Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Régen Kelet-Berlin lakói...

Régen Kelet-Berlin lakói hogyan tudtak nap mint nap együtt élni azzal az érzéssel, hogy tőlük pér méterre ott a városuk másik fele, ahol semmitől se kell félni, bármit mondhatsz, és olyan fejlett, mint Japán vagy Amerika?

Figyelt kérdés
Ráadásul ez gondolom már a háromévesnek is világos volt, mint a fényes Nap, mert mondjuk látott a TV-ben egy LEGO-reklámot és mondta neki az apja, hogy sajnos nem kaphatsz ilyet, mert Nyugat-Berlinben árulják és nekünk nem szabad odamenni...

2015. okt. 14. 20:44
 1/8 anonim ***** válasza:
66%

"mert mondjuk látott a TV-ben egy LEGO-reklámot"


dehogy látott. amúgy LEGO volt a keleti blokkban is.

hát, a kérdés inkább filozófiai. egy olyat kéne megkérdezni, aki átélte. vagy egy szökött észak-koreaival kéne erről beszélni.

2015. okt. 14. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Úgy tudom kb. minden NDK-s a nyugati tévét nézte, ha tudta (Berlinben biztos bejött), mert az NDK-s tévé nem olyan jópofa, szórakoztató volt, mint nálunk a 80-as évekbeli MTV, hanem az észak-koreai TV-re hasonlító durva agymosás ment.
2015. okt. 14. 21:02
 3/8 A kérdező kommentje:

"amúgy LEGO volt a keleti blokkban is."


Dollárboltban...

2015. okt. 14. 21:04
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
nem, LEGO volt kereskedelemben, Magyarországon már a hetvenes évek közepén. így legalábbis akkor már tutira elérte az NDK-t is.
2015. okt. 14. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
15%
Kelet-Berlin mai lakói tudják, hogy az a fal AKKOR megmentette őket a muszlim török bevándorlóktól - akik már az 1970-es években is ott sokasodtak Nyugat-Berlinben a Berlini Fal tövében is - ma már nem.
2015. okt. 15. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
57%

Nagyon fals információkat kaptál azokról az időkről. És nagyon kicsi a fantáziád, hogy miféle körülmények között lehet élni. Akár normálisan.


Tudod fél Kelet Európa az NDK-ba járt cipőt venni. Annyira, hogy az NDK-s határőrök ezt durván próbálták akadályozni. Mondom, próbálták. Nem sok sikerrel. Volt még konyhai robot, és más termékek, ma is sok háztartásban működnek még (képzeld, 30 év után még működnek!). Ennyit az NDK iparáról. Konkrétan a lego-t nem tudom, de nálunk kapható volt.


Az agymosásról meg annyit: sokan voltak, akinek nem is kellett mosni, megtették maguktól. Itt is. És sokan voltak, akikre nem hatott, immúnisak voltak. Mint most is.


Te három éves kordban reklámokat néztél? Szegény!

2015. okt. 15. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nem éltem akkoriban, de régi fotókat nézve látszik, hogy Nyugat-Berlin olyan, mint Tokyo vagy New York, Kelet-Berlin meg mintha a náci időkben ragadt volna. Nem mondom, hogy éheztek vagy ilyenek, de csak látták a helyiek, hogy Nyugaton milyen élet van, ők meg fél évszázaddal le vannak maradva, plusz jól meg kell fontolniuk, hogy mit mondanak ki előtt.
2015. okt. 15. 14:43
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

te hogyan tudtal egyutt elni azzal, hogy Magyarorszagon szar volt a helyzet, Amerikaban pedig szabad lehettel? Az volt, azt kellet elfogadni, vagyis ne volt muszaly elfogadni, en sem fogadtam el. Szerencsem volt, hogy tudtam jatszani hangszeren, es tagja voltam egy zenekarnak. A zenekar egy Franciaorszagi fellepesre keszult, utlevelbe bepecseteltek a frania vizumot, jott az indulas napja, elindultunk Marseilles-be, csak en elfelejtettem hazamenni, hagytam egy levelet a zenekarvezetonek hogy Amerikaba megyek es nem terek haza Magyarorszagra, utazzanak haza nelkulem. Aki elakarta hagyni az orszagot, az eltudta hagyni, az NDK-t is ellehetett hagyni es nyugatra menni.


Amerika teljesen mas vilag volt, kb mintha 200 evet elore mentem volna az idoben. Elso nap betegre ettem magam hamburgerbol :)

2015. okt. 23. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!