Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Van-e létjogosultsága a...

Van-e létjogosultsága a szuverén Ukrajnának?

Figyelt kérdés
Vélemenyem szerint nem igazán.

2015. júl. 30. 23:52
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:

Sfadn: amiért a székelyek is magyarnak beszélnek és többségében annak vallják magukat. Ha Székelyföld és Észak-Erdély a világháború után a mienk maradt volna, akkor biztos, hogy lenne most egy olyan székelyeken belüli hangos kisebbség, ami autonómiát akarna és verné a mellét, hogy a magyarok elnyomják őket hasonlóan az erdélyi románsághoz. (Ne felejtsük el, hogy egészen 1877-ig a székelyeknek kiváltságai és saját közigazgatása volt "székek", amiknek az eltörlése bizony egy elég komoly magyarellenes hullámot indított el a körükben akkor)

Nagy összegben mernék fogadni, hogy akkor meg Románia ajánlgatná föl ennek a székely rétegnek, hogyha visszacsatolják hozzájuk Észak-Erdéllyel együtt Székelyföldet, akkor széles körű autonómiát kapnának, amit az elnyomó magyarok nem adnak meg nekik.

2015. júl. 31. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:

Ezt rosszul látod. Ma a külhoni magyarok egyik nagy problémája, hogy egyrészt nem ismerik el sehol a kollektív autonómiájukat, másrészt pedig a magyar nyelvet konkrétan mindenhol üldözik. De nemcsak a nyelvet, hanem mindent, ami magyar, a magyar jelképeket, még a Himnuszt sem énekelhetik el nyugodtan, b**szki. Ha egy spanyol vagy német turista elmegy Erdélybe, nyugodtan lengetheti a spanyol vagy német zászlót, nyugodtan énekelheti a spanyol vagy német himnuszt, de a magyar, a saját szülőföldjén nem! A másik, hogy egyik ország sem biztosítja azt, hogy a magyar nyelvet minden kommunikációs téren 100%-ban tudja használni a magyar, csak egy példát mondok, az oktatás. Ennek az a következménye, hogy a magyar nyelvet igazán csak egymás között a hétköznapokban tudják használni de egy kérvényt már jobban tudnak szlovákul vagy románul megírni, mint magyarul! Egy erdélyi vagy felvidéki vízvezetékszerelő magyar jobban tudja a szakmájában a szlovák vagy a román szaknyelvet mint a magyart. Tudod te milyen következménye van ennek? A magyar nyelv mindenütt visszaszorul, vészesen folyik a térvesztése a Kárpát-medencében. És ez nem egy normális, magától értetődő folyamat ám, hanem ez azt jelenti, hogy Európában ma az alapvető emberi jogaiktól fosztják meg a magyarságot.


Úgyhogy ne mondd már nekem azt, hogy ha a székelyek Magyarországon élnének (tehát ha Székelyföld a haza része lenne), hogy akkor rosszabb lenne a helyzetük, mint így, ahogy most vannak! Magyarországon egyáltalán nem korlátozná senki a zászlóhasználatukat, a himnusz eléneklését, az anyanyelvi oktatáshoz való jogukat, és nem lenne annyi jogtiprás, annyi szemétkedés ellenük, cask azért, mert magyarok.


Tény, hogy a történelemben sokszor kaptak a székelyek pofont a magyar politikától, erre több példát is tudnék mondani én is. De ez nem azt jelenti, hogy ma is ez lenne.


Persze lehet, hogy ha megmaradtak volna a második vh-s határok, tehát ha miénk lenne Észak-Erdély, lenne az erdélyi magyarok és közöttünk politikai ellentét. Én nem ezt mondom. De ilyen elnyomó emberi jogukban korlátozó intézkedéseink nem lennének, amit Románia gyakorol, ez biztos.

2015. júl. 31. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:

Akkor elmondom másképp: a ruszinok lényegében véve ukránok! Van egy része ezeknek az ukránoknak, akik verik a mellüket, hogy ők mégse úgy ukránok, ahogy a többi ukrán, ők vallják magukat ruténnek/ruszinnak. Ugyanaz a helyzet mint a magyar-székely viszonyban, arról írtam, hogyha Székelyföld Magyarország része lenne biztosan lenne egy székely réteg, aki kijelentené, hogy márpedig ők nem magyarok, hanem székelyek és kapjanak autonómiát.

Ezeket az autonómia törekvéseket pedig Románia valószínűleg támogatná, de ez nem tükrözné a székelység egészének a véleményét.

Az, hogy vannak olyan kárpátaljaiak, akik ruszinnal vallják magukat, attól még a lakosság többsége nincs elnyomva és nem akar leválni Ukrajnától.

2015. júl. 31. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
0%

Egyébként meg az utódállamok magyarokkal szembeni hozzáállása szerintem teljesen érthető az ő szempontjukból. Már megtanulták a leckét, hogy hogyan járhat egy soknemzetiségű államalakulat.

De egyébként különösebben nekem sem fáj a szívem a határon túli magyarokért, mert ami náluk zajlik lényegében véve egy természetes folyamat két lehetőségük van: áttelepülés az anyaországba vagy asszimiláció. A határon túli magyarság kérdését az idő tetszik vagy sem, de rendezni fogja.

2015. júl. 31. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:

Van jogosultsága, de egyvalamit nem értek.

40 évig szoptátok az oroszok farkát, ti is, apátok is, nagyapátok is. Mi ez a pálfordulás? :O

2015. aug. 1. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
46%

"De egyébként különösebben nekem sem fáj a szívem a határon túli magyarokért, mert ami náluk zajlik lényegében véve egy természetes folyamat két lehetőségük van: áttelepülés az anyaországba vagy asszimiláció."


Egyrészt ez a vélemény egy szánalom, van mit tenni a magyar oktatásnak, hogy idővel ezt az önfeladó, hazaáruló hozzáállást kiölje az ostoba magyar fejekből. Bocsi a sértésért, de az a helyzet, hogy erre nem lehet mást mondani. Szánalmas. Tanuljunk már meg végre ne mások szemszögéből, hanem a magunkéból gondolkodni. Más nem fogja ezt megtenni helyettünk, és ilyen hozzáállással ne is csodálkozzunk, ha a magyarság ott tart, ahol.


Másrészt az asszimiláció az egyáltalán nem természetes folyamat, legalábbis sok szegmense van a dolognak, ami szándékos jogtiprás eredménye az adott államban, amire már céloztam korábbi kommentemben is. Városokban és szórványban igazából természetes folyamat az asszimiláció, de nagyon sok olyan helyen is asszimilálódnak, ahol nem kéne, illetve minden módon gyorsítják a kérdéses államok ezt a folyamatot, mert direkt olyan jogszabályokat hoznak, ami ezt elősegíti, mindent úgy rendeznek, hogy az a magyarság hátrányára váljon (közigazgatás megszervezése, oktatási nyelv, jelképek, szimbólumok használata, sőt, szlovákiában konkrétan büntetik a magyar nyelv használatát... Európa közepén...).


Tudod, az az érdekes, hogy Európában más helyen egyáltalán nem úgy állnak hozzá a kisebbségi kérdéshez, hogy vesszenek el a francba, hanem vannak modellek (pl. Tirol) ahol nagyon jól meg van oldva a kisebbség helyzete. Attól, hogy van egy ilyen probléma velünk is, nem kéne egyből feladnunk mindent, hanem az utolsó körömmel küzdeni kell azért, ami magyar, még akkor is, ha kilátástalannak tűnik a küzdelem.


Na mindegy, van egy olyan érzésem, hogy senki nem fogja megérteni, amit mondok, lehet lepontozni.

2015. aug. 1. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
uha aktuál kérdés
2023. júl. 3. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 Jeffrey Spender ***** válasza:

# 27-es


Szerintem 5 év múlva sehol nem lesz Ukrajna :D

ma 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 Jeffrey Spender ***** válasza:
Jó kérdés ez, csak ahogy látom, sok hozzászóló accját törölték. Pedig én is 10 éve regisztrált felhasználó vagyok.
ma 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 Jeffrey Spender ***** válasza:

Én nem támogatom, sőt ellenzem Ukrajna meglétét, vagy ha amibe belemenne, az nagyon kis ország lenne.


Én Kijevet, Cserkasszit, Kirovográdot, és Odesszát Oroszországnak adnám, és azon túl lehet lengyelkedni vagy ukránkodni.

ma 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!