Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Horvátország vagy Bosznia-Herc...

Horvátország vagy Bosznia-Hercegovina?

Figyelt kérdés

Diplomával (szlavisztika) ott élés szempontjából melyik lenne jobb? Mindkét ország vonz, talán Bosznia jobban, csak nem tudom, mik lennének a lehetőségek. (Zágráb-Szarajevó, esetleg más városok)


Miket lehet tudni ezekről az országokról? Vélemények?

Melyiket válasszam, és miért? Vagy miért ne?



2015. júl. 11. 11:30
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem egyiket se, még kis hazánknál is rosszabbak..
2015. júl. 11. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Nem ez volt a kérdés.
2015. júl. 11. 13:40
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Boszniát két szempontból sem ajánlom: az egyik hogy hiába szép a táj, túrázni egyenesen életveszélyes a háborúból megmaradt több ezer felszedetlen taposóakna miatt. A másik hogy mivel a bosnyákok muszlimok az ISIS-nek vannak rejtett bázisai az országban és előszeretettel rabolnak el európai személyeket váltságdíj fejében. Horvátország sokkal biztonságosabb.
2015. júl. 11. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Hm értem. De azért Bosznia sem annyira veszélyes, nem?

Diplomás munkával meg gondolom a fizetés kb ugyanannyi mindkét országban.


És politikailag?

2015. júl. 11. 13:58
 5/14 anonim ***** válasza:
86%
Az hogy diplomás vagy és mondjuk jó állásod van mégnagyobb veszélynek vagy kitéve, mert sokkal többet érsz a váltságdíj miatt.
2015. júl. 11. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Bosznia ilyen szinten veszélyes lenne? Csak annyit olvastam, hogy onnan is mentek ki az IShez, mást nem nagyon.
2015. júl. 11. 14:10
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem három nagyobb "pöcegödör" van Európában jelenleg: Ukrajna, Koszovó (plusz Albánia) és Bosznia.


Szóval egyértelműen Horvátország. Szép táj, érdekes kultúra és még plusz előny, hogy a horvátok általánosságban véve szeretik a magyarokat.

2015. júl. 11. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
És fizetések, megélhetés, gazdaság terén?
2015. júl. 11. 14:25
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha jók az értesüléseim, akkor Horvátország szépen fejlődik.De mondjuk ajánlom Szlovéniát.Én Szerbiában élek.
2015. júl. 11. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

7-es vagyok


A gazdaság és a megélhetés? Bár nem akkora gettó mint az ex Jugoszláv köztársaságok nagy része, de attól még Kelet Európa az Kelet Európa.

Pár napja beszélgettem egy horváttal, abból nekem az jött le, hogy kb egy szinten vannak Magyarországgal, bár ha jól tudom az ottani minimálbér egy fél árnyalattal jobb. Ja és náluk is ugyanúgy problémát okoz a munkanélküliség és a korrupt politikusok.


Amúgy a délszláv államok közül Szlovénia a legfejlettebb, ők fejlettség szerint már inkább a nyugathoz tartoznak.

2015. júl. 11. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!