Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Mégis mit gondolnak a menekült...

Mégis mit gondolnak a menekültek mitől lesz nekik itt jobb európában?

Figyelt kérdés
sokszor hangoztatják hogy dolgozni akarnak.jó vicc. nyilván nagy szükség van képzetlen nyelvet sem beszélő emberekre.nehogy azt mondjátok hogy diplomás agysebészek szöknek a zöldhatáron.
2015. júl. 15. 22:15
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
67%
Nem is tudom, talán nincs olyan rohadt meleg, nincsenek súlyos betegségek, nem döglenek éhen/szomjan, nem lövik őket agyon és hasonló apróságok.
2015. júl. 15. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
nana ahányat én idáig láttam a tévében mind a jobb anyagiakról beszélt.meséld már el hogyan akarnak dolgozni ha még nyelvet sem tudnak.
2015. júl. 15. 22:23
 3/12 anonim ***** válasza:
40%

Azért jönnek, mert a lúzer béna Balf a sz magyarok majd eltartják őket.


Itt mindenkinek több joga van, mint a magyarnak.

2015. júl. 15. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
79%
Ugyanazért amièrt a magyarok is mennek nyugatra.
2015. júl. 15. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

a magyarok képzetten mennek oda.nagy különbség.nyilván 8 általánossal meg egy "hóv ár gyú" nyelvtudással innen senki nem megy oda.

az igaz hogy eltartják itt őket de csak egy ideig.elmennek maguktól vagy kiteszik őket.nem hinném hogy van olyan menekült aki magyar költségen mondjuk évek óta itt "nyaralgat".

2015. júl. 15. 22:46
 6/12 anonim ***** válasza:
Magyarok miért mennek szerinted nyugatra? Amugy az megvan hogy ezekben az országokban háború van?
2015. júl. 16. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
57%

"a magyarok képzetten mennek oda"


Azert ez nem igaz.

A tobbsog szallodaba megy dolgozni es mosogatni.

Valoban vannak kepzettebbek is, de joval kevesebb.


A pelda pedig helytallo, ugyan azert, amiert a magyarok is, a jobb korulmenyek miatt mennek nyugatra.

Kint a mosogatasbol is meg lehet szukosen elni, itt a tanarok/apolok/orvosok sem feltetlenul tudnak.

2015. júl. 16. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

hatos na persze...magyarok illegálisan mennek nyugatra? másik meg hogy bangladesben nincs háború.burmában sem.meg a sok fekete sem szíriából jön ám.


hetes ők legalább a nyelvet megtanulják.anélkül kicsit nehéz.

2015. júl. 16. 18:57
 9/12 anonim ***** válasza:
86%

Alapvetően a kérdezőnek igaza van.

Ha annyira a béke, és nyugalom, biztonság kellene nekik, akkor megállnának már Törökországban, Iránban, Szerbiában, Bulgáriában, vagy Görögországban. Egyikben sincs háború, és viszonylag normális a közbiztonság is. De nem állnak meg, mert ők nem dolgozni akarnak, hanem segélyen élni.


Aki ezt cáfolja, az mondja meg, hogy például a szír vagy afgán menekülteket a gazdag arab olajállamok (Kuvait, UAE, Omán, Szaúd-Arábia, Katar, Bahrein) miért nem fogadják be? Vagy oda miért nem mennek? Mert ők csak és kizárólag vendégmunkásokat fogadnak. Ott dolgozni kell, nincs lébecolás, aki nem dolgozik, az mehet amerre akar.

És ott állampolgárságot sem kapnak soha, az Egyesült Arab Emírségek összlakosságának csak a 10%-a állampolgár!

Nyugat-Európában kapnak segélyt, pénzt, esetleg házakat, aztán szépen munka nélkül eléldegélnek. Erre Svédország is tökéletes példa.

Az afrikai menekültek is fellázadtak Dél-Olaszországban, mert nem voltak elégedettek a szállással, az ellátással, szétvertek egy csomó helyet valamelyik városban.

Nem állítom, hogy mind ilyen, de a Líbiával szomszédos Algériában pl nincs háború, se terrorcselekmények. Egyiptom is viszonylag biztonságos, Marokkó szintén.

Miért nem oda mennek?


Mert ott nincs szociális háló. Dániában bevezették (vcagy be akarják vezetni, nem tudom pontosan) hogy a menekülteknek le KELL dolgozni az ellátásuk költségeit. És mi ennek a következménye? A menekültek most Dániából menekülnek.

2015. júl. 16. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
igen.hát ennyit számít hogy ott nincs liberalizmus. keményen odacsapnak ha kell.de említhetnénk az ausztrál példát is.be sem léphetnek ausztráliába még ha menekültstátuszt kapnak akkor sem ott élhetnek.bezzeg ha én mennék oda engem nem tartanak el...pedig én is csóró vagyok.csak hát magyar. de hála a sok helyi nemzetállamok elpusztítására fizetett hirtelen feltűnt nagy liberalistának európának befellegzett.van egy olyan érzésem 100 év múlva nem lesz már itt fehér ember.tönkre megy a gazdaság.közbiztonságról nem is beszélve.a mecset építés lesz majd a jövedelmező üzletág.
2015. júl. 17. 16:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!