Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Köteles vagyok-e fizetni...

Köteles vagyok-e fizetni azért a gyerekeimnek, mert az édesapjuk halála után 1/2 házat örököltek, a másik fele az én tulajdonom, és az egész házra özvegyi haszonélvezettel rendelkezem? Jelenleg ebben a házban élek.

Figyelt kérdés
2006-ban meghalt a férjem, ezáltal gyerekeim örökölték minden vagyonát, én, mint özvegyi haszonélvező maradtam.Eladtam egy panellakást, melyből kifizettem a részüket, és leköltöztem a nyaralónak épített családi házunkba. Lányom az általunk vett /diplomaosztóra kapott/ panellakását eladta, és az örökségét hozzátéve új építésű lakást vett, de ehhez hitelt kellett felvegyen, plusz új autót vett. Nem bírja a hitelek fizetését, ezért engem fenyeget, hogy fizessek havi 25.000.- Ft-t, mert az ő részében is lakom, vagy azt a részt adjam ki, és a befolyt összeget neki fizessem. Rokkantnyugdíjas vagyok, 37 év közalkalmazotti munkával, én már nem tudok hegyeket mozgatni, valakit idefogadni, kerülgetni, és féltem is a még maradék otthont. A fenyegetéstől még jobban lebetegedtem, úgy érzem, hogy egy élet munkája semmis a gyerekem kapzsisága miatt. A Férjem halálával kapcsolatos, és az örökösödéssel kapcsolatos minden költségeket én álltam, a házzal, a költözéssel kapcsolatosan is, az állagmegóvást, /új nyílászárókat csináltattam, tisztasági festést, mázolást a beköltözéskor, és egy kertes ház minden költségét.../ most már sajnos egyedül, a Férjem nélkül, a gyerekek, különösen a lányom fenyegető követelésével a hátam mögött. Köszönöm a javaslatot, mit tehetnék még, hogy nyugodtabban éljek?
2010. dec. 2. 08:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
83%

Ha kifizetted a részüket, akkor nem kell adnod neki már semmit.

Ha a jelenlegi házad is az örökség része volt és azt nem számoltad bele, akkor kérheti abból is a részét, más kérdés hogy erkölcsileg nagyon szemét dolog a lányodtól, ha nem haragszol. Én ilyet sosem tennék a szüleimmel, az egyszer biztos.

2010. dec. 2. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 BlackSword ***** válasza:
83%

Az elsőnek igaza van... Mindkét esetben is... Sajnos közelről érint a dolog, de ezt most hagyjuk...

Naszóval, annak sz állapotnak a fele illeti meg őket, ami a néhai férjed halálakor fennállt... Ez viszont minde ingatlanra és ingóságra érvényes... Tehát ha mindjuk csak egy lakásotok lett volna, és a fele "még a bankké" akkor a hitel negyede is az övé lenne... Ha a panellakás eladőásával a teljes bentlévőségét kifizetted, akkor semmi követelése nem lehet...

Ámbár (és tényleg ne haragudj) de ebben az esetben kissé gerinctelen a lányod... Ez részben mindenki hibája... Hidd el, tudom, csak én éppen a másik oldalon vagyok... Beszélj vele, és próbáljatok megegyezni, kibékülni... Nem jó az ilyen dolog a háznál...

Sok sikert!!!

2010. dec. 2. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

A haszonélvezeti jog erősebb a tuljadonjognál! Amíg élsz,nem vagy köteles semmit fizetni a gyerekeidnek!

Ha fizetnél nekik,az azt jelentené,hogy megvennéd az örökrészüket! Erre neked semmi szükséged nincs,mert az egész házra van haszonélvezeti jogod,és nincs szükséged tulajdonjogra.

2010. dec. 2. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
89%
SEMMIT NEM KELL FIZETNI!A HASZONÉLVEZETI JOGOD AZ EGÉSZ HÁZRA VONATKOZIK! A GYEREKEKÉ A FÉL HÁZ TULAJDONJOGA BEJEGYEZVE ÉS SEMMI MÁS!HA KIADNÁD A HÁZ EGY RÉSZÉT ABBÓL A PÉNZBŐL SE JÁR A GYEREKENEK EGY FILLÉR SE, EZ A HASZONÉLVEZET!
2010. dec. 2. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Semmiféle részüket nem kellett volna kifizetni mert az azt jelentené hogy megvetted az örökségüket és nekik még tulajdonjoguk se lenne ami pedig a haszonélvezet mellett semmi jogot nem ad! Olyat csináltál amit nem kellett volna!Adtál nekik pánzt a semmiért!Ilyen gyerekekkel meg kell a kapcsolatot szakítani azonnal és nem foglalkozni velük!
2010. dec. 2. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Az özvegyi haszonélvezeti jog azt jelenti hogy más tulajdonát használom és az esetleges hasznát én élvezem.Ilyen nincs hogy kiadom a ház egy részét és a tulajdonosnak kell adni. Nem értem miért nem kértél tanácsot ügyvédtől.Az özvegyi haszonélvezeti jog házasságkötéssel megszűnik mert akkor már nem özvegye az örökhagyónak. Persze még ilyenkor is fenntartható a haszonélvezet ha a tulajdonosok megadják.
2010. dec. 2. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
84%

Nem követelhet semmit a lányod! Ha kiadod a ház egyrészét,a bevétel csak téged illet meg,őt nem.

Mit kellene megvenned tőle? Az apai rész tulajdonjoga az övék már,a te tulajdonrészedet majd megöröklik,ha meghaltál!

Neked nincs szükséged az ő örökségük tulajdonjogára,mert azon is van haszon élvezeted. A te részedért pedig miért akarna pénzt kérni tőled?

Azt még érteném,ha a te részedet ő akarná megvenni tőled,de te mit vennél meg tőle?

Az ilyen kapzsi gyerekkel megszakítanám a kapcsolatot.

2010. dec. 2. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
A kedves lányod gerinctelen, önző, és felelőtlen. Ha nem tud fizetni egy hitelt, miért veszi fel? Szépen adja el az autót, és fogja tudni fizetni a lakást. Tanuljon a saját hibájából, neki tőled pillanatnyilag semmi nem jár. Amúgy meg kérdezz meg egy ügyvédet, papírozza le neked, és dörgöld a leányzó orra alá a hivatalos papírt. Én még fiatal friss diplomás vagyok, az én szüleim nem toltak a fenekem alá lakást, de ha megajándékoznának akár egy kis lyukkal, megbecsülném és gyűjtenék, és nem kapkodnék felelőtlenül hitel után.
2010. dec. 2. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
84%

Kedves Kérdező!


Ha kifizetted a részüket, hogyhogy nem került az ingatlan csak a Te nevedre átírásra? Itt valami gikszer - mulasztás - van.


Sürgősen pótoljátok a telekkönyvi átírást, ezek után azt követelnek, amit akarnak, alaptalan.


egy ügyvéd

2010. dec. 2. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm nagyon Mindannyiotoknak a választ. Mivel saját gyerekemről van szó, ilyenkor az ember nagyon szégyelli, és nem akar ügyvédhez menni...ellene. Sajnálatos, hogy épp a hagyatéki tárgyaláson a közjegyző mondta, hogy a szülők, a gyerekek érdekében általában le szoktak mondani a haszonélvezetről, ha nem akarják akadályozni a vagyon jogos tulajdonosához kerülését. Ez a kijelentés betett a gyerekeimnek, mert én nem mondtam le a haszonélvezetről, és már nem is voltam jó anya. Hiába adtam el amit tudtam,/abból nem haszonélvezettel magasabb részt kaptam, sőt.../ hogy ténylegesen az örökséghez jussanak. Férjemnek nagy értékű életbiztosítását, 2 panellakás rájuk eső részét, és minden költséget én álltam...most ebben a házban /ikerház egyik fele, melynek a fele a gyerekeim tulajdona, az én haszonélvezetemmel/élek, mely ház a Férjemmel kettőnk nevén volt. Köszönöm a megerősítéseteket, amelyeket én is így gondoltam, csak olyan fájó, hogy a gyermek kapzsisága, nagyravágyása miatt még én vagyok "megvilágítva", értem ez alatt, hogy neki azért kell külföldre menni, hogy az ottani keresetéből ki tudja fizetni a sok felvett hitelt, én meg itthon "jól érzem magam"...és ő évekig, vagy évtizedekig nem jut ehhez az örökségéhez, szóval, amíg élek, nem jut az örökségéhez./sms-ben írta, ez meg is van a telefonomon...talán még kimeríti azt a passzust, hogy méltatalan lesz az anyai örökségre. Még egyszer köszi.
2010. dec. 3. 05:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!