Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Ha valaki diktátor, és a...

Ha valaki diktátor, és a saját szeretteit végzi ki, az őt semennyire sem hatja meg?

Figyelt kérdés

Kim Jong Un kivégeztette az egyik családtagját (ha jól tudom a nagynénjét), mert valami olyasmit mondott, hogy nem így volt nevelve.

Én ezt nem értem. Tényleg semmit nem érez, se lelkileg, se sehogy, hogy a saját parancsára ölik meg azt az embert, aki szerette, és akit esetleg ő is szeretett?

Vagy olyan diktátor, aki a saját anyját-apját-testvérét öleti meg.


Tényleg semennyire sem hatja ez meg őket lelkileg? De miért? Vagy ez pl Kim Jong Unnak teljesen mindegy?



2015. máj. 17. 14:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

A nagybátyját is leölette az a zsírmalac.


[link]

2015. máj. 17. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem, mert általában a diktátorok antiszociálisak, vagyis nem éreznek semmit az embertársaik iránt. Tárgyként tekintenek rájuk.
2015. máj. 17. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Borzasztó :(

De tényleg nem hatja ez meg őt? Én például még a páromnak sem tudnék ártani, nem hogy még megöletni...egy átlag ember szerintem lelkileg túl sem élné azt a tudatot, hogy ő ölette meg pl a testvérét vagy anyját!

2015. máj. 17. 14:11
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha meg is bánja, már késő...


Diktátoroknak viszont kicsit más a lelkiviláguk mint nekünk.

2015. máj. 17. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Hát meg ő sem nagybátyja gyilkolásával kezdte a "pályafutását". Például Sztálinizmus kialakulása esetén először lehet hogy tényleg bűnözőket ölettek meg, vagy olyanokat akiket az előző rendszer bűnöseinek tartanak. Utána aki a másik rendszert hangoztatja, utána aki az ő rendszerét nem dícséri elég hangosan, aztán mindenhol összeesküvéseket lát, aztán már teljesen kiszámíthatatlan. Ilyenkor már régi barátok, rokonok, bárki beleférhet.
2015. máj. 17. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Ez egy hosszabb folyamat eredménye. Lényegében szinte kivétel nélkül az ilyen diktátoroknak súlyos üldözési mániájuk van.

Először kivégeztetik a bűnözőket, majd a rendszer ellenségeit. Majd be akarják azzal biztosítani a hatalmukat, hogy kivégzik azokat, akik elégedetlenek a rendszerrel, később jönnek azok, akiknek csak szimplán nem tetszik a rendszer, később azok, akik nem éltetik elég hangosan a rendszert, majd azok, akik csak szimplán félrenéznek ha a vezető megjelenik.


Lényegében az ilyen diktátorok iszonyúan lelki betegek, mindenhol és mindenkiben összeesküvéseket látnak maguk ellen, meg vannak róla győződve, hogyha valaki (akár családban is) nem pontosan azt mondja, amit a diktátor hallani akar , az biztos, hogy meg akarja dönteni a hatalmat, biztos, hogy összeesküvést sző, stb. Ez egy ördögi kör. Kim Jong Un-on is szerintem akkora nyomás van, hogy ha nem végezteti ki az ilyen embereket, gyengének és megalkuvónak gondolják, és a katonaság eltávolítja a posztról, és a végén úgy jár ez az elmebeteg, mint a nagybátyja.

Ilyen szintű diktatúrákban (mint Észak-Korea, vagy akár a Szovjetunió Sztálin idején, vagy Mao Ce Tung) a vezetésnél egyszerűen nem léteznek már érzelmek, nem létezik emberiség. Ilyenkor már egy családtag is lehet simán rendszerellenség.

Kínában volt szokás például, hogy az ilyeneket kivégezték, és a család többi tagjának kellett összedobni a pénzt a töltényre, amivel az illetőt agyonlőtték.

2015. máj. 17. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Marczell ***** válasza:

"Én például még a páromnak sem tudnék ártani"


miért, alapból rossz a kapcsolatotok?

2015. máj. 21. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
A nyomorékagyú fideszesek példaképe. Bár hülyeség lesarkítani a fideszesekre. Eleve a magyar ekkora .........
2015. máj. 22. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ha majd felkerül az internetre az ő kivégzése....hát nem tudom hány ember fogja élvezkedve végignézni a bolygón, bármennyire is borzalmas lesz. Bár nem tudom, hogy 120 kutya emberszéttépésénél (a saját rokonát megölette így) mi lehet vérfagyasztóbb. Ti hogy öletnétek meg, hogy a videón nagyon sokan és jó sokáig (amíg meg nem hal) tudjanak élvezkedni a földön.
2015. máj. 23. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
.
2015. máj. 23. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!