Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Az Európa Uniónak miért...

Az Európa Uniónak miért mániája a menekültek befogadása?

Figyelt kérdés
Előnye nincs.
2015. júl. 28. 23:03
 1/10 anonim ***** válasza:
54%
Mert ostoba.
2015. júl. 28. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
49%
Ez egy modern világháború. Az USA így igázza le Európát. A fegyverek már túl erősek ahhoz, hogy bevethetőek legyenek. A modern világháború a bevándoroltatás és a liberalizmus, ezek a nehézfegyverek manapság.
2015. júl. 28. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
23%

"Hacsak annyi nem hogy megmented az embertarsaidat a pusztulastol. "


Mentené meg a fene. Hét milliárd hulladél él a földön, nem nagyon kéne már ezt a számot növelni.

2015. júl. 28. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 tetro ***** válasza:
75%

23.15

ahogy a válaszodat olvasom, nagyjából egyetértek veled. nem mindenki érdemes rá, hogy megmentsék ha baj van... de nem akarok rád mutogatni.

2015. júl. 28. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
16%

Kedves kérdező,


Először is le szeretném szögezni, hogy azért válaszolok erre a számomra probokatívnak tűnő kérdésre, mert azt remélem, hogyha ezt valaki elgondolkodik azon amit leírtam.

Hogy miért jó az Európai Uniónak az hogy befogad menekülteket? Erre több válasz is van és mindegyik külön- külön megállná a helyét.

Először is, az egy jó emberi tulajdonság ha segítünk az embertársainkon, főleg úgy hogyha ezek a halál és szenvedés elől menekülnek. Ezeknek az embereknek nem lehet azt mondani, hogy " Menj haza" mert szimplán nincs hova hazamenniük. Azt remélve jönnek ide, hogy Európa az új hazájuk lesz. És nem azáltal lesz valaki európai, hogy milyen a származása, hanem a gondolkodás módja régén, hogy elfogadja- e az európai értékrendet és az európai elveket.

Második érvként azt tudom felhozni, hogy azáltal, hogy más kultúrájú emberek jönnek Európába nő a látókörünk, értékesebbek leszünk. A Római Birodalomnak ugyanez volt az egyik előnye: az általuk ismert világ összes helyéről megismerték a technikai újításokat, ismereteket szereztek, más kultúrákból lehetőségük volt átvenni a jó dolgokat.

Harmadik érvként egy elég egyszerű dolgot tudok megemlíteni: mindenki tudja, hogy Európa társadalma "öregedő társadalom" ami abban merül ki, hogy gyorsabban nő az idősek száma mint a fiataloké. Ez a későbbiekben nagy problémákat okozhat így erre mostanában kell megoldást találni, hiszen félő amikor már észbe kapunk egy picit késő lesz ( ez probléma sajnos jelen van Magyarországon is). A bevándorlók erre megoldást kínálnak. Ez az embertöbblet akiknek jelentős része fiatal munkaképes fiatal lehetőséget kínál arra, hogy kompenzáljuk a nyugdíjasok számát.


Valaki egy válaszban azt írta, hogy ezeket a bevándorlókat Amerika generálja és, hogy ez a modernkori világháború... Nos abban kedves Valaszoló abban igazad van, hogy azoknak a konfliktusoknak a kialakulásában amik ezt a menekült áradatot okozták az USA- nak része volt. De a céluk nem ez volt. Hidd el Amerikának Európa a legnagyobb szövetségese és ez fordíva is így van. Most mondhatod azt, hogy mindezt azért csinálták, hogy minket gyengítsenek nehogy olyan erősek legyünk mint ők. Az igazat megvallva Európa nem fog tudni olyan szinten lenni gazdaságilag, geopolitikailag, mint az USA , részben Európa méretéből fakadóan és egy csomó más indok miatt amit most nem fogok kifejteni, mert szerintem viszonylag egyértelmű. Amúgy szerintem ( ez abszolút csak feltételezés) egy esetleges Orosz- Amerikai fegyveres konfliktus esetén Európa lenne a mérleg nyelve.


Én erről a kérdésről ezt gondolom, kérlek titeket tartsátok tiszteletbe, ugyanúgy mint amennyire én tiszteletben tartottam a ti véleményeteket.

2015. júl. 29. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
55%

A kérdés eleve csúsztatás. Az 500 milliós EU eddig mindössze 0,7 millió menekültet fogadott be a 60 millióból (~1%). Ha mániáról beszélnénk, akkor ennek sokszorosa lenne.


Egyébként van prózaibb oka is: szerződésben vállalta a legtöbb ország, hogy menedéket nyújt a menedékkérőknek.


Más szempontokból is lehet vizsgáli a kérdést (demográfia, gazdaság.. stb.), ezt megtette a 9-es az előnyökre koncentrálva. És természetesen vannak negatívumai is a dolognak. De ettől még nincs szó befogadási mániáról, és függetelneül az előnyöktől és a hátrányoktól, szerződéses kötelesség.

2015. júl. 29. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

" A kérdés eleve csúsztatás. Az 500 milliós EU eddig mindössze 0,7 millió menekültet fogadott be a 60 millióból"


Ja akkor miért 40%-a muszlim Marseillenek?

2015. júl. 29. 12:26
 8/10 Rubicon87 ***** válasza:
45%

" ma 12:26"


a kettő rohadtul nem függ össze

2015. júl. 29. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
66%

Kérdező, tudod te mi az hogy mánia? Nem várok választ, de talán egy hasonlat.

Ha az utcán zuhogni kezd az eső, néhányan esernyőt vesznek elő, mások a közeli üzletekbe tódulnak. Kérdezd meg ezeket az üzleteket, miért "mániájuk" az eső elől menekülők befogadása. Furcsán fognak nézni rád. Mind biztosít, hogy nem "mániája". És ha ki akarnád zavarni azt a sok eső elől menekülőt, a személyzet mindenütt téged hajítana ki elsőként.

Amint ezt felfogod, máris magyarázatot kaptál a kérdésedre. Ja, és kérded, miért vagyok ennyire nyers? A válasz: a mennyiség minőségbe való átcsapásának törvénye. Túl sok az értetlen. És nekem is van tűrőképességem.

2015. júl. 29. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
49%

Azért mert nem hajlandó beismerni hogy képtelen és alkalmatlan arra hogy megoldja ezt problémát.


Másrészt a liberális vezetés politikai hasznot remél a menekültekből. Ezért megy a nagy mellébeszélés és halogatás.

2015. júl. 30. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!