Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Akik azt állítják, hogy...

Akik azt állítják, hogy Spanyolország rosszabb helyzetben van, mint Magyarország, jártak már egyáltalán ott?

Figyelt kérdés
Én most megyek nyaralni, rengeteg, nem csak turistáknak való helyet tervezünk bejárni, de én azt látom, hogy sokkal fejlettebb ország Magyarországnál. Ismerem jól Ausztriát is, és gazdaságilag valahol Ausztria és Magyarország között helyezkedhet el, inkább Ausztria felé húzva. Nagyon jónak tűnik az úthálózata (sokat jártam Google Streetview-val), rendben vannak tartva a közterületek, jól karban vannak tartva az iskolák és egészségügyi intézmények. Mindemellett közel annyit keres az ember ott, mint Ausztriában (multinál dolgozom kint, Spanyolországban kb. 200 euroval lenne kevesebb a fizetésem, mint az osztrákoknál, ellenben az albérletek is legalább ennyivel olcsóbbak), olcsó az élelmiszer, a lakhatás, jó az időjárás... Miért állítják mégis sokan azt, hogy valami borzalmas hely lehet, ahol az ember csak koldusként köthetne ki és éhezne? Ott nem lehet elhelyezkedni pl diplomával, nyelvtudással? Mert ha van munkája az embernek, akkor szerintem még Ausztriánál is jobb hely lehet pont a bér-árak viszonya miatt (Ausztria borzasztóan drága).
2015. máj. 30. 15:05
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
93%
Egy turista sose fogja megtapasztalni hogy milyen egy adott országban élni, mik a lehetőségek,stb
2015. máj. 30. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
83%
És az, hogy te egy-egy országban eltöltesz egy-két napot nyaralással, hogyan teszi őket politikai szempontból jó hellyé? Én értem, hogy mindenki magából indul ki, de ez túlzás.
2015. máj. 30. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
88%

Spanyolország rosszabb helyzetben van, mint Magyarország,?


Ezt az ostobaságot hollehet hallani?

2015. máj. 30. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Ha turisták által látogatott területeken mész, persze, hogy minden szép és jó, így a nyárra fordulva. (Budapest belvárosából sem a mostani helyzetre következtetnél)


Náluk főként Katalónia és Madrid, meg a látogatott tengerparti városok fejlettek.

2015. máj. 30. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
76%
Hát annyira nem lehet rossz hely ha azt nézzük, hogy ott kb 200.000 forint körüli minimálbért kapnak.
2015. máj. 30. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
50%
Hol laksz spanyolországban? Nagyon nem mindegy, de spanyolország most éli fel tartalékait spanyoloknak azért nem volt rossz dolguk.
2015. máj. 30. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Amíg UK-ban éltem a "gazdasági menekültek" (nevezzük így öket) körül a spanyolok aránya 15-20% körül volt (több baráti körbe bekerültem, s ez jött le, mindenhol volt legalább 1-2 spanyol). A probléma nem a fizetéssel van, ahnem azzal, hogy nincs munkahely; lesd meg a munkanélküliségi statisztikákat, lazán 20% fölött van.
2015. máj. 30. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
87%
Turistáknak persze, hogy nem az elmaradott részeket fogják mutogatni...
2015. máj. 30. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

http://www.gyakorikerdesek.hu/politika__kulfoldi-politika__6..


Ezt a kérdést olvasva fogalmazódtak meg bennem a fenti gondolatok...

2015. máj. 30. 17:52
 10/17 A kérdező kommentje:

Gazdasági szakon végeztem, tudom, mennyire lehet hinni a statisztikáknak. A magyar munkanélküliségi ráta is egy hatalmas hazugság. Tekintve, hogy Spanyolországban elég magasak a munkanélkülieknek járó szociális juttatások, nem is csoda, ha minden boldog-boldogtalan munkanélkülire megy, még akkor is, ha csak lusta dolgozni és még akkor is, ha nem is keres munkát, csak hogy kapja a pénzt. Itt Magyarországon ugyanez nem működik, én is voltam fél évig munkanélküli, de nem jelentkeztem be, így a statisztikákban sem szerepeltem, minek is mentem volna be a munkaügyi központba, úgysem kaptam volna egy fillért sem. Plusz tudjuk, hogy nálunk rengeteg a diák (nyugaton nem tanul tovább a diákok ilyen nagy százaléka, Ausztriában sem), rengeteg a rokkant (sokan indokolatlanul), illetve a korkedvezményes nyugdíjas, 3 év a GYES, ami Spanyolországban csak 16 hét szülési szabadságnak felel meg. Szóval van is alapja a különbségeknek.

Nyaralni pedig nem csak turista paradicsomba megyek, hanem ellátogatok a legkisebb spanyol faluba is, csak mert kiváncsi vagyok rá. De nem hiszem, hogy bármi meglepne, hiszen itthon, vidéken is borzalmasan lepukkantak és szegények a falvak, még az osztrák határ mellett is.

2015. máj. 30. 17:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!