Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » A mostani németeket / oroszoka...

Jeffrey Spender kérdése:

A mostani németeket / oroszokat / akárkit miért divat dédapáik bűneiért hibáztatni, felelősségre vonni?

Figyelt kérdés
Amikor szóba kerülnek a történelmi sérelmek, nem elég az akkori bűnösségével foglalkozni, utódaikra is kiterjesztik a felelősséget / bűnösséget, pl. az oroszok / szovjetek második világháborús bűncselekményeiket még leszármazottaiknak is felróják sokan, vagy a mostani németeknek a náciságot, amiket érthetetlennek találok, hogy mi közük van a leszármazottaknak nagy / dédapáik bűneihez ?
2015. nov. 19. 21:07
 1/8 anonim ***** válasza:
23%
Ha valaki annyit iszik, mint az alkoholista dédnagyapja, akkor joggal tartom őt is alkoholistának, nem?
2015. nov. 19. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Én feltettem hasonló kérdést: "Az oroszokat miért komcsizzák le sokan most is" címmel
2015. nov. 19. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

"Ha valaki annyit iszik, mint az alkoholista dédnagyapja, akkor joggal tartom őt is alkoholistának, nem?"


A mostani oroszok miben hasonlítanak komcsi őseikre ? Vagy a mostani németek a náci németekre ? Igaz, úgy tenni, hogy akkoriban az összes orosz / német kommunista vagy náci lett volna, az is nagyon gyerekes felfogás.

2015. nov. 19. 21:31
 4/8 anonim ***** válasza:
Arra igyekeznek kondicionálni bennünket, mezei halandókat, hogy vegyük magunkra apáink bűneit, ill. ellenségeinkre vetítsük rá apáik bűneit. Ennek a hatalmi, uralmi megfontolások mellett kőkemény gazdasági okai vannak, lásd pl. az örökös kárpótlás intézményét.
2015. nov. 19. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Bűntudatkeltés. Azt pedig kihasználva elérik mögöttes céljaikat. Ennyi a lényeg.

Elhiszed,hogy kompenzálnod kell. És megróható vagy valamiért lyoggal.

2015. nov. 19. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%

"A mostani oroszok miben hasonlítanak komcsi őseikre ?"


Mondjuk még mindig pont ugyanolyan állatok, mint azok voltak.

2015. nov. 20. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
#6: Konkrétabban ? A másik meg hogy anno a komcsik / szovjetek között nem csak oroszok voltak, hanem ukránok, grúzok, kazahok, tatárok, mongolok meg minden más nép, és valamiért mégis csak az oroszokat vonjátok ezért felelősségre.
2015. nov. 20. 14:02
 8/8 anonim válasza:

Nálam ez nem divatból jött. Gyerekkoromtól kezdve folyamatosan azt hallottam a környezetemben lévő idős emberektől, hogy az oroszok mennyi szörnyűséget csináltak Magyarországon. Természetes, hogy ezáltal nem épp egy pozitív kép alakult ki bennem, és nagyon sokáig távolságtartó voltam e néppel szemben.

Nagyon közhelyesen fog hangzani, de a véleményem a zenének köszönhetően változott meg. YouTube-os kalandozásaim során ráakadtam egy orosz dalra, ami nagyon megtetszett. Innentől kezdve szép lassan kezdtem "megbarátkozni" az oroszokkal. Ez olyannyira sikerült, hogy jelenleg autodidakta módon tanulom az orosz nyelvet.

Nekem sikerült túllépnem a berögzött sztereotípiákon, de nem biztos, hogy ez mindenkinek megy.

2015. nov. 20. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!