a, a többi meg csak maga tehet róla hogy ott van ahol...


Hajléktalanok mindig is voltak és lesznek, nem lehet mindenkit felemelni, és ebbe nem kell ideológiát meg politikát belemagyarázni.

2015. máj. 14. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
És ki adná oda nekik az üres ingatlanát?
2015. máj. 14. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Erőszakkal senkin nem lehet segíteni. A hajléktalanok legnagyobb része nem véletlen van ott ahol van. Képzetlenek, műveletlenek, buták, és nem is akarnak ezen változtatni. Nem lehetne őket normálisan beintegrálni a társadalomba. Persze vannak akik próbálnak kitörni, de nekik van is lehetőségük, még ha csak halovány is. Van rengeteg szeretet szolgálat akik erejükhöz mérten igyekeznek segíteni.
2015. máj. 14. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szerintem nem ideológiai okok vannak a háttérben, hanem egyszerűen az, hogy tökéletes megoldás nincs, és az is iszonyatosan sok pénzbe kerülne.

Nem tudom, te milyen videókat láttál, de a helyzet az, hogy Budapesten nem csak az a párszáz hajléktalan van, akiket az aluljárókban és egyéb forgalmas helyeken lehetett látni, hanem összesen kb. 10-15 ezer fő. (Ezt egy szociális munkástól tudom.) Vidéken kevesebben vannak, mert onnan is sokan felmennek Pestre a jobb lehetőségek miatt.

Ha üres lakásokba helyeznék el őket, az kb. olyan lenne, mint egy ragtapasz egy mély, elfertőződött, gennyes sebre; mert ettől még jövedelmük nincs, amiből fenntarthatnák magukat és a lakást is, ill. a többség olyan igénytelen és alulszocializált, hogy pár hét vagy hónap alatt tönkrevágnának mindent, koszos putrit csinálnának a lakóhelyükből. (Tisztelet a kevés kivételnek, akik meg tudnák becsülni a lehetőséget, és a lakhatással együtt munkával fenntartanák magukat.)

Munkát találni és megtartani viszont nem olyan könnyű, jellemzően képzettség nélkül vagy alacsony képzettséggel, ill. sok esetben alkohol- vagy egyéb problémákkal. Erre irányuló akarat sincs sokakban, hiszen koldulással, lomizással, kukázással stb. is össze tudják szedni a szükséges pénzt és egyebeket (pl. cigit, kaját), akkor meg miért dolgoznának napi 8 órát? Pár éve beszélgettem egy hajléktalannal, azt mondta, megszokta a "szabadságot", nem is akarna visszamenni robotolni. (A pletykák szerint ő tanár volt régebben, fegyelmit kapott, elvált, a családban senkivel nem tudott kijönni, azért került az utcára. Azóta már nem él.)

A hétvégén pedig volt alkalmam néhány órán át egy vidéki város központjában "megfigyelni" a csöviket: rettenetesen koszosak voltak, egyik márkás sört itták a másik után, közben ordenáré stílusban "beszélgettek" (pontosabban ordibáltak) egymással; olyan mértékben le voltak pusztulva, hogy szerintem őket képtelenség lenne bárhol is alkalmazni.

Az önkéntes elvonók, a szakképzés, a pszichológusok, akik tudnának segíteni ezeknek az emberi roncsoknak, hogy legalább egy elviselhető szintre hozzák őket, rengeteg pénzt emésztenének fel, a siker pedig igencsak kétes, mint már említettem.

Az "erkölcsi alap"-hoz meg még csak annyit, hogy a már említetteken kívül (közterületek összemocskolása) közegészségügyi veszélyt is okozhatnak. Ahol élek, szerencsére csak pár hajléktalan van általában, és pár évente változnak is (gondolom, arrébb állnak vagy meghalnak); de tavaly egy mentőorvos ismerős figyelmeztetett, hogy egy bizonyos hajléktalant messziről kerüljünk el, ugyanis TBC-s, de nem hajlandó kezeltetni magát, kötelezni meg nem lehet rá. (Már őt sem láttam jó ideje. Valószínűleg meghalt, mert többször kellett kórházba vinni a pia miatt.)

Hát én meg ezt nem engedném meg, hogy előfordulhasson, igenis kötelezni kellene a kezeléseket.

Plusz az emberi ürülékkel is szennyezik a környezetet, és betegségeket terjeszthetnek.


Szóval kellene valami megoldás, az biztos, de nem egyszerű a helyzet...

2015. máj. 15. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!