Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Akik azt állítják, hogy...

Akik azt állítják, hogy Spanyolország rosszabb helyzetben van, mint Magyarország, jártak már egyáltalán ott?

Figyelt kérdés
Én most megyek nyaralni, rengeteg, nem csak turistáknak való helyet tervezünk bejárni, de én azt látom, hogy sokkal fejlettebb ország Magyarországnál. Ismerem jól Ausztriát is, és gazdaságilag valahol Ausztria és Magyarország között helyezkedhet el, inkább Ausztria felé húzva. Nagyon jónak tűnik az úthálózata (sokat jártam Google Streetview-val), rendben vannak tartva a közterületek, jól karban vannak tartva az iskolák és egészségügyi intézmények. Mindemellett közel annyit keres az ember ott, mint Ausztriában (multinál dolgozom kint, Spanyolországban kb. 200 euroval lenne kevesebb a fizetésem, mint az osztrákoknál, ellenben az albérletek is legalább ennyivel olcsóbbak), olcsó az élelmiszer, a lakhatás, jó az időjárás... Miért állítják mégis sokan azt, hogy valami borzalmas hely lehet, ahol az ember csak koldusként köthetne ki és éhezne? Ott nem lehet elhelyezkedni pl diplomával, nyelvtudással? Mert ha van munkája az embernek, akkor szerintem még Ausztriánál is jobb hely lehet pont a bér-árak viszonya miatt (Ausztria borzasztóan drága).
2015. máj. 30. 15:05
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

"Budapest belvárosából sem a mostani helyzetre következtetnél"


Erre rácáfolnék, évente 1-2x járok Budapesten, de mindig ledöbbenek, mennyire lepukkant, koszos és rendetlen város. A közlekedés szörnyű, a házak a belvárosban omladoznak, az utak szinte járhatatlanok... egyedül annyi különbség van vidék és Bp. közt, hogy utóbbiban talán azt látom, több pénze van az embereknek, jobb ruhákban járnak, jobb autójuk van...stb., de ez sem annyira feltűnő.

2015. máj. 30. 18:03
 12/17 anonim ***** válasza:
52%
18:03: tanúsítom. Budapest belvárosa a főútvonalak kivételével úgy néz ki, mint egy gettó.
2015. máj. 30. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
53%
Nem jártam ott viszont azt biztosan állíthatom, hogy Magyarországnál mindenki rosszabb helyzetben van Izrael kivételével. Itt dúsak a legelők, bővizűek a folyók, jól termőek a földek. Izrael egyedül azért kivétel, mert nekik nem kell dolgozniuk, A magyar emberek által megtermelt javakat kárpótlásként maguknak követelik és megélnek ebből.
2015. máj. 30. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Spanyolország korábban kezdett kapitalista módon fejlődni, mint Magyarország, ezért számít fejlettebbnek. Emellett nagyon erős munkás-szakszervezetek működnek az országban, amik jelentős nyomást tudnak gyakorolni a kormányra a bérek alakulását illetően. A spanyol gazdaság részben kilábalt a válságból, a 2014-es évet 2,8%-ot gazdasági növekedéssel zárták, ugyanakkor a munkanélküliség nem nagyon akar apadni. Ilyen szempontból tényleg rosszabb hely, mint Magyarország. A fiatalok kb. 50%-a nem talál állást, ez az oka a tömeges kivándorlásnak.

Egyébként pedig Spanyolországban is nagyon sok bevándorló van/volt, főként Latin-Amerikából érkeztek, ugyanakkor a válság következményei miatt sokan visszatértek szülőföldjükre.

2015. máj. 31. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
azért az se mindegy hogy 200 ezer a minimálbér, de 2x olyanok az árak mint itthon. Egyik ismerősöm is kiment dolgozni, nem Spanyolba de etéren lényegtelen, 300-400 között kapott forintban a semmiért szinte (szakács mellett segédkezett), és alig élt meg belőle.
2015. jún. 3. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:

Mi Ausztriába ezért nem merünk kiköltözni, mert annyira magasak az árak (főleg az albérlet és az autófenntartás, de más is drágább, mint M.o-n), hogy nem élnénk meg ott kint. Inkább utazunk napi 100+ km-t itthonról.

Spanyolországban sokat nézegettem albérletet, valamivel olcsóbbak, mint Ausztriában (ami Bécsben mondjuk 800 euro, az Barcelonában 5-600), az élelmiszer is olcsó, kb. mint Magyarországon, az import cikkek drágábbak, illetve a szolgáltatások drágák még, de nem megfizethetetlenül. Az autófenntartást nem tudom, mennyi, illetve az ilyen házvásárlásos költségeket, családi támogatásokat... stb.-t nem ismerem.

2015. jún. 3. 13:20
 17/17 anonim válasza:
Jobb spanyol ország mint magyar orszag
2015. jún. 6. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!