Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért állítják viszonylag...

Miért állítják viszonylag sokan azt, hogy Budapest annyira élhetetlen hely?

Figyelt kérdés

Nagyon sok embertől hallom azt, hogy Budapest egy trágyadomb, élhetetlen, stb.

Én ezt nem így gondolom: a rendszerváltás óta például hihetetlenül sokat fejlődött, főleg ahhoz képest, hogy egy európai viszonylatban szegény ország fővárosa. Ráadásul óriási (az EU 7. legnépesebb városa), és mégis érzékelhető a lassú, de biztos fejlődés. Elég például a 2-es metróra gondolni: 2004 óta teljesen megújult, beleértve az új Alstom-szerelvényeket is.

A 4-es metrót jövő évben átadják. A 4-6-os vonalon korszerű Combinók járnak. Most érkezett 150 vadonatúj Mercedes autóbusz. Nyáron folytatódnak a villamosfelújítások: teljesen megújul az 1-es és a 3-as villamos.

Átadták a Kopaszi-gátat. A belvárosban egyre több épületet újítanak fel.

Nem állítom: még bőven van hova fejlődni, de szerintem Budapest már most is van olyan élhető, sőt talán jobb is, mint pl. Róma, Madrid (csak hogy hasonló méretű városokat emlegessek).

Ti mit gondoltok erről?


2013. máj. 22. 22:44
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
63%
Ezek nem érnek semmit, amíg nincsen közbiztonság.
2013. máj. 22. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Én Kőbányán lakom, ami Józsefváros mellett a legrosszabb budapesti kerületnek lett kikiáltva, mégsem érzem azt, hogy rossz lenne a közbiztonság.
2013. máj. 22. 22:48
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Elég szomorú, hogy a négyes metrót jövőre adják át. A többi mind szép és jó csakhogy Magyarországhoz képest Budapest túl nagy, rosszak az arányok.


Egyébként vidéki vagyok (Szombathely), de ettől függetlenül mindig is szerettem Budapestet és elég sokat is járok ha másért nem "nézelődni" és nem üzletekben...

2013. máj. 22. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
77%
Nem élhetetlen csak más. Én éltem Budapesten is pár évet, teljesen mint a "vidék". Mindenki rohan, mindenki ideges, mindenki zárkózott. Közbiztonság talán kicsivel rosszabb, de viszonyítva nem vészes.
2013. máj. 22. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
63%
Azért mert vidéken valamiért ezt kitalálták és azóta így nevelik a gyerekeket generációk óta. Ezt a dogmát az anyatejjel szopják magukba, és akkor is teljes meggyőződéssel harsogják, ha utoljára az általános iskolai osztálykiránduláson jártak fent "Pesten".
2013. máj. 22. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
66%

Én meg a 15. kerületben lakom, ami inkább külvárosi hely, de itt nincs is semmi különös. Minden nap járok a belvárosba, hétköznap egyetem, hétvégén meg szórakozóhelyekre, és kevés olyan hely van már, ahova nyugodt szívvel elmegyek. A múltkor fényes nappal kötött belém 2 cigány, mert nem adtam nekik cigit, pedig nem is dohányzom. Meg amikor reggel jövök haza, akkor a blahán mindig ott randalíroznak, és szó szerint mindenkibe belekötnek aki elmegy mellettük. Én nem keresem a bajt, inkább kerülöm az ilyen szituációkat, ezért nem kerültem még verekedésbe, de sok ismerősöm igen.

Eddig sokat jártam a Gellért hegyre randizni, de már arról is le kellett mondjak..

Szóval inkább a közbiztonságot kéne fejleszteni elsősorban.

2013. máj. 22. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
50%
Ja és ezzel nem azt mondom, hogy élhetetlen, vagy hogy katasztrofális lenne a közbiztonság, csak nem jó.
2013. máj. 22. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Aha, teljesen élhetetlen. Azért áramlik ide mindenki. Gyerekkoromat vidéki nagyvárosban éltem, hétvégén a belváros nyüzsgött, mindenki ide oda, kocsmák, szórakozóhelyek, ma teljesen néptelen az egész. Teljes kihaltság van. Bp-n belvárosban meg csak hömpölyögnek az emberek.


Közbiztonság. Érdekes módon ha rémhíradó van, és megölte, megerőszakolta, fogvatartotta évekig, szinte mindig vidéken történik.

2013. máj. 22. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Nézd, én 18 évig vidéki városban éltem, most 3 éve élek Budapesten. Lehet kicsit sokat vártam ettől a várostól, de csalódás volt. Egyszerűen nem érzem itt jól magam, így erőteljesen gondolkozok a visszaköltözésen. Mindenhol kosz, hatalmas tömeg, arányaiban kevés zöld terület, zaj stb. Bár tudom, hogy ezek nagy része természetes együtt járója az ekkora városoknak. Nekem egyszerűen nem jön be, ennyi.
2013. máj. 22. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
74%

Csak az irigykedő vidékiek hiszik ezt és mondogatják egymásnak, ez nyilván egy lavinaeffektust okoz.


Budapest jó hely és Európát tekintve jó a közbiztonsága, csak azok hiszik, hogy nem, akiknél a világ határát Hegyeshalom és Nagylak képezi.


Élhetőséget tekintve rendben van, lehetne jobb is, de ez jutott, a 200 éve elcseszett várostervezéssel ma már nem lehet érdemben mit kezdeni. A részletek egyre szebbek lesznek, bővülnek a kulturális, szórakozási, vásárlási lehetőségek. Én szeretem Budapestet, de vidéki származásúként a vidékiek viszolygását is megértem, mert nagyon más. Nekem ez a más jobbat jelent, másoknak nem.

2013. máj. 22. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!