Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » A lengyelek utálják az oroszokat?

A lengyelek utálják az oroszokat?

Figyelt kérdés
Ha van rá több ok, hogy miért utálják az oroszokat, akkor valamit el tudtok mondani a kérdésemre ?

2015. jún. 13. 14:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
96%
Például amiért Sztálin bekebelezte Hitlerrel Lenygelországot, és a szovjetek a több ezer ellenálló katonákat vonattal a mai Ukrajnába szállították egy erdőbe és egytől egyik hidegvérrel kivégezték
2015. jún. 13. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Sztálin olyan volt mint Hitler. Ők ketten vérengzős állatok voltak, akik sok ártatlan embert megöltek a semmiért.
2015. jún. 13. 14:12
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Utálják őket, mint a szart.

Íme egy felvétel egy lengyel focimeccsről:

https://www.youtube.com/watch?v=eCFkC8Nb8DM


Szerintem nem kell eget verő nyelvtudás, hogy megértsük a "ruska kurwa" jelentését.


A gyűlöletnek inkább történelmi okaik vannak: Lengyelország felosztásai, rengeteg orosz-lengyel háború, második világháborúban a Molotov-Ribbentrop paktum és az azt követő katyni mészárlást, szovjet blokk elnyomása, 1956-os poznani felkelés leverést stb.

2015. jún. 13. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
3-as vagyok, ami még hirtelen eszembe jutott az, hogy keres rá az orosz himnuszra (angolul) youtubeon és fogsz találni jó pár lengyel "jókívánságot".
2015. jún. 13. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Nagyon is. Rengetegszer háborúba álltak egymással, amikor 2. világháborúba a ruszkik elfoglalták Lengyelországot kivégeztek 20.000(?) katonát, és Sztálin a lengyel vezetők előtt tagadta a tettét, és még a németre kente, sok mocskos dolgot csináltak a ruszkik, ezért is haragudtak meg ránk a lengyelek az utóbbi időbe.
2015. jún. 13. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
Kedves 3-as. Milyen Lengyel "jókívánságra" célzol? Nekem nem esett le. Kérlek magyarázd el! :)
2015. jún. 14. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Lehet nem írtam egyértelműen, a kommentekre gondoltam. Olvasgass párat és rá fogsz jönni :)
2015. jún. 14. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Igen, utálják a ruszkikat, és amiatt, mert az elmúlt párszáz évben többször foglalták el és kebelezték be Lengyelországot.
2015. jún. 14. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

A lengyelek történelmi okok miatt hagyományosan utálják a németeket és az oroszokat is és tartanak a két szomszédos nagyhatalomtól.

A németekkel ma már kicsit jobb a viszony, mivel a német politika és társadalom sokat változott a korábbi évszázadokhoz képest és ma már a NATO, EU keretében egy szövetségi rendszerbe tartoznak.

2015. jún. 15. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
2015. jún. 15. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!