Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Kolumbia tényleg annyira...

Kolumbia tényleg annyira veszélyes és gáz hely, mint amilyennek beállítják sokan?

Figyelt kérdés

Sok helyen olvastam, hogy Kolumbia tele van drogosokkal és k...rvákkal, hogy az ország iszonyú veszélyes, fényes nappal lőnek le, rabolnak el embereket, hogy a külföldiekre úgy tekintenek, mint valami potenciális emberrab aki gazdag, stb.


Viszont nézegettem képeket több városról is, és nekem elég barátságosnak tűnik. Ezek pl átlagos lakónegyedek Bogotában:


[link]


[link]


[link]


Jó persze, minden nagyvárosban vannak gettók, meg szép helyek.

De Kolumbiára mi jellemző? Tényleg nem ajánlatos oda egyedül elmenni? Miért nem?


Mit lehet tudni az országról?



2015. júl. 14. 20:27
 1/9 A kérdező kommentje:

Vagy pl a tengerparton lévő Barranquilla városa:


[link]

2015. júl. 14. 20:29
 2/9 A kérdező kommentje:
Az életszínvonal, gazdaság milyen Magyarországhoz képest?
2015. júl. 14. 20:35
 3/9 anonim ***** válasza:

Igen.

Lőnek, mint az állat.


[link]

2015. júl. 14. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Olvastam valahol egy kolumbiai srác bejegyzését, melyben bizonygatni próbálta, hogy az ország egyáltalán nem olyan veszélyes, mint ahogy látják.
2015. júl. 14. 20:55
 5/9 anonim ***** válasza:
56%
Keress rá Liveleaks-on vagy Youtubeon videókra. Az utcán leütnek a motorról és ők mennek tovább vele.
2015. júl. 14. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
72%

Már jobb mint volt, Mexikó egyre szarabb, mert áttelepültek a drogbárók. De a közbiztonság egész Dél-Amerikában nincs a topon függetlenül a drogbáróktól, szóval hiába segített Kolumbián a dolog, attól még gáz.


Azért nézd meg ezeknél az országoknál, ha elolvasod a konzulátusaink honlapját akkor javasolják, hogy legyen nálad helyi valutában 20-30 dollárnak megfelelő készpénz arra, hogy át tudd adni, ha kirabolnak. Azért fäsza, nem? Máshol csak annyi, hogy figyelj az értékeidre, azokban az országokban, meg legyen nálad készpénz, amit a rablónak tudsz adni, mert akkor megúszod..

2015. júl. 14. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Hát ez gáz....de Chile, Uruguay, Paraguay meg Argentína jó közbiztonsággal rendelkezik, európai mércével is.


Akkor Kolumbia javult, de még mindig nem kéne odamenni egyedüli turistaként? Spanyolnak vagy amerikainak úgysem néznének mert egyik nyelv sem az anyanyelvem, és ez beszéd közben kiderül.

2015. júl. 15. 07:04
 8/9 anonim ***** válasza:
51%

Argentina? Mióta az egyik csődből a másikba megy a "megélhetési" bűnözés megint normális lett. Értsd ezt úgy, hogy mondjuk nappal a turistás helyeken sok a rendőr, hogy megvédjenek, de azért két utcával arrébb számíthatsz rá, hogy csoportosan kirabolnak, és jobb hagyni magad, nehogy agyba-főbe verjenek. Ha nem csoportosan rabolnak ki, akkor se tegyél semmit, mert az út túloldalán már késsel várja a társa/társai a rablót. Ráadásul ki se néznéd belőlük, sokszor tizenévesek csinálják, mert azokat nemigen lehet büntetni. De még az öregasszonyokban sem lehet megbízni..

A többiben is nőtt a turisták sérelmére elkövetett bűncselekmények száma.


A legrosszabb meg az egészben az, hogy majdnem a komplett kontinensük spanyolul beszél, mostanában kezdenek a turizmusban ráébredni, hogy angolul is tudni kéne, szóval ha spanyolul nem vagy nem nagyon tudsz, akkor főleg megnézheted magad, ha bajba kerülsz, mert még segíteni se fog tudni senki.

2015. júl. 15. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Én nem voltam, de szeretnék, úgyhogy sokat olvasgattam.

Vannak a környéken sokkal gázabb országok is, Ecuador, Bolívia, Peru, de főleg Venezuela.

Kolumbia nem mossa le magáról még vagy 20-30 évig a drogbandás bűnözőparadicsom címkét, de a helyzet közel se olyan rossz, mint ahogy feltüntetik. Nem kell a venezuelai határ közelében a dzsungelben egyedül sétálgatni, és akkor nem lesz gond.

Spanyolul tudni kell, de úgy látom, az megy. Hogy nem vagy anyanyelvű, szinte mindegy, csak értsd meg, miről beszélnek körülötted. Ezzel megakadályozhatod a lehúzást is.

Sok helyen írják, hogy az emberek arrafelé a legközvetlenebbek a kontinensen, nincs még az a turistalehúzás, mint Peruban, és nem is annyira európaias, mint Argentína vagy Chile. Ha lespanolsz valakivel, jó eséllyel az egész családját körbehívja, és ahol jársz, és ismerős van, szállásod lesz.

2016. dec. 1. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!