Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Marine Le Pen megpróbálja a...

Ak0sgfx kérdése:

Marine Le Pen megpróbálja a Nemzeti Frontot (Front National) normális jobboldali párttá alakítani?

Figyelt kérdés
Ha Marine Le Pen a Nemzeti Frontot normális jobboldali párttá alakítani, és nem lesz szélsőjobboldali, akkor a Nemzeti Front megfog változni a jövőben ? A híradóban hallottam, hogy Jean Marie Le Pen lánya megpróbálja szalonképessé tenni a pártot, hogy ne legyen szélsőjobboldali.

2015. máj. 22. 19:31
 1/5 anonim ***** válasza:

A "normális" jobboldali alatt azokat érted akik az EPP frakcióba tartoznak?


Ki kell ábrándítsalak, Le Penék pont az olyan "jobboldaliak" ellen vannak.

2015. máj. 22. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Azt olvastam, hogy a Nemzeti Front egy konzervatív ideológiát vall és nem szereti a bevándorlókat.
2015. máj. 22. 19:35
 3/5 anonim ***** válasza:
Már 2011 óta, amióta ő az elnök, azóta próbálja a pártot ebbe az irányba terelgetni, és láthatjuk, hogy több-kevesebb sikerrel megy is neki.
2015. máj. 22. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Le Pen papa nagyon homofób volt,nagyon rasszista,és sorolhatnánk. Namármost aki egy ilyen ember pártját veszi át,az minnél előbb próbál a rég ideológiáktól menekülni,azaz jobbra terelni. Márha azt akarja,hogy legyen esélye az elnökválasztáson. Nem csodálom,hogy folyamatosan tolódik jobbra-balra.
2015. máj. 22. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

"A "normális" jobboldali alatt azokat érted akik az EPP frakcióba tartoznak?


Ki kell ábrándítsalak, Le Penék pont az olyan "jobboldaliak" ellen vannak."


Ez azért erős túlzás. Le Pen Merkel és Juncker ellen van, akárcsak a Fidesz. De mégis a Fidesz az, ami az egyik legjobban hangoztatja az EPP-s elveket és hogy az EPP-nek meg kellene változnia és vissza kéne térnie eredeti kereszténydemokrata elveihez, amit még Schumanék képviseltek. Na, most Le Pen ugyanezt teszi, csak egy másik szövetség tagja (pl. a brit kormánypárt sem az EPP tagja, aztán mégis a Fidesz egyik legnagyobb szövetségese). Szerintem pedig ennek a három szövetségnek együtt kellene működnie (mármint az EPP-nek, az ECR-nek és az ENF-nek és még ide véve a Nigel Farage-féle EFDD-t is), egyfajta ellenpólusként a baloldaliakkal szemben. Na, ezzel szemben az EPP a baloldali S&D-vel és ALDE-vel koalícióban kormányozza az EU-t, holott az EPP kereszténydemokrata (habár legnagyobb tagpártjának, a CDU-nak az ámokfutása után már nem vagyok meglepve). Na, Le Pennek (és Orbánnak is) ebből van elege.

2016. aug. 6. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!