Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Mit szólnak a migránsok a...

Mit szólnak a migránsok a magyar Szózathoz?

Figyelt kérdés

A nagy világon e kívűl

Nincsen számodra hely;

Áldjon vagy verjen sors keze:

Itt élned, halnod kell.


Ez a föld, melyen annyiszor

Apáid vére folyt;

Ez, melyhez minden szent nevet

Egy ezredév csatolt.



2015. szept. 18. 19:20
 1/9 anonim ***** válasza:
82%
Kérdezd meg tőlük
2015. szept. 18. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
86%

Szerinted ismerik?

Mert szerintem még a magyarok jó része sem...

2015. szept. 18. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerinted hány magyar szót ismernek?
2015. szept. 18. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Biztos hallottátok már a fordítótolmács, műfordítás kifejezéseket. Bármelyik sokat segít adott esetben.
2015. szept. 18. 20:26
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Egy 19. századi romantikus költeményt a 21. századi politikai helyzetre alaklamazni elég szélsőséges dolog. Mintha törvényt hoznának ma a parlamentben a jobbágyságról...
2015. szept. 18. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Akkor fordíttasd le, juttasd el hozzájuk, és nekik tedd fel a kérdést.

Gyakorlatilag 0 az esélye annak, hogy legyen akár csak egyetlen egy magyarul beszélő migráns is, aki gyakorizik...

2015. szept. 18. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ezt kérdezd meg attól a több millió magyartól is, akik Ausztráliától az Egyesült Államokig a világ minden tájára emigráltak az elmúlt 200 évben!
2015. szept. 19. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Kedves 8-as!

Nem teljesen világos, mit akarsz kihozni abból amit írtál.


Nem, nem voltam besúgó. Nem, nem szolgáltam ki a rendszert. Tanuló, később egyszerű "jómunkásember" voltam. (Gyerekkoromban nem loptam csokit sem, pedig arra azt szokták mondani "mindenki megtette".


"Tettél-e valamit,akármit, a saját pillanatnyi érdeked ellen, annak idején? "


Ó igen, tettem. Bár elismerem, nem szép így dicsekedni vele. (Na tessék! Már nem is tiszta a lelkiismeretem...)


Védtem a gyengéket, akiket bántottak, mindig kiálltam az elesettek mellett.


Mindig meg is kaptam érte a jutalmamat. Engem elmarasztaltak, akik a gyengéket - az általam megvédetteket - bántották, nos valahogy velük elnézőbbek voltak.

Szisztematikusan próbálták kiölni belőlem a szolidaritást, az empátiát, mert ezek a rendszernek (minden rendszernek!) haszontalan tulajdonságok.


Ez többé-kevésbé sikerült is, de azért még mai odaállok aki mellé kell, csak ma már vigyázok, hogy a beavatkozás ne csak "de facto", hanem "de jure" is rendben legyen.


Te nagyon félreértettél engem.

Nem ítélkezni akarok azok felett, akik az elnyomás elől (vagy akár csupán gazdasági megfontolásból!) elmenekültek innen, csak reflektálni akartam a Kérdező felvetésére.

Ő a Szózattal példálózik a migránsok kapcsán, de elfelejti, hogy vészterhes időkben mi magyarok is sokan nekivágtunk a nagyvilágnak, ha a szükség úgy hozta.


UI: Újabb félreértések elkerülése végett leszögezném, hogy ha rajtam múlott volna, a migránsok még a határainkig sem jutottak volna el. Valahol Törökországban dekkolnának bebocsátásra várva, egyénenkénti elbírálással. Ezt az ellenőrizetlen "beözönlésüket" akár erőszakkal is megállítanám. Komoly veszélyben vagyunk, de ennek elhárításában számítok a világ egész magyarságára! Szívem mélyén tudom, mind hazatérnek majd, mielőtt elvész a Hon!

2015. szept. 19. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

8-as lennék.


Nem hiszem, hogy félreértettem a választ. Minden joga megvan a mai kb 40 alattiaknak az elítélésre, de csak kb 99%-ban.

Az e fölöttieknak sajnos nincs. Mert az a külföldön élő 1% ,akit nincs joga senkinek elítélni, csak a töredéke a büszkén otthon maradt 40 fölöttieknek, akiknek az időben ki nem jutottak áldozatul estek.


A külföldön élő magyarok erkölcsi alapjai megérdemelnének egy külön misét. Csak még nem jött el az ideje.

2015. szept. 19. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!