Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Az a terulet ahol most Izrael...

Az a terulet ahol most Izrael van az korábban melyik országhoz tartozott?

Figyelt kérdés
azt tudom hogy az Oszman birodalom része volt 1921(?)ig,de melyik ország része volt a mai izrael megalapításáig?

2015. júl. 7. 19:55
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:

[link]


"Palesztina 1516-tól az Oszmán Birodalom része volt. Az I. világháború és 1947-között angol gyarmat volt. Ekkor indult meg a cionista mozgalom hatására a zsidók szervezett betelepülése, hazatérés(alija). 1947-ben zsidók tulajdonában 1850 km² volt, Palesztina területének 7,04%-a. Közbirtok, vagy a „korona birtoka”, amit a mandátumterület kormánya kezelt, a teljes terület 70%-a volt, főleg a Negev-sivatag. A többi volt arabok, keresztények vagy bárki más kezén."

2015. júl. 7. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
3%
Lényegében Palesztinában élnek az igazi zsidók, a kazárok azaz Rotchild, Rockafeller tulajdonképen nem zsidók és Izrael területén sem élnek zsidók, azok a rabbi hosszú szakállúak tulajdonképpen kazárok..
2015. júl. 7. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
41%

2-es


Nagyon büszke lehetsz magadra!

Sok baromságot írtál le! :)


Ez a "kazár elmélet" meg egy baromság.....


Ez az elmélet(azaz baromság) Kösztler Artúrtól jön.


Az "elmélet": "az askenázi csoportba tartozó zsidók valójában nem a Közel-Keletről származnak ,hanem a kazároktól".


Ez az elmélet TÖBB ok miatt IS baromság/hazugság:


-"németes" név. (ugyebár az "askenáz" a középkori héberben annyit jelent ,hogy "német","Németország","Németföld".)

-A jiddis nyelv (A jiddis nyelv germán nyelv családba tartozik és Rajna menti zsidó falukból származik ez a nyelv.Nem hinném ,hogy a kazárok csak ,úgy ki találtak volna egy "német-héber" keverék nyelvet......)

-A koheniták(A kohenita címet senki se vehette fel és tehette le. Az askenázi zsidóknál is van csomó kohenita pl. itt Mo-n is. Karinthy Frigyes valódi neve Kohn Frigyes volt. És az egyik kedvenc színészem Sacha Baron Cohen is kohenita. :D Habár a Volt-Kazár Birodalomba a lévita címet viszont fellehetett.)

-A volt-Kazár Birodalom a Kaukázusnál terül el.(Kaukázusnál hegyi zsidók laknak és nem askenázi zsidók ,de a hegyi zsidók ,sem kazárok ,hanem zsidók.)

-Vöröses haj. :D (Habár a vörös és a szőke haj nem jellemző az askenázi zsidókra.Lehetséges v. biztos ,hogy az illetőnek vannak germán ősei.)


Ami Koestler-t illeti:


"David Cesarani (Koestler életrajzírója) szerint Koestler szándékosan igyekezett magát eltávolítani zsidó származásától"


"Saját kijelentése szerint Koestler a könyv megírásával megkülönböztető vonalat akart húzni az európai és a bibliai zsidóság között azzal a céllal, hogy némileg enyhítse az Európában uralkodó zsidóellenes érzelmeket."


Ebből is látszik Koestler hazugsága.


Idézés a Wikipédiából.


És ezt is érdemes elolvasni:


[link]

2015. júl. 8. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
37%

Kedves erdezõ!


Izrael történelme nem az Oszman Birodalommal kezdõdött:


A mai Izraeal területének ókori neve: Kánaán.


A polgári idõszámítás kezdete elõtti kb 1500 -ig különbözõ kánaánita népek lakták, több apró királyság. Kb ie 16. v 17. sz-ban érkeztek Európából a filiszteusok.


- ie 1500 körül: Izrael kánaáni honfoglalásának kezdete, a 12 törzs fokozatosan vett4e birtokba a területet- A királyság alapításáig a 12 törzs egymástól függetlenül, laza szövetségben.


- Izrael Királyságot kb ie 1020-ban alapították ( ekkor kenték fel királlyá Izrael elsõ királyát, Sault. Követte Dávid ( ie 1010 - 970 ), Salamon ( ie 970 - 930 ) ).

- kb ie 930: két részre szakadt: északon az Izraeli Királyság ( 10 törzs, fővárosa: Szamária), délen a Jehuda ( Júda ) Királyság ( Jehuda törzse és a beolvadt Reuben és Benjamin, fővárosa: Jeruzsálem )

- ie 722 - Asszír hódítás: Izraeli Királyság megszünt, lakóit elhurcolták, a 10 törzs elveszett.

- ie 586: Babiloni hódíás, lerombolták Salamon Templomát, sok zsidót Babilónába hurcoltak.

- ie 538: Perzsa Birodalom legyõzte Babilóniát, megengedte az odahurcolt zsidók hazatérését, ez kb ie 515-ig, elkezdték a Templom újáépítését, autonómia.

- ie 332: Nagy Sándor hódítása, autonómia. Halála után az utódbirodalmak kzül elõször a Ptolemaiosokhoz ( Alexandria ( Egyiptom ) ), majd a Szeleukidák Szír-görög birodalmához tartozott, kezdetben autonómia, majd IV antiokhusz Epiphanes üldözt a zsidó vallást - 167 Makkabeus szbadságharc

- ie 142: Független királyság.

- Ie 63-ban hódította meg Izraelt az imperialista, hódító Római Birodalom ( akkor világbirodalom ), konrétan Pompeius volt a hadvezér. ( Nem volt háború, Izrael behódolt, hisz tudhatták, világbirodalommal szemben nincs esélyük. )

- isz 66 - 70: Függetlenségi szabadságharc, a birodalom vérbefojtotta, 70-ben lerombolta a Templomot és megszüntette az államot, kb 200 ezer zsidót Európába hurcolt.. ( Addig volt mindig király, igaz, Róma által jóváhagyott bábkirály. )

- isz 132 - 135: Újabb üggetlenségi szabadságharc ( Bar Kochba ), a birodalom szintén vérbefojtotta, 580 ezer zsidó halt meg ( Cassius Dio görög származású római történész -

- isz 313-ig, tartozott Rómához

- 313-636-ig a Bizánci Birodalomhoz tartozott, közben 614-ben az Újperzsa birodalom rövid idõre elfoglalta Bizanctól.

- 636-1099: Arabok

- 1099-1291 Keresztesek

- 1291-1516 Egyiptomi Mameluk szultánok.

- 1517-1917 Ottoman ( török ) Birodalom

- 1918-1948 Brit fennhatóság: "Palesztinai Brit Mandátum" ( Népszövetség határozata 1920, jegyzõkönyv 1922. )

- 1948 május 14.: Izrael Állam helyreállítása, a Függetlenségi nyilatkozat, ezóta létezik a modren Izrael.


Kiegészítõ magyarázat # 3 ma 18:03 -hoz:

Levita: Levi törzsébõl származik. ( Levi Jákob harmadik fia volt. ) Ebbõl a törzsbõl származott Mózes és testvératyja, Áron, aki akkor a fõpap volt. Mivel az aranyborjúval kapcsolatos bûn alkalmával Levi törzse állt ki Mózes ( nés az Örökkévaló ) mellett, õk kapták a megtiszteltetést, hogy a templomi szolgálatot ellássák. ( Így amikor arról beszélnek, hogy "levitákat képeznek" ( keresztények között ) ez félreértés, illetve pontatlan megfogalmazás. Ugyanígy félreértés volt, hogy a kazárok között ezt "fel lehetett venni", mert, ha egyszer valaki nem Levi törzsébõl származik, akkor nem levita, akármilyen érdemei vannak is különben )

Kohanita ( pap ): a levitákon belül, aki Áron fõpap egyenes ( férfi ) ági leszármazottja. Tehát a kohén, vagy kohanita kizárt, hogy más legyen, mint zsidó.


Ami Kösztler regényét illeti, szégyellem, de csak szemelvényeket ismerek bleõle.

Ezekbõl viszont nekem nem az jön le, hogy "Koestler hazudott", hanem, hogy a regényt nem "tudományos elméletnek", hanem szarkasztikus pamfletnek szánta, amit pl egy olyen részlet támaszt alá, hogy végül a kazárokkal nem tudtak mit kezdeni, legegyszerûbbnek látszott kiirtani õket. ( Nem szószerinti idézet, de van benne ilyen. )

2015. júl. 8. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
46%
"Idézés a Wikipédiából." Gratulálok, hogy a wikipédiából hiszel el bármit is, kis naiv.. Személyes tapasztalatból beszélek, ugyanis a családom egyik ága a Lévitáktól származik, nem a vakvilágba beszélek.. De hát a Média hazugságaiban éltek nap mint nap, mit is lehetne tőletek várni.. :)
2015. júl. 10. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:

Persze ,lévitáktól. :DDDD


Én pedig Robert Downey Jr. vagyok. :D


Jól tudsz viccelni.


Egyébként meg fogadjunk ,hogy semmit sem tudsz a zsidókról csak ide jöttél és ide büfögtél valami oltári nagy baromságot...


"Palesztinában élnek az igazi zsidók, a kazárok azaz Rotchild, Rockafeller tulajdonképen nem zsidók és Izrael területén sem élnek zsidók,"


Ez kb. olyan ,mint ha azt mondanád ,hogy a Belgiumban élő magyarok valójában cseh-finnek. XD


"rabbi hosszú szakállúak tulajdonképpen kazárok."


És a genetikai vizsgálatoknak sem hiszel?


A másik:


A legtöbbet NEM a wikipédiábol másoltam ,hanem magamtól tudom. ;)


Szóval te bíztos NEM vagy lévita ,csak egy tudatlan provokátor...

2015. júl. 10. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
Vicces, hogy úgy beszélsz rólam, hogy semmit sem tudsz, én viszont tudom, hogy a családom egyik ága a Lévitáktól származik, mivel utána néztünk, és egy csomó ismerősöm aki foglalkozik a témával, meg én is aki vallástörténettel meg szimbólumok eredetével, tudom hogy az igazi zsidók, akik Ábrahám vérvonalából származnak Palesztinában vannak, mivel Izrael területéről elmentek egy csomóan, Salamon uralkodása után, mivel már egy teljesen más rendszert hoztak létre, Babiloni okkultizmus átvételével, és magát a Kabbalát hozták létre, ami egy okkult alapokra elhelyezett Luciferizmus.. :) Az lehet, hogy a Média dokumentum filmjei és a cionisták úgy állítják be magukat a "zsidókat" mint ártatlan kis bárányokm de közben valójában a Kazárok ávették a Babiloni okkultizmust és a Kabbala vallással egyesítették azt, szimbólumrendszerrel megáldva, mint pl az állítólagos "Dávid csillag".. Aminek az égvilágon semmi köze igazi zsidókhoz, maximum a zsidó kabbalához.. Ami két piramist formál meg azaz Babilon Piramis rendszerét szimbolizálva.. De röviden ennyit erről.. :)
2015. júl. 10. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:

" igazi zsidók, akik Ábrahám vérvonalából származnak Palesztinában vannak"


Nagyon hülye vagy! :)


Már nem sértegetésből mondom.


Szóval ha te (itt) Mo.-n élsz már nem is vagy zsidó? :DDDDD


Egyébként én zsidó származásom ellenére nem támogatom Izrael államát (mármint a cionista államot).


Elöszőr is:


Palesztina területén él ,úgy összesen él 358,953 zsidó.

Ők is csak Ciszjórdániában ,mivel Gázából az összes zsidót kitelepiteték.


"mivel Izrael területéről elmentek egy csomóan"


Igen, a mai napig a legtöbb zsidó a diaszpórában él.


"Babiloni okkultizmus átvételével, és magát a Kabbalát hozták létre, ami egy okkult alapokra elhelyezett Luciferizmus"


"Ószövetség istenét fogadták el. Amikor a babiloni fogságból visszaköltözött zsidók hozzákezdtek a jeruzsálemi templom felépítéséhez, a szamaritánusok felajánlották segítségüket, cserébe a templom közös használatát kérték, de a zsidók elutasították a segítséget, hogy ők már vallásilag és etnikailag nem tiszták."


Remélem ebből is tanultál. ;)


Komolyan nem tudod ,hogy mi az a kabbala, ugye? -_-


"szimbólumrendszerrel megáldva, mint pl az állítólagos "Dávid csillag""


A dávid csillag (dovid magen) a zsidóság ősi szimbóluma.


Másik:


Köszönöm , nem kérek a mocskos antiszemita dogmáidból.


Fogajdunk te is ilyen begyöpösödött agyú konteó és "szaniszló" hívő barom vagy.


:)

2015. júl. 10. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
Azt megtudod nekem magyarázni, hogy a Csillag=Nap=Fényhozó=Luciferhez Mi köze a zsidóknak? :) Amúgy nem vagyok antiszemita, se zsidó gyűlölő, de miért akarod nekem megmagyarázni, hogy a saját családom egyik ága nem Lévitáktól származik mikor mi utána néztünk? :) Ez is csak téged minősít.. Az meg, hogy én mire alapoztam a tanulmányaimat és a kutatómunkámat megint nem fogod nekem megmagyarázni, hogy mit értsek meg ezekből.. Ha már annyira antiszemitának tartasz, magyarázd el, hogy mégis mi a bűbánatos francot keres a wikipédiában, amit előszeretettel használsz folyamatosan, az Okkultizmus témakörében főszimbólumként a "David Csillag"? :) "A nyugati gondolkodás hagyományosan pejoratív értelemben kezeli az okkultizmus fogalmát, noha gyökerei az ókori görög műveltségbe nyúlnak vissza. Első megnyilatkozási formáit az elsősorban Püthagoraszhoz kötődő preszokratikus iskolához és a platóni hagyományokhoz köthetjük, de rokoníthatóak az okkultizmussal a különféle misztériumvallások, a hellenisztikus mágia és alkímia, valamint a zsidó kabbala is." [link] Nézd csak meg a szimbólumot, az nem az állítólagos Ősi "zsidószimbólum" amiről hadoválsz? Nem zavar hogy ezt a szimbólumot már Egyiptomban és Babilonban használták? Mágia, rituálé, gyerekek feláldozása a Nap Isten tiszteletét szimbolizálva.. Egy csomó ehhez hasonló szimbólumot használtak.. Ami mind a Nap Istent Lucifert szimbolizálja, ami megvilágosodást hoz az Illuminatira=Megvilágosodottakra.. :) Én nem vagyok antiszemita, ezt ki kérem magamnak.. De jobb hogy ha előre nem itélsz meg miközben azt sem tudod hogy mivel foglalkozok vagy nekem mivel van tapasztalatom e szakterület belül.. A probléma ott kezdődik hogy a cionisták együtt dolgoznak az Illuminatival az egész bankrendszerrel együtt globálisan irányítják a főbb mainstream vallásokat és okkult szervezeteit Szcientológiát pl ami egy szekta és még sorolhatnám.. Én nem sértegettelek már rögtön magatokra vesztek mindent, ez titeket minősít csak, és az is hogy elhamarkodottan ítélsz felettem úgy, hogy nem is ismersz.... Meg ezt a lekezelő stílust befejezhetnéd, ha nem támogatod az izraeli cionista államot akik összedolgoznak az "uralkodókkal".. Mert saját magad ellen beszélsz folyamatosan úgy hogy észre sem veszed.. :)
2015. júl. 10. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:

"Azt megtudod nekem magyarázni, hogy a Csillag=Nap=Fényhozó=Luciferhez Mi köze a zsidóknak? :) "


Luciferhez? SEMMI.

A csillagokhoz?


Kb. annyi ,mint a muszlimoknak,az araboknak,a türk népeknek és a székelyeknek a félhold csillaghoz. ;)

Azaz semmi.


A dávid-csillag egyszerűen a zsidó törzseket jelenti.


Szóval ez kb. olyan ,mint ha a marokkóiakat "le sátánistáznád" ,mert öt ágú csillag van a zászlajukban. (ez természetesen nem igaz.)


"Amúgy nem vagyok antiszemita, se zsidó gyűlölő"


Ááá, nem. Véletlenül se. (kappa)


" kutatómunkámat "


Kutatómunka. XD jó vicc.


"mégis mi a bűbánatos francot keres a wikipédiában, amit előszeretettel használsz folyamatosan, az Okkultizmus témakörében főszimbólumként a "David Csillag"?"


Először is:


Az nem dávid-csillag.


Másodszor:


Ez kb. olyan ,mint a szvasztika és a horogkereszt.

A szvasztika valójában egy buddhista jelkép.

De a nácik szó szerint ellopták tölük.


Szóval amiről te itt büfögsz ,kb. olyan ,mint ha egy buddhistát le náciznál.


"Én nem vagyok antiszemita, ezt ki kérem magamnak.."


Persze,persze.


"van tapasztalatom e szakterület belül"


Persze, nagyon okos lehetsz. (kappa)


"Én nem sértegettelek már rögtön magatokra vesztek mindent, ez titeket minősít csak,"


Mármint minket ,zsidókat?


Ebből látszik ,hogy te csak egy antiszemita konteo hívő hazug barom vagy.


" Meg ezt a lekezelő stílust befejezhetnéd "


https://www.youtube.com/watch?v=EeiJnUtQZAM

2015. júl. 10. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!