Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Hogy szokták a nemzetközi...

Hogy szokták a nemzetközi újságírók és más firkászok megállapítani, hogy melyik országban mekkora a korrupció?

Figyelt kérdés
2015. júl. 30. 19:41
 1/4 anonim ***** válasza:
Ki milyennek tapasztalja, azaz megkérdeznek embereket.
2015. júl. 30. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
47%
Erre millió indirekt indikátor létezik, de ha ilyet kérdezel, akkor feltételezem nem vagy tisztában a (fekete)gazdaságtan alapjaival, tehát felesleges lenne magyarázni. Egyébként googlizható kérdés.
2015. júl. 30. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én nagyon sokáig egy ismert hazai közvélemény kutatónál dolgoztam. Egyszer volt egy olyan felmérésünk, amit a Transparency International rendelt meg, és cégvezetőket meg hasonló embereket kellett megkérdezni (anonim módon nyilatkoztak), hogy találkoztak-e a korrupcióval a munkájuk során, és ha igen milyen módon. A kutatás nemzetközi volt, mi a magyarországi adatfelvételt csináltuk meg.


Pl. ilyen kutatások eredményeiből is készülhetnek újságcikkek. Biztos van más mód is a korrupció becslésére, de ezekhez én nem értek.

2015. júl. 30. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Azt nem tudom, hogy "más firkászok" hogyan állapítják meg, csak azt tudom, hogy sokféle dolgot lehet vizsgálni és az eredményeket összevetni. De a te szinteden nehéz érthetően elmondani. Túl hosszú lenne, annyira visszább kéne kezdeni.
2015. júl. 31. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!