Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » A Latin-Amerikai országok...

A Latin-Amerikai országok miért olyan jófejek, liberálisok, barátságosak Magyarországhoz meg sok más kelet-európai országhoz képest, amikor rosszabbul élnek, mint mi?

Figyelt kérdés
Brazíliában, Argentínában legális az azonos nemű házasság, pedig sokkal több a keresztény, mint nálunk, nem csak húsvétkor meg karácsonykor látják a templomot belülről. Az emberek az utcán nem morognak, hanem kedvesek és segítőkészek, pedig szinte semmilyen szociális háló és létbiztonság nincsen. Rio de Janeiro a világ egyik legmelegbarátabb városa, Buenos Aires-ben, van egy ilyen nemzeti obeliszkjük, hasonló az USÁ-ban a Washingtonihoz, pár éve egy hatalmas óvszert húztak rá, hogy felhívják a figyelmet az AIDS-re, senki se morgott, tüntizett miatta.

2015. jún. 21. 21:25
 1/6 anonim ***** válasza:
28%

Más mentalitású országok,ennyi.

Én az átlagmagyarokhoz a helyükben amúgy se lennék kedves. :D Sőt még én se vallanám magam előttük magam magyarnak,mert szégyellném.

2015. jún. 21. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
91%
Nem tudom, de engem nem zavar.
2015. jún. 21. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
18%

a melegeket is szeretik, meg a kokósokat, pedofilokat


igazi paradicsom lehet

2015. jún. 21. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
72%

Hát igen, anno latin sorozatokban néztük a mindig természetességgel meglévő meleg-szálakat, mikor itt még kimondani sem lehetett ilyesmit.


Mért van errefelé (és a környező szláv országokban) ilyen szintű gyűlölködés? Az ember nem akkor lesz gyűlöletes, ha "rossz" a sora, hanem akkor kezd gyűlölködni ha "rosszabbodik" a sora. Ha kisebb lakásba kényszerül, ha elveszik valamijét, ha kevesebb ennivaló jut, ha megölik a szüleit, testvéreit...


Pl. Magyarország száz éve a világ élvonala volt. Ma azt sem tudják Afrikában vagy Ázsiában vagyunk-e. Egy utolsó elmaradott folt lettünk, messze előttünk egykor harmadik világbeli egzotikus országok. Ezt a lecsúszást nem egyszerű feldolgozni. Egy olyan csodálatos építészetű város, mint Budapest, aztán nézz szét, mi van benne: tégláig rohadt házak. Mintha itt maradtak volna a múltból egy letűnt magasabb civilizáció kövei, amit belaktak valamiféle utolsó suttyók, akik mást sem tudnak, mint a meglévőt is szétrohasztani. Hatalmas a kontraszt. Magyarország akkorát zuhant a 20. században, hogy az elmondhatatlan. Behozhatatlan. Háborúk voltak, errefelé a legvéresebb. (Amerikában nem volt.) Árvák milliószámra, megcsonkított családok. Népirtás vallási és politikai alapon. Szlávokból is kiirtottak 27 milliót... Ez nem múlik el egy-két generáció alatt, itt olyan gyűlöletek feszülnek az emberekben, hogy az elmondhatatlan. A keresztények kifosztották a zsidókat, a kommunisták kifosztották a keresztényeket. A keresztények most betonba döngölik a kommunistákat. Amerika ezt a beteg állapotot nem ismeri. Aztán ez az ócska rendszerváltás. A maradék vívmányait, becsületét, eredményeit, gyáriparát is széthordták az országnak mindenféle gazemberek. És nincs kire rámutatni, hogy ki miatt van. Megy ez az össze-vissza mutogatósdi. A gyűlölet meg keresi a bűnösöket, de azokat nem találja, talál helyette: románt, zsidót, cigányt, bxzit...


Ha rendben vannak az emberek saját magukkal, országukkal, (még ha szegényesen is) akkor alapból nem a másik másságán keresik a csomót. De itt nincsenek rendben a dolgok.

2015. jún. 22. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
79%
Mert ők nem álkeresztények és nem folyton a múlt miatt nyavalyognak, hanem a jelenben élnek a jövőért. Csak olvass bele bármelyik magyar fórumba, legyen az a porthu vagy egy facebook hír, hogy milyen ritka undorító, rosszindulatú nép a magyar. Majd meglátod, hogy a 10-ből legalább 6 oldalon megy az anyázás, zsidózás, és egyéb sértegetés. Külföldi oldalakon ilyet még nem láttam, pedig amerikait is szoktam olvasni.
2015. jún. 22. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
75%
Ja és még annyit, hogy teljesen ledöbbentem néhány honfitárstól. Magukat kereszténynek valló emberek olyanokat írnak, hogy villamos kerítéssel, géppisztollyal őrizzék a kerírést, nehogy a menekültek bejöjjenek. Dögöljenek csak meg a túloldalon. És még ezek titulálnak gyűlölködőnek másokat.
2015. jún. 22. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!