Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Németország vagy USA a jobb,...

Németország vagy USA a jobb, élhetőbb ha a távolságot nem vesszük figyelembe?

Figyelt kérdés
Minden tapasztalatot szívesen fogadok:)

2013. jan. 10. 16:55
 1/10 anonim ***** válasza:
76%

Németország sokkal élhetőbb. Kimész, találsz valami szállást meg munkát, abban a pillanatban, hogy elkezdesz dolgozni, valamilyen szinten te is "német" leszel, mert a munkádból egyből fizetik a német TB-t, lehet menni orvoshoz ingyen, indul a német nyugdíjjárulék fizetése, ha valami bajba kerülsz, te is ugyanúgy fogsz segélyt kapni, mint egy német. Viszonylag könnyű munkát találni, különösen Münchenben vagy a Ruhr-vidéken (Berlin fele nehezebb, de arra meg minden olcsóbb és kevesebb pénzből is ki lehet jönni). 8 általánossal is el lehet lenni egy közepesebb magyarországi életszínvonalon, ha meg van szakmád, diplomád akkor meg átlagos dolog lesz, hogy Thaiföldre vagy az USÁ-ba jársz nyaralni évente, mellé kertes ház, sportkocsi stb. Ha honvágyad lenne és hazajössz később, a német nyugdíj Magyarországon jó löketet fog adni a magyar nyugdíjhoz.



Ezzel szemben Amerikában sok jóra nem lehet számítani manapság az átlagembernek. Ha nincs valami nagyon keresett hiányszakmád, ami miatt megérné egy munkáltatónak egyáltalán igényt tartani rád, akkor esély sincsen, hogy egyáltalán kiköltözhess. Amerikában még egy szar munkával is rengeteg pénzt lehet keresni, de ez a nagy fizetés csak látszólagos: A legtöbb pénzed arra fog elmenni, hogy fizesd magad után a különféle biztosításokat, az orvosi ellátást, mivel nincsen jó szociális háló. Ráadásul a gazdasági válságot, talán az USA szenvedte meg a legjobban, még most is csak lassan másznak kifelé belőle.

2013. jan. 10. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
58%
Ha eltekintek a nehéz kijutástól, akkor az USA-t választanám. Nekem nem nagyon jön be ez a nagy állami gondoskodás, ami Európában nagyon jellemző.
2013. jan. 10. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
58%
Én is inkább az Egyesült Államokat választanám. A szabadságjogok nekem fontosabbak, mint az állam túlzott beavatkozása a magánszférába.
2013. jan. 10. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
58%
Németország nem vonzott soha sem. Jelenleg az USA-ban élek(Houston, TX), itt a legjobb az, hogy felnőttként tekintenek az emberekre, nem pedig gyerekként. Itt ha gondod van, magadnak kell megoldani, nem rohanhatsz az államhoz, ami nekem nagyon szimpatikus vonás. A válság ellenére még mindig óriási lehetőségek vannak az országban, aki tényleg kitartó, akar és tud is dolgozni, az fog tudni érvényesülni!
2013. jan. 10. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Nekem USA nagy álmom, úgyhogy azzal elfogult vagyok. De hát oda kijutni mondhatni lehetetlen. :((((


Szóval ezt figyelembe véve Németország.

2013. jan. 10. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Nekem is USA az álmom és valahogy én sem vagyok oda ezért az Európai rendszerért..persze ennek is megvannak az előnyei ha pl hirtelen baleseted van vagy valami gondolom az usaban hatalmas korházi számlára kell számítani..de hát minden jóban van valami rossz.
2013. jan. 10. 22:07
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

"gondolom az usaban hatalmas korházi számlára kell számítani.."


Ha van biztosításod, akkor nem kell fizetned. Ha viszont nincsen biztosításod, akkor egy kész vagyont kell fizetned.

2013. jan. 10. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
73%

Az USA-t felejtsd el.

Mindenkinek az az álma hogy USA-ba kijusson, mert látta a Szex és New York-ot, és azthiszi ott minden a shoppingolásról és fényűző csili-vili életről szól.

Sajnos egyáltalán nem.

Az American Dreams régebben emlegetett csodának már a 80-as évek óta vége van.

Szeptember 11 óta majdnem lehetetlen letelepedni.

És akkor a gazdasági helyzetükről , meg az újraválasztott obama-féle szociális rendszerről , az adót adóra elvről meg a deficitproblémáikról nem is beszéltem. Úgy gondolom a kiköltözés egy elé agy dolog, és gondold át alaposan , ne úgy hogy ráböksz a térképre vhol és na akkor mostantól itt fogok lakni.

Nekem Németország tűnik az egyetlen olyan országnak a mai világban, amelyik megállja a helyét a jövőben. Ezzel nem akarok mindenkit arra buzdítani hogy csomagoljon, és holnap megyünk is Németországba. Én csak a te érdekeidet figyelembe véve úgy gondolom, ha Magyarországot elhagyod , akkor Németországba vezessen utad.

Nem akarok nagyon sokat írni, ha van kérdésed nyugodtan írj privátot. Én Németországra szavazok.

2013. jan. 13. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Az USA minden, csak nem élhető. Álprűd, elvakultan vallásos, környezetszennyező, egoista, anyagias, nacionalista....
2013. jan. 14. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Én is inkább az USA-t választanám. Nekem sem jön be, hogy állam bácsi mindent megold neked, amiért cserébe viszont azt kapod, hogy eléggé meg van kötve a kezed. Tehát igen, röviden összefoglalva Európában gyerekként kezelnek, az USA-ban viszont felnőttként. A horribilis egészégügyi költségek nekem sem jönnek be, de ha elmész egy segély szervezethez, vagy van biztosításod, akkor azért meg lehet oldani. A másik, hogy az USA sokkal szabadabb, mint Németország, vagy Európa más országai, szabadon birtokolhatsz fegyvert (a legtöbb államban), így az önvédelemhez való jog sokkal kiterjedtebb ott, mint Európában, ami ha belegondolunk hasznos, mert a bűnözők úgysem tartják be a fegyvertörvényeket, úgyhogy a szabad fegyvertartással a tisztességes állampolgárok járnak a legjobban. Meg ha jól tudom, ott sokkal könnyebb vállalkozást alapítani és fenntartani, mert kedvezőbb feltételei vannak, mint Európában. És végső soron Németországban hűvös van, gyakran van rossz idő és nincs meleg tenger, és nekem az nem ideális környezet. Jobban tetszenek Miami strandjai, ahol akár egész évben is fürödhetsz.
2022. dec. 1. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!