Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Miért van az hogy amelyik...

Miért van az hogy amelyik konfliktusba Amerika beavatkozik, nem csökkenti a feszültséget hanem hatalmas vérontásba végződik az?

Figyelt kérdés
Itt van pl. Szerbia, Iraq, Libya, Syria, s akkor most Ukrajna jön?

2015. jún. 24. 13:43
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Mert az amerikai érdekek érvényesítése egy fegyveres konfliktusban sokszor ellentétes a helyiek egy jelentős részének az érdekeivel, így a konfliktus elhúzódik.


De azért van olyanra is példa a történelemben, amikor az amerikai beavatkozás nem szította a konfliktust, háborút, hanem inkább békét, biztonságot hozott. Például az első öbölháború után az Irak feletti repüléstilalmi zóna elrendelése, az 1994-es haiti intervenció, az 1994-1995-ös boszniai beavatkozás a polgárháborúba. És ezek mind az ENSZ jóváhagyásával, a nemzetközösség támogatásával történtek.

2015. jún. 24. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
56%

Erősen megkérdőjelezem a boszniai példát. És akkor szót sem ejtettünk a módszerről.

Viszont az USA mindig ott avatkozik be, ahol az érdekei kívánják, és a helyi érdek ezzel csak véletlenszerűen esik egybe. Jobbára nem esik.

2015. jún. 24. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Szerbiaban beket hoztak. Az elso iraki haboru is sikeresnek volt mondhato, a masodik elbaltazott volt. Libiaban nem az USA volt a sulyponti beavatkozo, Sziriaban meg be sem avatkoztak.


Ukrajnaban soha nem fognak fegyveresen beavatkozni.

2015. jún. 24. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
0%
Szíriában be sem avatkoztak amerikai erők, Líbiában csak másodhegedűsek voltak, Szerbia egy stabil állam lassan 15 éve, nem is értem, hogy került föl a listádra (bár értem, szimpla tájékozatlanság), Ukrajnában meg sajnos senki sem fog beavatkozni, és ez a lehető legrosszabb, mert így évekig is eltarthat ez az instabil helyzet.
2015. jún. 24. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
91%

A szerbiai beavatkozás szerintem nem volt sikeres. Egyrészt a bombázásokat az USA ENSZ felhatalmazás nélkül indította meg, így jogszerűtlen agresszió történt.

A beavatkozás humanitárius jellege is megkérdőjeleződik, mivel a légitámadások nem a koszovói konfliktusövezetre, a civilek védelmére koncentrálódtak, hanem egész Szerbiát bombázták, a gyárakat, erőműveket, finomítókat, utakat, hidakat, hogy így megbénítsák az országot és a terrorbombázásokkal gyakoroljanak nyomást a szerbekre a Milosevics-rezsim megbuktatása és a koszovói kivonulás érdekében. Mivel szárazföldi beavatkozás nem történt és a NATO a bombázásokkal kívánta megnyerni a háborút Szerbia ellen, így a koszovóiak védelme sem volt sikeres. A NATO bombázások alatt inkább felerősödött a koszovói polgárháború, még többen haltak meg, további 600 ezer ember menekült el.

Végül Szerbia meghátrált, elfogadta az USA követeléseit, győzött a NATO. Ugyanakkor nem jött el a béke, Szerbia nem hajlandó elismerni Koszovó elszakítását, így béke helyett inkább csak egy befagyott konfliktusról beszélhetünk, mint például a grúziai Dél-Oszétia, Abházia vagy az észak-ciprusi konfliktus esetében.

2015. jún. 24. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

"Libiaban nem az USA volt a sulyponti beavatkozó"

"Líbiában csak másodhegedűsek voltak"


Ez tévedés. A Nyugat számára az USA a meghatározó vezető politikai, katonai erő.

A Líbia elleni légitámadások első nagy hullámát Amerika végezte, mellyel megsemmisítette a líbiai katonai támaszpontok, légierő, légvédelem döntő részét, majd ezután inkább visszavonult és átadta a szerepet a szövetségeseknek.


A HVG írta 2011 március 21-én:

"Noha az első jelentések arról szóltak, hogy a líbiai légteret Bengázi fölött francia gépek ellenőrzik, Mike Mullen tengernagy, az amerikai egyesített vezérkar főnöke vasárnapi televíziós nyilatkozataiban nem hagyott kételyt afelől, hogy éppen Amerika a Kadhafi-rezsim ellen indított koalíciós katonai fellépés vezető ereje. Az amerikai haderő manőverező robotrepülőgépeket, bombázókat és vadászgépeket is bevetett. Az admirális szerint az irányítást Washington néhány napon belül átengedi (a NATO-nak)"

2015. jún. 24. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

"A Líbia elleni légitámadások első nagy hullámát Amerika végezte,"


Ennek pusztan az az oka hogy az USAnak volt meg erre a katonai kepessege.


Szerbiat felhozni negativ peldanak eleg erdekes. Nem volt semmifele terrorbombazas, valoban lottek az infrastrukturat is, hidakat, radioadokat, de ezek teljesen legitim katonai celok. A terrorbombazas az egy teljesen mas dolog.


Szerbia stabil demokracia, Milosevicset elhajtottak a verbe, nemsokara EU-tag lesz.


Koszovo helyzetet pedig ha hivatalosan nem is, de hallgatolagosan nagyon is elismertek.

2015. jún. 24. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

"hanem hatalmas vérontásba végződik az?"


Mert számukra ez a "külpolitika", így képviselik a jenki magánvállalatok érdekeit, puccsok, merényletek, a hadsereg bevetése, a lakossag halomra gyilkolása az aktuálisan gonosznak kikiáltott országokban. A 2. nagy háború végétől kezdve folyamatosan öldökölnek valahol. Egyszerűen ez a jenki morál, amit néhány száz atombombával kéne már megtörni, hogy belekóstoljanak otthon is abba, amit csinálnak a világgal.

2015. jún. 25. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

" A 2. nagy háború végétől kezdve folyamatosan öldökölnek valahol. "


Hulyeseg.

2015. jún. 25. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Na jó, lehet hogy kihagytak pár hétvégét.
2015. jún. 25. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!