Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Kínában miben nyilvánul meg a...

Kínában miben nyilvánul meg a kommunista rendszer egy átlagember számára?

Figyelt kérdés

Azt tudom, hogy a gazdaságpolitikájuk már nem épp kommunista.

Olyasmit kell elképzelni, mint egy durvított Fidesz-KDNP kormány ellenzék nélkül? Esetleg teljesen más?

Elsősorban olyanok válaszát várom, akik éltek ott valamennyit, esetleg ismerősük élt ott és mesélt.



2015. jún. 8. 20:06
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Az interneten sok oldal le van blokkolva, ha az utcán a párt ellen ordítozol, elvisznek.
2015. jún. 8. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem azt mondták, hogy ott 3 dolog miatt visz el egyből a titkosrendőrség:

-Megkérdőjelezed a kínai atompotenciált

-Megkérdőjelezed Kína területi egységét

-Megkérdőjelezed, hogy Kína egyesülni fog Tajvannal

2015. jún. 8. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Az ottani kommunista rendszer nem is kommunista. Az egyetlen hasonlóság az egypártrendszer. A szigorúság pedig indokolt: ott nem ötvenezer iskolázott luxembourgi-val kell számolni, hanem sok száz millió elégedetlen kínaival. Isten óvjon attól, hogy azok egyszer megvaduljanak. Emiatt a nagy számú kivégzés is.
2015. jún. 8. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Az utolsónak igaza van. A kommunista stílus csak bizonyos téren nyilvánul meg. Ha tényleg a régi értelemben vett kommunista lenne, nem lenne az, hogy egy munkás a rizsföldön óránként egy dollárt sem kap, míg a nagyvárosokban az Nyugat-európai átlagot (bár inkább többet) simán megkeres egy ember.
2015. jún. 8. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
64%

Annyit tennék még hozzá, hogy Kína továbbra is kommunista, csak szakított a leninizmussal és a tiszta marxizmusra épít. Marx tanai szerint, ahhoz, hogy eljöhessen a kommunizmus, először egy relative fejlett és jóléti piacgazdaságnak kell eljönnie, Kína jelenleg ezt építi, és egész jól halad.

A párttagok továbbra is kommunistáknak vallják magukat, a kongresszusokat az Internacionálé zárja stb. Magyarország is folytathatta volna így a 90-es években, ha nem adósodunk el, és Grósz Károlyt nem váltják le. Szerintem jobb lett volna. Kína hamarosan a világ vezető hatalma lesz, mi meg már az USA köldökzsinórján lógunk. Az USA hamarosan megy a levesbe, és minket is magával ránt. :(

2015. jún. 9. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 nanamdnr válasza:
A fellettem hozzàszólónak teljesen igaza van!
2015. júl. 4. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!