Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Ha az iszlám állam bosszúból...

Ha az iszlám állam bosszúból mészárolt párizsban a szíriát ért francia bombázás miatt akkor a francia válaszlépés mért nem az hogy leállítják a támadást ahelyett hogy olajat öntenek a tűzre?

Figyelt kérdés

eleve nem értem milyen jogon avatkoznak be független országok életébe.senki nem hívta őket.aszad biztosan nem és az az ő országa.

másrészt ha még többet támadnak akkor biztosan még több merénylet lesz.és még csodálkoznak is.meg se próbálják hogy békén hagyják szíriát és megnézik hogy megáll-e a terrortámadás.nem lehet véletlen hogy ott történt mert csak ők bombázzák szíriát európából.

és az ilyen légicsapásokban meghalt civilekkel mért nem foglalkozik senki?nekem senki nem mondja hogy nincs civil áldozat mikor városokat bombáznak le...


2015. nov. 15. 22:43
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
51%

Franciaország eddig nem vett részt fegyveresen az ISIS elleni koalícióban, csak fegyverszállítmányokat juttatott el a kudoknak, az, hogy épp őket támadták meg annak leginkább az a magyarázata, hogy ott tudott egy elég nagy terroristasejtet létrehozni az ISIS.

Egyébként gondolom tisztában vagy vele, hogy Asszad erői többek közt az ISIS ellen harcolnak, tehát ironikus módon épp, hogy neki segít a francia légierő ezekkel a támadásokkal.

Ez nem a második világháborű, amikor városokat romboltak le, járulékos veszteség mindig van, de sajnos háborúban az ilyesmi szükséges rossz.

2015. nov. 15. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

a francia légierő részt vesz jelenleg is.

ráadásul ott már mindenki harcol mindenkivel.a franciák aszadot is bombázzák.csak arra figyelnek hogy a kormány ellenes lázadóknak ne essen baja.


láttál már szír várost? igen komoly károkat szenvedtek.romhalmaz az egész város szinte minden nagy városban.


és ez a "járulékos veszteség" ez szír emberélet.őket le se sz...ja a világ média.nemúgy mint most a francia esetnél.ez azért lássuk be elég undorítóan azt sugallja hogy a francia élet többet ér a szírnél. hol a híres egyenlőség? ennyi erővel a francia elnök kezelhetné a 130 halottat is "járulékos veszteségként".

2015. nov. 15. 22:57
 3/20 anonim ***** válasza:
85%

Az ISIS-nek pont az a célja hogy hagyják abba a franciák a támadást.

De ha abbahagynák nem lenne vége a merényleteknek. Az ISIS megmondta, hogy a célja a keresztény értétek elpusztítása. Elmondta, hogy hol akarnak országot alapítani. És látod mit csinálnak.

Az hogy Franciaországban követték el először ( de nem utoljára, még jön a többi ország is ) azért van, mert:

-ahogy az első is megmondta, ott van kiépített hálózat

-Franciaország a legliberálisabb ország, Németországot is megelőzi, és válogatás nélkül engednek be mindenkit ( köztük ugye a terroristákat is ).

2015. nov. 15. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
de a keresztény értéket nem kell kiirtani.magától is elfogy a kereszténység.a keresztények száma csökken.ellenben az iszlám növekszik. szóval az iszlám állam kb egy kupakkal akarja kimerni a vizet egy vödörből aminek lyukas az alja és magától is kifolyik.
2015. nov. 15. 23:33
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

Az esetleg eszedbe sem jut, hogy az ominózus szír városok azért néznek ki úgy, ahogy mert már többször gazdátcseréltek a polgárháború során? Mellesleg a szír kormánypárti légierő bizony tényleg hajigálta a bombákat mindenfelé, ugye a "saját" városaiban, akkor az mi szerinted, asszadista genocídium?

Egyébként a francia szerepvállalás eddig minimális volt és szír célpontok ellen nem is irányult, csak az iraki kormányerőknek nyújtottak minimális támogatást, most változik a helyzet.


Ha meg nem tetszik a járulékos veszteség kifejezés, hát sajnálom, háborúban ez egy elfogadott dolog, egy bomba vagy egy lövedék nem kérdi meg, hogy gyilkoljon-e, ha véletlenül tévedésből indítják el.

2015. nov. 15. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

hát én máshogy hallottam a francia beavatkozásról.


nekem az nem tetszik hogy 130 francia miatt egész nap ez megy mindenhol hírekben stb. bezzeg a többi nemzetiséggel mi van?líbiai polgárháború?iraki merényletek áldozatai? szíria civilek? az ő emlékükre mért nincs megemlékezés?erre válaszolj.

a világon jelenleg 12 háború zajlik.ezeknek a nagyrészét még én sem tudom megnevezni hát még az átlag ember.rájuk ki emlékezik?


én valahogy jobban együtt tudok érezni olyan országokkal amik ugyanolyan rabigában szenvednek mint pl magyarország.a nyugatiak rabszolgatartóként ennek a haszonélvezői.

2015. nov. 15. 23:50
 7/20 anonim ***** válasza:
41%
Az hát, rabszolgák. Köszönőviszonyban sincs a világképed a valósággal, turbómagyarkám.
2015. nov. 16. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
69%
7-es be kéne fejezned a turbómagyarozást. Én nem tudom miért divat ez, ettől leszel több, ha híg vagy és ellenségnek tekinted azokat akikkel ugyanabban a világban, országban élsz?
2015. nov. 16. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

"a franciák aszadot is bombázzák"


ez konkretan hazugsag.


A rabszolgazasoddal meg kibujt a szog a zsakbol. Szimplan csak hulye vagy, kar beled a karakter.

2015. nov. 16. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
Az iszlám állam nem bosszúból mészárolt, hanem mert ilyen a természete. Naiv gondolkodásra vall azt hinni, bosszúból mészárolt, ezért ha nem teszek ellene semmit, akkor ő sem fog bosszulni, mert ő mindig csak válaszképpen mészárol. Lételeme a mészárlás. Ezért kell kiirtani, hogy írmagja se maradjon.
2015. nov. 16. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!