Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Jelenleg milyen háborúk, és...

Jelenleg milyen háborúk, és hol folynak közel keleten? Meg úgy az egész világon?

Figyelt kérdés
Tudom hogy van ez az ISIS, de csak ez van közel keleten? Nem rég volt szíriában is háború, ott még mindig folyik? Ott kik a harcoló felek? Amerikaiak még ott vannak? Ők mit csinálnak kik ellen küzdenek most? Kérem valaki aki jártas a témában írja le milyen felek harcolnak egymással, és melyiknek hol a "székhelye". Köszönöm!

2015. júl. 20. 15:03
 1/4 meszike91 ***** válasza:
100%

Az isis Szíriában és Irakban "tevékenykedik". Irakban a kormányerők és a kurdok harcolnak az isis ellen.


Szíriában sokkal bonyolultabb a helyzet, ott évek óta polgárháború van. Vannak a kormányerők Aszad vezetésével, és a "mérsékelt" ellenzék. A "mérsékelt" ellenzék sem egységes, mindenféle fegyveres csoportok harcolnak egymás és a kormányerők ellen. Az egész isis innen indul ki és terjedt át Irakra is.

2015. júl. 20. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Szíriában megy a harc az ISIS ellen, ezen kívül a különböző lázadó milíciák Szíriában harcolnak a kormányerők ellen és az ISIS ellen is ( a radikálisabbak ellenük valószínűleg nem), a lázadók közül a legnagyobb ha jól tudom az FSA (free szyrian army). Az ő helyüket szépen lassan egyre radikálisabb iszlamista csoportok veszik át. Egyre nagyobb szerephez jutnak. Az amcsik bombázták a szír kormányerőket de jelenleg ez nincs. Most az ISIS-t bombázzák. AZ ISIS ellen folyik a harc Irakban is itt, a kormányerők és a Kurd milícia is próbálja őket feltartani. Ennyit az ISIS-ről.

Ezen kívül harcolnak Afganisztánban a tálibok ellen, a kormányerők és a NATO erők szövetségben, Pakisztánban is van egy csomó Iszlamista milícia amelyeket próbálnak a kormányerők elintézni. Jemenben polgárháború van amelyben természetesen iszlamista milíciák vesznek részt, ott az Arab Liga bombázott. Ezen kívűl még fel lehet írni Izraelt, de lehet, hogy az ottani helyzetet túlzás háborúnak nevezni. Szerintem ennyi a közel keletről.

2015. júl. 20. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
61%

Ami a világot illeti:


Afrika

Kongó: mindenféle lázadó csoportok, ez afrikára kifejezetten jellemző.

Egyiptom: ISIS vs. kormány

Líbia: úgy tűnt, hogy befejeződött a polgárháború, de mégsem.

Mali: a tuaregek lázadoznak

Nigéria: iszlamista milíciák

Szomália: annyira durva a helyzet az iszlamista milíciák miatt, hogy Szomáliáról mint országról már túlzás beszélni.

Szudán: polgárháború


Ázsia

Burma: lázadó csoportok.

Fülöp-szigetek: iszlamista milíciák ellen.

Thaiföld: tavaly a hadsereg puccsot hajtott végre, vannak mindenféle csoportok ellenük.

A többi ázsiai konfliktust már leírtam az előző kommentben.


Európa

Ukrajna: az oroszok által fegyverrel és állítólag katonákkal támogatott szakadárok harcolnak a kormány ellen.

Oroszország: több helyen is konfliktus van iszlamista milíciákkal.


Dél,Észak-Amerika

Kolumbia: lázadó csoportok a kormányzat ellen.


A fentieken kívül szerintem már minden volt az előző kommentben.

2015. júl. 20. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Legdurvábbak a közel-kelti (afgán, iraki, szír) háborúk, ebből jönnek most a menekültek, illetve Afrikában a Boko Haram tevékenysége, amely legfőképpen Nigériát érinti.

2015. júl. 20. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!