Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Az oroszok félnek az amerikaia...

Ak0sgfx kérdése:

Az oroszok félnek az amerikaiaktól?

Figyelt kérdés

Az egyik haverom mondta nekem, hogy az oroszok félnek az amerikaiaktól, azért félnek, mert az amerikaiak kicsit erősek az oroszoknál. Az amerikaiaknak is van atombombájuk, úgy mint az oroszoknak. Én nem szeretem az oroszokat és az amerikaiakat, azért nem szeretem, mert bármikor kirobbanhat egy világháború, és menekülni kell a bunkerbe. Ha nekem lenne bunkerem, akkor én és a barátaim és a családtagjaim elmenekülnénk a bunkeromba. Ha az oroszok tényleg félnek az amerikaiaktól, akkor az amerikaiak bátrabbak az oroszoknál és a többi országnál ?


Az a kérdés, hogy az oroszok félnek az amerikaiaktól ?


Én mindkettőtől félek, mert nálunk erősebbek. Ha tudjátok hogy az oroszok félnek az amerikaiaktól, akkor mondjátok el a véleményeteket. Ez a kérdés a félelemről és a háborúról szól. Ez nem provokatív, nem kitalált és nem rossz kérdés. Köszönöm a megértést.



2015. máj. 30. 20:14
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
85%
Mi okuk lenne hogy féljenek tőlük? Az oroszok bátrabbak az amerikaiaknál. Éltem mindkét országban, tudom miről beszélek. Erősebbek? Miben? Katonailag nagyjából egy szinten vannak (igaz a haditengerészetük és a légierejük sokkal erősebb az amerikaiaknak, viszont a legjobb légvédelme az oroszoknak van és a legerősebb szárazföldi hadserege is, légierős haditengerészeti hadviselésre, különösen amerikai repülőgép-hordozós harckötelékek megsemmisítésére kiválóan fel vannak készítve) atomja mindkettőnek van, plusz az oroszokat még egy, az amerikaiaknál is nagyobb nacionalizmus fűti. És ha oda kell tenni magukat, főleg ha amerikával szemben kell odatenni magukat, akkor odateszik. Az oroszok nem félnek senkitől. Nincs rá okuk hogy féljenek. Ennyi erővel az amerikaiak ugyanúgy félhetnek az oroszoktól. Mert az oroszoknak 4-szer annyi atomfegyverük van. A történelem meg már párszor bebizonyította hogy az oroszok senkitől nem félnek. Aki meg a portájukat veszélyezteti azt megölik.
2015. máj. 30. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Azt hittem hogy az oroszok nagyon sokan vannak.
2015. máj. 30. 20:28
 3/19 A kérdező kommentje:
Az amerikaiak is sokan vannak, de az oroszok még többen vannak. Szerintem az oroszok nem annyira félnek az amerikaiaktól.
2015. máj. 30. 20:29
 4/19 anonim ***** válasza:
51%
Az oroszok reggelire eszik meg az Usát.
2015. máj. 30. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
81%

Kérdező! Oroszország lakossága 140 millió, az USA-é 310 millió, egyáltalán nincsenek többen az oroszok. Sőt az USA mögött ott van még az egész NATO az oroszok mögött meg nagyjából senki. Remélem érzed a különbséget.


Az az igazság hogy teljesen mindegy hogy kinek hány katonája van meg kinek mennyi légiereje vagy tankja. A világon négy állam rendelkezik annyi atomfegyverrel hogy eltörölheti az egész világon az életet: Oroszország, EU, USA és Kína. Ezek az államok nyíltan sose fognak harcolni egymás ellen. Szerinted miért nem meri Putyin az EU-s országokat bántani? Kb fél óra és atomfegyverekkel az EU leradírozná a ruszkikat a föld felszínéről. A ruszkiknak semmi esélye az EU vagy az USA ellen, de az USA-nak és az EU-nak sincs semmi esélye az oroszok ellen köszönhetően az atomfegyvereknek érted már?

Putyin csak azért tud keménykedni Ukrajnával mert se nem NATO se nem EU tag.

2015. máj. 30. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Azt mindig is tudtam, hogy a NATO az amerikaiaknak segít, és nem az oroszoknak. Az amerikaiak nem mernek háborúzni, mert ha meg teszik, akkor kirobbanhat a harmadik világháború.
2015. máj. 30. 20:47
 7/19 A kérdező kommentje:
A második világháborúban az oroszok az amerikaiak oldalára állt, de amikor véget ért a háború, az oroszok már ellenségnek tekintették az amerikaiakat. Oroszország akkoriban még Szovjetunió volt, de a Szovjetunió megszűnt. Az oroszok most is utálják az amerikaiakat, ha jól tudom.
2015. máj. 30. 20:49
 8/19 anonim ***** válasza:
96%
Amúgy azt is megsúgom hogy a mai Oroszország már csak árnyéka a régi Szovjetuniónak, gazdaságilag, katonailag és minden téren.
2015. máj. 30. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
A kérdést olvasva olyan érzésem volt, mintha egy külföldi írta volna, aki épp magyarul tanul :D
2015. máj. 30. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

Oroszországban vannak ezek a régi kommunisták, akik vissza akarják hozni a Szovjetuniót. Sok támogatójuk van, láttam az angol Wikipédián.


[link]


Akik tudnak angolul, akkor az nagyon helyes, mert én is olvastam belőle.

2015. máj. 30. 20:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!