Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Miért engedik, hogy az iszlám...

Miért engedik, hogy az iszlám állam nyugodtan tevékenykedjen az interneten?

Figyelt kérdés

Tulajdonképpen ennek is köszönhető, hogy be tudják hülyíteni pl a franciaországi második és harmadik generációs muszlimokat, mi sem bizonyítja jobban, minthogy az egyik öngyilkos merénylő mindössze 15 éves volt!

Nem ellenpropaganda videóval kéne válaszolni az IS-nek, mint ahogy Franciaország teszi, hanem le kéne mindenhonnan tiltani őket a francba, és máris nem tudnának hatékonyat tagokat toborozni Európából, és nem tudnák a befolyásolható, naiv muzulmán fiatalokat behálózni.


Tudom, hogy nehéz, de miért nem szerveznek egy ilyen hackerekből vagy akármikből álló csapatot, akik folyamatosan kutatnak minden IS honlap meg hasonló után, majd szépen leblokkolják, letörlik? A videókról, fenyegető üzenetekről, meg a terrortámadók dicsőítéséről nem is beszélve.


Miért nem tesznek ezek ellen semmit? Tudom, hogy nem egyszerű, de nem lehetetlen. És mégis hagyják...



2015. nov. 15. 08:02
 1/8 A kérdező kommentje:
Ráadásul a twitteren is minden további nélkül üzenget az egyik osztrák származású iszlám állam fejes, és ezt a híradó is közölte.
2015. nov. 15. 08:04
 2/8 anonim válasza:
Pontosan ezt kérdeztem én is a páromtól tegnap este, ahogy néztük a híreket, ő informatikus, bár konyítok hozzá, de nem annyit, azt mondja sajnos nem olyan egyszerű, mivel ha pl. megszakítják egy műholdas kapcsolatukat, nem tart sokból egy másikra átállni, új oldalakat létrehozni stb. Én is azt gondolom, hogy ezen a téren fog zajlani a háború egyik része és fontos lenne bevetni itt több eszközt, akadályozni őket.
2015. nov. 15. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Az internetet nem nagyon lehet szabályozni.


Kínában is csak úgy, megy, hogy van egy erre szakosodott kormányzati csoport, cenzorgárdával.

2015. nov. 15. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

"Kínában is csak úgy, megy, hogy van egy erre szakosodott kormányzati csoport, cenzorgárdával"


És mi az akadálya, hogy ilyen felállítsanak nyugaton is?

2015. nov. 15. 09:54
 5/8 anonim ***** válasza:
Hát, hogy a kínai sem működik, pedig nagyon próbálkoznak?
2015. nov. 15. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
35%

Meg egyébként ha őket korlátozzuk, akkor magunkat is.


Az internet lényege pont a szabadság - ha elkezded szétszedni (és nagyon sok politikus igyekszik ezt elérni, hiszen nagyon piszkálja a csőrüket, hogy az ellenzék is szabad teret kap), akkor pár idióta terrorista miatt az emberiség egyik legnagyobb vívmányát tesszük tönkre - és, mint mondtam, ezen nagyon dolgoznak a vezetők...

2015. nov. 15. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Azért nem engedik mivel nem tudnák egyszerűen letiltani. Újra feltöltenék a videóikat, propagandáikat, stb. Mielőtt visszanyomozásról álmodnánk felejtsük is el. Esélytelen visszanyomozni, mivel több proxy szerveren keresztül juttatják el az anyagot, ami miatt lehetetlen pontosan meghatározni honnan töltik fel. Egyetlen egy radikális móddal tudnák leállítani az ISIS internetes propagandáit, ha magát az internetet is megszüntetnék. Igaz ez még nagyobb csapást mérne rájuk, mivel a pénzük is elveszne a további csatározásra (Bitcoinba tárolják a pénzüket, ami olyan mintha Internetország hivatalos fizetőeszköze lenne).
2015. nov. 15. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
*Azér engedik
2015. nov. 16. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!