Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Szíriűban mi történik? Valaki...

Szíriűban mi történik? Valaki leírná nekem nagyobb vonalakban, hogy mégis miért menekülnek ezek az emberek? Mi van szíriában? Ekkora a háboru? Hogyan kell elképzelni az ottani helyzetet?

Figyelt kérdés
bocsi,hogy ennyit kérdezek,de minden tv adó azzal van el h mennyire jönnek.de azt h miert azt senki se mondja... kik haboruznak ott? azok nem unjak mar? mi kell nekik?
2015. szept. 28. 14:00
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem vagyok a téma szakértője. Amit innen-onnan hallok, azt tudom összerakni.


- Szíriában, mint a legtöbb arab államban diktatúra volt, ami viszont élhető rendszert tartott fent

- USA-NyEurópa által támogatott "Arab tavasz" megpróbálta megdönteni ezeket a rendszereket, hogy a helyükbe nyugati jellegű demokrácia kerüljön. Ez a terv csődöt mondott. A diktátorok hatalma sok helyen megingott, de a helyükbe nem a demokrácia lépett, hanem a káosz.

- az USA Irakot, Afganisztánt előzetesen már szétbombázta, plusz Pakisztánban is hajtanak végre drónos gyilkosságokat vélt terroristák ellen

- van az a szövevényes síta-szunnita-kurd dolog, amit én nem tudok követni, de ezen múlik, hogy melyik Szíria környéki állam melyik hatalmi törekvést támogatja

- az oroszok Aszadot támogatják, az USA pedig ellene van


Egyszóval a térségben káosz és nyomor van, rengeteg nincstelen ember, akik közül számosan menekült táborokban élnek már évek óta (pl: Törökországban).


Hogy miért és hogyan indultak meg ennyien egyszerre, számomra rejtély, de voltak ennek előjelei. Görögországba, Olaszországba már hónapok óta ezrek érkeztek csónakokon, hajókon - csak akkor minket még nem érintett a probléma, ezért nem foglalkoztunk ezzel.


A bevándorlók egyáltalán nem csak Szíriából érkeznek.

2015. szept. 28. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Sok csoport harcol egymással, mindenki mindenki ellen. A három fő résztvevő a "hivatalos" állam, a felkelők és az Iszlám Állam. A hivatalos államot az oroszok támogatják, a felkelőket az USA, az Iszlám Államot meg lehet hogy titokban szintén az USA, különben már összeroppantak volna.

Mikor a szír menekülthullám megindult, a világsajtó elkezdett ezzel foglalkozni, a muszlim világban meg sokan kapcsoltak, hogy most lehet "menekültnek" lenni, csak Törökországig kell menni turistaként, aztán eldobni az útlevelet - úgyhogy most Bangladeshtől kezdve Pakisztánon át Nigériáig mindenhonnan özönlenek az emberek.

2015. szept. 28. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Azt észre vettem,hogy nem csak arabok menekülnek,Győrben például a nyaron mikor voltam rengeteg néger volt... de olyan erőszakos fajta,ah rámnezett az a mindjárt megkésellek indulat... meg 1 néger elég nagydarab ember a csoportunkon szó szerint keresztül ment,ha nem huzom össze (félre állok) magam akkor siman fellök/nekem jön... miért kell nekik ennyire fölényeskedniuk..nem is otthon vannak!! :/
2015. szept. 28. 15:22
 4/5 anonim ***** válasza:

1. A háború alapvető oka a térség destabilizálása. Ez sok ok miatt fontos több államnak. Az USA-nak azért, mert különben összeomlik a dollár (ez külön fejezet, most nem mennék bele). A Nyugat az USA "szövetségese", Szaud Arábia abszolút hatalomra tör, Izrael a gyenge környezetéből ingyen vizet szeretne kapni (nagy a hiánya).

Az USA kiképezte Asszad "ellenzékét", aki egy jó része ma az IS-t erősíti. Az IS is abszolút hatalomra tör, nekik kemény ellenségük még a kurdok is. Ezért ma (különböző, de erős külföldi támogatással) Asszad kormánya, a dzsihádisták, az IS és a kurdok harcolnak egymás ellen, mindenki mindenki ellen. Szövetség csak időlegesen van, ha kettőnek érdeke nagyobb pofont adni egy harmadiknak.


2. Ilyen, részben vallási köntösbe bújtatott háború még sokfelé zajlik. Változatlanul Afganisztánban, De Pakisztánban is. Afrika különböző, nemcsak arab, de iszlám államaiban szintén óriási káosz, polgárháború (inkább törzsi háború) dúl. Tehát menekültek a fél világból érkeznek.

2015. szept. 28. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
2015. okt. 21. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!