Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Honnan van annyi pénze az...

Honnan van annyi pénze az Unionak?

Figyelt kérdés

[link]


egyre több helyre ad pénzt,de honnan jut ennyi ? kik adjäk? nyakunkon az arab helyzet és a rengeteg ember és mégis van annyi pénz ??



#pénz #unió #migrans helyzet
2015. nov. 11. 22:00
 1/10 anonim ***** válasza:
61%
Na honnan? Az országok fizetnek, megfelelő arányok szerint, és abból osztanak vissza. Alapszabály amúgy, hogy nem szabad tartalékot felhalmozni, hanem el kell költeni folyamatosan.
2015. nov. 11. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
A világ TOP10 legerősebb gazdaságú országából 4 EU tag.
2015. nov. 11. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Az EUnak ugyanugy van koltsegvetese mint barmelyik orszagnak, az EU tagok adjak ossze, ill. valojaban a netto befizetok (akik tobbet adnak be mint amennyit kapnak) .


Ezek a kovetkezo orszagok:


- Nemetorszag

- Hollandia

- Franciaorszag

- Dania

- Finnorszag

- Nagy-Britannia

- Olaszorszag

- Ausztria

- Svedorszag

- Belgium


Azaz 10 orszag tartja el az EUt a 27bol.

2015. nov. 12. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

hogyan tudja ellenörizni az EU,hogy valojában mire költötte a pénzt a tagállam,aki megkapta ? bele tud-e nézni a a valos számokba ?

kiderül-e ha kozmetikázzák a könyvelést ?lehet-e csusztatni a számokat ?a ,,rubrikák,, között ?

köszi a válaszod...

2015. nov. 12. 10:19
 5/10 anonim ***** válasza:
0%

Bizony, a tagok befizetéseiből van a sok pénze (miből másból is lenne, más bevétele nem nagyon van, a vám is megszünt ugye).

Sok bolond mondogatja, hogy "na, ez is csak EU-s pénzből lett megcsinálva", "ne kritizáljunk azt, aki a pénzt adja nekünk", "Magyarország csak a kezét tartja" stb., csak ezek a nagyon buták szerintem nincsenek tisztában azzal, hogy ekkor a saját pénzünket kapjuk vissza, amit befizettünk.


Hogy többet fizetünk-e be mint amennyit kapunk, az eléggé vitás, mivel ezt a 2 számot még sosem hozta a kormány nyilvánosságra.

2015. nov. 13. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
56%

"mivel ezt a 2 számot még sosem hozta a kormány nyilvánosságra."


Termeszetesen minden szam nyilvanos es elerheto, 3 perc guglizas utan te is megtalalnad ha akarnad.

2015. nov. 13. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

6:

Ez nem igaz, rosszul gondolod. 3 perc "guglizás" után, hát hogyne :). Szerintem azt sem tudod mi fán teremnek ezek a dolgok.

2015. nov. 13. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
56%
lehet hogy nalad jobban tudom.
2015. nov. 13. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

kedves Forumozok ! nagyon szomoruan látom,hogy 5 normalis válasz után,már egymásnak ,,esnek,, a válaszolok !! ezt sokszor tapasztalom, sajnos most tehát az lenne a kérdés,milyen mododn lehet pontosan követni,hogy az unios pénz VALBAN mire megy el ??? és leellenörzi-e az Unio a leirt adatokat ??pl mennyibe került ez-vagy az...amire a pénzt adta.. ???


kérlek ne veszekedjetek egymással,hanem rendes válaszokat adjatok..köszi szépen

2015. nov. 14. 09:39
 10/10 anonim ***** válasza:

Én egyáltalán nem "veszekedtem", sokkal inkább ignoráltam a kicsinyes, valótlan hozzászólást. Nyilván azért "számolják" már Orbánék lassan 2 éve ezt a két számot, mert 3 perc "guglizással" bárki rálelhet, és tök feleslegesen követeli már pl. a Jobbik is régóta ezt a kormánytól.

Az eu-s pénzek folyása eléggé átláthatatlan, jelen pillanatban nem publikus az hogy mennyire jövünk ki rosszul vagy jól a befizetett és a kapott pénzek kapcsán.

2015. nov. 14. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!