Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » A muszlim arabok identitását...

A muszlim arabok identitását inkább a vallás vagy a nemzetiség határozza meg?

Figyelt kérdés
Tehát mondjuk a keresztény arabokkal vagy például a muszlim bosnyákokkal, törökökkel, kurdokkal, azeriekkel, csecsenekkel, pakisztániakkal azonosulnak jobban?

2015. júl. 23. 23:34
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
az iszlám a fő identitásuk.
2015. júl. 23. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
74%

Az iszlámnál nem számít a nemzetiség csak a vallás, még egy aranyhajú, kék szemű európait is ugyanúgy elfogadják ha muszlim. :)

De ugyan ez van a keresztény vallásúak között is, nekem például egy keresztény nigériai ugyanúgy a testvérem, mint egy európai. :)

2015. júl. 24. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ember függő, míg bizonyos országok eléggé soviniszták, ot sokaknak a származás ami fontosabb, de van ahol meg persze a vallás, meg ugye van olyan is aki annyira nem vallásos és ezért fontosabb neki, hogy arab.
2015. júl. 24. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Én úgy látom, hogy nagyban befolyásolja az is, hogy hol él és az adott országban milyen arányban van jelen a vallásban vagy a nemzetiségében hozza hasonló emberek. Mo.-on egy egyiptomi muszlim elsősorban az egyiptomi muszlimokkal, másodszorba az egyiptomi keresztényekkel és csak harmad sorban a más országból származó muszlimokkal ápol jó kapcsolatot. Inkább a vallás határozza meg az identitását egy kereten belül.

De pl. Kínában kevesebb arab nemzetiségű ember él (legalábbis ahol én jártam, kisváros 12millio ember él :). )

Szóval itt nem számított a válás-ország, csupán csak az, hogy egy nyelvet beszélnek és segítik egymást.

2015. júl. 25. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!