Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Milyen vallásúak a perzsák?

Milyen vallásúak a perzsák?

Figyelt kérdés
Az irániak meg kazahsztán. Miben különböznek az araboktól? Köszönöm a választ
2015. aug. 25. 20:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Muszlimok.
2015. aug. 25. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Azokvaz arabok. A perzsák nem muszlimok szerintem. Mert a perzsák nem arabok.
2015. aug. 25. 20:17
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
A perzsák (irániak) zömmel muszlimok, azon belül síiták. A kazahok hagyományosan szunnita muszlimok.
2015. aug. 25. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Irán: kb. 99 százaléka muszlim.

Kazahsztán: kb. 60 százalék muszlim, a többi nagyrészt ortodox

2015. aug. 25. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Tényleg most olvastam. Síta irányzat miben különbözik a szunnitától?
2015. aug. 25. 20:27
 6/11 anonim ***** válasza:
96%

"Azokvaz arabok. A perzsák nem muszlimok szerintem. Mert a perzsák nem arabok."


Omg.. :D Nem csak az arabok lehetnek muszlimok. Több millió afrikai, türk (török, kazah, üzbég stb), albán, szláv (bosnyák) nép muszlim vallású. Sőt tudod mi a világ legnépesebb muszlim vallású országa? Indonézia.

2015. aug. 25. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Ok csak valamit hallottam hogy milyen vallásúak lehet téves volt. Viszont a síta miben különbözik a szunnitálól. Ezt nem nagyon érgtem valami öröklési dolog ha jól tudom.
2015. aug. 25. 20:30
 8/11 anonim ***** válasza:

Meg Afganisztán...

Perzsául beszélnek és írnak, az arabok meg arabul. Más a történelmük, az egykor hatalmas Perzsa birodalom többek között az arab hódítás miatt esett szét.

2015. aug. 25. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ismail idején a Perzsa birodalmat áttérítették a síita hitre. Irán a Perzsa bir. jogutódja, vallás tekintetében is. A siita hit kevésbé invazív a szunnita hithez képest, de a nőkre jóval szigorúbb szabályok vonatkoznak. Pl öltözködés. Míg a hagyományosan szunnita országokban az allamforma vagy abszolút monarchia (Szaúd Arábia, Jordania) vagy szekularizált, alkotmányos köztársaság (félig-meddig Töroko., Marokkó), vagy átmeneti katonai diktatura (pl Szíria), addig Iránban teokrácia van, ami az egyház uralma az állam fölött. Ezen kívül meg Bahreinben furcsa a helyzet, ahol az allamot iranyító szűk arisztokracia perzsa létére szunnita, de a nép arab etnikumu síita. Afganisztánban a szunniták vannak többségben, pedig perzsa nyelvet beszélnek, az államformajuk pedig épp egy friss és sérülékeny nyugatbarát demokrata konglomeratum.
2015. aug. 26. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

A többségük síita muszlim. De vannak köztük keresztények, zoroasztriánusok is, sőt, baháiok is kisebbségben.

Más népek körében a síita iszlám kevéssé terjedt el.

[link]

2015. aug. 26. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!