Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Európa miért nem alakítja át...

Európa miért nem alakítja át úgy a szociális hálóját, hogy az ne csábítsa az ingyenélőket?

Figyelt kérdés

Azért Németországba, Franciaországba, Angliába, Svédországba, vagy egyéb ilyen államokba akarnak ezek a migránsok menni, mert itt kapnak mindenféle pénzbeli támogatást, segélyeket, pótlékokat, főleg, ha letelepednek. Ez viszont igencsak csábítja az ingyenélőket, akik az államon élősködnek és eszük ágában sincs dolgozni, meg a megélhetési gyerekgyártókat, akik csak azért szüli a 6-7 gyereket, hogy utánuk felvegyék a támogatásokat, melyekből vígan megélnek, a gyerekek ezáltal rosszul szocializálódnak, és nekik is ez a megélhetési családalapítás lesz az etalon.

Az adófizetőknek is hatalmas teher a sok munkaképes munkanélkülit eltartani, akik nem akarnak dolgozni és beilleszkedni.


Rengeteg menekültnek az volt a fejében, hogy Németországban majd lakást kapnak, meg sok pénzt. Most, hogy ez nem teljesült, elindultak Svédországba, ott még jobbak a szociális háló nyújtotta "lehetőségek".

Átjönnek 5-6 békés nyugodt országon csak azért, hogy olyan országokba jussanak, ahol a szociális háló nekik kedvez.


Európa miért nem alakítja át úgy a szociális hálóját, hogy ne vonzza az ilyen ingyenélő, megélhetési gyerekgyártó, dolgozni nem akaró embereket? Miért kel mindent pénzügyileg támogatni? Tudom, hogy vannak feltételek, de akkor is.


Kinek jó ez a túlságosan nagy és eléggé lyukacsos, kiskapukkal teli szociális rendszer?

Luxemburgban vagy Svájcban például az ilyen ingyenélőknek nem terem babér, oda nem is mennek azok, akik nem akarnak dolgozni.


Vagy én látom rosszul? Mit gondoltok?


Ti hogyan alakítanátok át az egészet?



2015. szept. 25. 19:56
 1/10 anonim ***** válasza:

Elvileg már rajta vannak.

Angliában tudtommal már pár dolgot meg is változtattak, de elvileg az osztrákok is akarnak valamit a családi pótlékkal, mert egyes magyar emberek is ráálltak.

2015. szept. 25. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
37%

"Vagy én látom rosszul? Mit gondoltok? "


Igen ! Migráns nem jogosúlt segélyre, különben a magyar is kimenne. Azért oda megy, mert nagy az életszínvonal, azaz jobb helyen fogadják be

2015. szept. 25. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Ausztria mit akar változtatni?


Svédország nem tesz semmit.

Németország próbálkozik valamivel.

2015. szept. 25. 20:05
 4/10 anonim ***** válasza:
82%

"Igen ! Migráns nem jogosúlt segélyre, különben a magyar is kimenne"


Ezt rosszul tudod. A migránsok fejenként kapnak költőpénzt még Magyarországon is. Ha jól tudom a legtöbbet Németországban, Svédországban és Dániában kapják. Az már más kérdés, hogy ott ez mire elég, de például Dániában 200ezer forint értékű eurót kapnak havonta. Jó nem?

Pont ezért mennek egy csomóan Svédországba, mert ott többet kapnak, mint a németeknél.


Ha valaki letelepedik, és dolgozik valamennyit, jogosult a segélyekre, pláne ha az országban szül gyereket. Na ezt nem kéne engedni. A szeretett kisebbségünknél szerinted miért átlagos a családon belüli 5-6 gyerek? Mert minél több gyerek, annál több családi pótlék, és segély. Gondolhatod, hogy ez mekkora terhet jelent az adózó lakosságra nézve.

Ausztriában is adót emeltek, hogy tudjanak adni költőpénzt a menekülteknek, akik Ausztriában maradnak. És ez nem igazságtalan? Azért adjak le többet a fizetésemből, hogy más elkölthesse úgy, hogy életébe nem dolgozott 1-2 évnél tovább.

2015. szept. 25. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Azon szoktam gondolkodni, hogy egy Thatcher-i Angliába biztos hogy be sem akarnák tenni a lábukat, szóval lehet szidni Maggie-t, hogy jajjj de rossz volt, de legalább ő megszüntette az ingyen élést.
2015. szept. 25. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Németországban ha jól tudom alkotmányos jog a lakhatáshoz való jog, ergo ha nincs hol laknod, kapsz valamit az államtól.


A családi pótlék pedig tudtommal ilyen 120 ezer körüli összeg fejenként. Már csak ezért is megéri kimenni.


Mellesleg a magyarok is mennének, csak nem tudnak, mivel nem menekültek. Őket nem fogják ingyen eltartani...

2015. szept. 25. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
48%
El se hinnéd ,milyen egyszerű az ok. Nem tudja.
2015. szept. 25. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Próbálnál bármi reformot, abból hőzöngés lenne. Pl. nálunk is mindenki hőbölög,hogy miért csak ennyi a családi pótlék, ebből nem lehet eltartani gyereket, meg miért nem emelik már évek óta.

Azért mert ez csak egy pótlék, senki nem mondta, hogy ebből kéne eltartani a gyereket. El kell menni dolgozni. Egyébként a családi adókedvezmény is egyfajta családi pótlék, csak munka nélkül nem jár.

Aki ide született, annak már ugyanolyan jogok járnak. Tehát nem mondhatod,hogy a magyarnak 60.000 családi pótlék, a cigánynak meg semmi.

Abban viszont tökéletesen igazad van, hogy a bevándorlóknak egy fillért sem kéne adni. Berakni őket egy táborba, megnézni mihez értenek, menjenek el dolgozni, aztán abból tartsák el magukat. Ha nem megy, akkor lehet szépen hazamenni.

Ha én kimennék pl. Angliába munkát keresi, mihelyst elfogyott a pénzem, és nem tudok albérletet fizetni, alhatnék az utcán, engem nem szánna meg az állam, hogy lakást adjon.

2015. szept. 28. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Erre válasz: "Németországban ha jól tudom alkotmányos jog a lakhatáshoz való jog, ergo ha nincs hol laknod, kapsz valamit az államtól.


A családi pótlék pedig tudtommal ilyen 120 ezer körüli összeg fejenként. Már csak ezért is megéri kimenni.


Mellesleg a magyarok is mennének, csak nem tudnak, mivel nem menekültek. Őket nem fogják ingyen eltartani..."


Elvileg, ha valameddig dolgozik ott az EGT vagy svájci állampolgár, akkor pontosan ugyanazok a jogok illetik meg, mint a német állampolgárt, csak azt nem tehetjük meg, hogy csak azért megyünk eleve oda.

Erre szokták írni a keményvonalas rasszisták, hogy "aztán addig mit fogunk csinálni? tán dógozni?"

2015. okt. 6. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Német családi pótlékkal foglalkozom hatodik éve, és német hivatali ügyekben segítek a kint élő magyaroknak, ebből a tapasztalatból írok. Ráadásul éltem kint 14 évet, még 87-től kezdve, ismerem a szokásokat...


Amint megérkezik egy migráns Németországba, politikai menedékjogot kér. Amíg azt vizsgálgatják - már eleve eltart, míg kiderítik a személyazonosságát... - addig már kap lakhatást, szoc. segélyt. Onnantól, hogy bizonyítani tudja, hogy menekült, és nem csak migráns, letelepülési engedélyt is kap, meg egy csomó lehetőséget további támogatásokra, mint pl. német családi pótlékra is.


Aki csak migráns marad, de veszélyes zónában lakik, azt megtűrik (Duldung), amivel - elvileg - dolgozhat, de pár szoc. támogatáshoz is hozzáférhet.


Akit nem tűrnek meg, az lelép az országon belül vagy elhagyja az országot, de 1-2 hónappal később visszamegy, s újra menedékjogot kér. A többit lásd fent :)


A Németországban élő magyarok EU jog alapján dolgozhatnak kint, s ugyanazok a jogok illetik meg őket, mint a németeket, tehát pl. a szoc. háló is védi őket, meg felvehetik a német családi pótlékot is. Egyébként az itthon élő gyerekeik után is. Ez utóbbi esetben csökkentették az osztrákok a kifizethető összeget a felére, mert szerintük itthon olcsóbb a megélhetés... (No comment)


Sok kint élő magyar utálja Orbánt, de abban a legtöbben egyetértenek, hogy jó, hogy itthon lezárták a határokat, és abban is, hogy a migránsok/menekültek hatalmas pénzeket kaszálnak a semmire, nem dolgoznak, míg a magyarokat meg szívatják.


Hogy miért éri meg mindez a németeknek, nem tudom. Miért jó sok százezer más kultúrájú, vitatható hozzáállású, gyengébb vagy hiányos szakértelmű, nyelvtudás nélküli embert befogadni, gazdaságilag számomra megmagyarázhatatlan, sőt agymenés. Mire megtanulják a nyelvet, mire megtanulják a szakmát, mire megszokják a német minőségi elvárásokat és betartják azt, rengeteg pénzbe kerül a cégeknek. Nehezen hiszem, hogy megéri. Szerintem politikai okok meg korrupció áll a háttérben. Egyszer kiderül...

2019. nov. 19. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!