Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Az Egyesült Államokban a...

Az Egyesült Államokban a szociális rendszer hiányosságai, szociális érzék hiánya miatt magasa a bűnözési ráta?

Figyelt kérdés

Az egészségügyi ellátás nem ingyenes.Kivéve, ha életmentő műtét vagy hasonló.


Emellett, azért sok a gettó is, mert nincs szociális rendszer, olyan alapon, hogy "az állam nem szól bele semmibe, nem ad pénzt semmire".

Így, a szegények nem tudnak felemelkedni.

Lőfegyvert könnyen szereznek, így nem marad nekik más út, mint a bűnözés.



2015. okt. 2. 19:51
 1/9 anonim ***** válasza:
+ faji ellentétek, gettó kultúra, és nagyjából igen.
2015. okt. 2. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem a drog és a hatalom az alapja mindennek.
2015. okt. 2. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
95%
A szegények nem a segély hiánya miatt nem tudnak felemelkedni, hanem mert lusták és/vagy buták. Csak Amerika ezt lesz*rja, míg Európában azt mondjuk: "NEM TEHET RÓLA, a normális dolgozó ember a hibás, mert nem tart el másokat."
2015. okt. 2. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

az ilyesmire szerintem volna egy átmeneti megoldás....


pl mi lenne, ha a szakképesítést nem igénylő gyári munkára szépen köteleznék a segélyen élőt időnként, cserébe adva egy kis szabadságot annak, aki amúgy ott dolgozik.


szerintem ez az ötlet megtámadhatatlan, hacsaknem az a támadás lényege, hogy ja, "de én nem akarok dolgozni, csak kapni a segélyt"


pl mi lenne, ha a például 5 éve segélyen élőt utasítanák, hogy menjen el a gyárba 5 hétre napi 8 órában betanított munkára, mert 5 alkalmazott egy-egy hétre szabadságra megy.


A segélyből élő erre az 5 hétre nem kapna segélyt, de kapna munkabért.


Megtanulna dolgozni. Munkabérért.


de nem. miért nincs ilyen?


ez nem igényel képzettséget

2015. okt. 6. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
előző voltam, a válaszom országtól független, ilyen miért ne lehetne bárhol?
2015. okt. 6. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Dolgoztam szakképzettség nélküli, betanított munkásokkal csoportvezetőként. Nagyjából 2-3 hónap volt (képességtől függően, van akiből sosem), amíg egy újonnan felvett emberből teljes értékű munkás lett, és nem csak olyan munkafolyamatot bízhattam rá, amit egy másik ellenőrzött. Egy hétre ideadnak nekem egy embert, azzal több bajom van, mint amennyit ő összesen fog dolgozni. Meg akit már mindenhonnan elhajtottak, sehova sem vettek fel, annak jó eséllyel valami oka is van. Félanalfabéta, egyszerű utasításokat értelmezni képtelen, hierarchiát nem értő, fegyelmezetlen bagázzsal nem tudunk mit kezdeni.
2015. okt. 6. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
ugyanakkor, ha így állunk hozzá, akkor az ilyenek soha nem is fognak megtanulni dolgozni.
2015. okt. 6. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
persze a rövid távú haszon mindenhol fontosabb, mint a hosszútávú megoldás.
2015. okt. 6. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
4 válaszoló már létezik hasonló közmunka programnak hívják.
2015. okt. 21. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!