Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Szerintetek NATO vs Oroszorszá...

Szerintetek NATO vs Oroszország ki nyerne?

Figyelt kérdés

NATO 28 tagállam!

Oroszország mellett pedig Észak -Korea, Kína, Kuba, Irán és Kazahsztán!



2015. aug. 18. 17:38
1 2 3 4 5 6
 21/51 A kérdező kommentje:

(20:41 válaszoló)

Köszönöm válaszodat élmény volt el olvasni.

Nem is akkarok bele kötni de a NATOnak 28 tagállamja van.

Szeretem a politikát és sok Európai politikus mondta és újságírók hogy nagyon érik ez a háború én csak képbe akkartam lenni.

Én igazán se orosz párti se nyugat párti nem vagyok mind kettőnek vannak hátrányai és előnyei.

Többen írták Kubát hogy semmi esélye nem tom kV 2012-2013 -bán Kuba meg engedte Oroszországnak hogy hajói legyenek a térségben!

2015. aug. 18. 22:01
 22/51 anonim ***** válasza:
20%

" "Oroszország egyedül lezúzná a NATO-t ha kitörne a háború. "


Oroszország egyedül???? Hogyan???


-kisebb gdp

-kisebb lakosság

-technológiai hátrány "



És kit érdekel a GDP és a lakosságszám a katonaság szempontjából? Szerinted a tipikus kövér hamburgerzabáló amerikai proli mennyit nyom a latba?

2015. aug. 18. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/51 anonim ***** válasza:
Tudom, hogy a NATO-nak 28 tagállama van, az USA a 28. azért szedtem, külön mert az USA jelentősége magában nagyobb mint a maradék NATO együttvéve. Így jobban látszik pl. hogy 14 NATO anyahajóból 10 amerikai.
2015. aug. 18. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/51 anonim ***** válasza:
67%

#21


Azok a politikusok és újságírók akik már verik a harci dobot idióták. Manapság a fejlett országok között proxy-háborúk vannak, nem nyílt konfliktusok. Ez maximum odáig eszkalálódhat, hogy a NATO pénzeli és felszereli az ukrán hadsereget, de erre sincs sok esély, valószínűbb hogy egy ideig még maradnak a szankciók és tovább szívatják Oroszországot gazdaságilag.

2015. aug. 18. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/51 anonim ***** válasza:
81%
Miért a tipikus Orosz milyen? :) Már nem azért de az amerikai hadsereg 100%-a hivatásos, szerződéses. Az oroszokénak pedig 10%, a maradék sorozott, szerinted hol van több kevésbé jobb fizikumú egyén. Egyébként nem ez fontos hanem az, hogy menyire tudnak harcolni, nos a hivatásosok jobban + az hogy valaki nem zabál hamburgert nem azt jelenti, hogy ő lelövetné magát.
2015. aug. 18. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/51 A kérdező kommentje:

Szerintem az Orosz szankciók nagyobb kárt okoznak az Uniónak.

Köszönöm szépen az eddigi válaszokat!

2015. aug. 19. 06:57
 27/51 anonim ***** válasza:
100%
Senki nem nyerne, max csak az a réteg (országoktól függetlenül) aki az egészet finanszírozza.
2015. aug. 19. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/51 meszike91 ***** válasza:
90%

"És kit érdekel a GDP és a lakosságszám a katonaság szempontjából? Szerinted a tipikus kövér hamburgerzabáló amerikai proli mennyit nyom a latba?"


A GDP azért fontos, mert a háborúkat pénzel vívják. Nem 1000 forint összerakni egy modern hadsereget.


A lakosságszám meg azért fontos, mert több lakosból több katonát lehet besorozni. Plusz még a hadiparnak is kellenek a munkások.


Igaz hogy az átlag amerikai szar kondiban van, de egy 320 milliós országban mindenképpen több fiatalkorú jó kondíciójú férfi van, mint egy 140 milliósban.

2015. aug. 19. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/51 szántóvető ***** válasza:
40%
20-as:egyrészt kifelejtetted a rakétatechnológiát,ebben kiemelkedő az orosz arzenál.másrészt: "ha az atomtól eltekintünk"-az oroszok nem tekintenek el tőle,ezért sem foglalkoznak túl sokat a hagyományos légi,tengeri fegyverzettel(a tengeralattjárókat kivéve.)ezekből viszonylag kis létszámú egységeket üzemeltetnek.a szárazföldi haderőről nem tudok mit mondani.kínát is lebecsülöd,ők komoly,modern és nagy létszámú légierővel rendelkeznek.a kínai harckocsik sem feltétlen rosszak csak azért mert keveset hallani róluk.
2015. aug. 19. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/51 anonim ***** válasza:
41%

A japóknak a 2. világháború végén volt utoljára hadserege. Azóta csak honvédelmi feladatokat láthatnak el, de támadó haderejük nincs. Ha lenne egy háború, ahol Kína és Japán összecsapna, nem az lenne a kérdés, hogy ki nyer, hanem az, hogy mennyi idő alatt terítik le őket a kínaiak. Nagyon modernek a robotjaik, meg nagyon cukik az animék, de katonai szempontból Japán egy nulla.

És akkor ott van még nekik közvetlenül északról Oroszország is.


A kérdésre válaszolva csak feltételezéseket lehet mondani. Mindkét félnek van atomja, és egyéb finomsága. Sok múlik azon, hogy milyen körülmények között harcolnának, mivel harcolnának, hogyan harcolnának stb....

Ha megnézzük az ukrajnai eseményeket, nem kell félteni az oroszokat. :D

2015. aug. 19. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!