Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Törökország büntetlenül...

Törökország büntetlenül lövöldözhet?

Figyelt kérdés

Putyin tervez valamit?

Ezt nem szabad annyiban hagynia. Azért nem üzent hadat, mert nem akar egy vh-t kirobbantani?



2015. nov. 25. 19:09
1 2 3
 21/30 A.C.A.B ***** válasza:
30%
21:00-s vagyok. Én értem, hogy egy gép bárhova ráfordulhat egy pontról, de akkor is teljesen nyilvánvaló, hogy nem akart az semmilyen török dologra ráfordulni. Ha rá akart volna, akkor abból egyértelműen háború lett volna már, és oroszország sem csupán egyetlen egy gépet küldött volna törökország ellen. És mondom még egyszer, nem csak az oroszok sértenek légteret, hanem az osztrákok is, mégsem lövünk rájuk és nem is érdekel senkit. Ha törökország felett megjelent volna egy flotta repülő, akkor érthető lett volna a viselkedésük, így viszont nem.
2015. nov. 25. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
27%

Ahogy Dr.House mondta:"Mindenki hazudik."

Nem hiszem el,hogy nem lehet a mai technika mellett pontosan megmondani hol érte a gépet a találat,csak megy az ovis mutogatás,hogy bibib áterpült,bibibi nem is igaz...Szánalmas.


Amúgy szerintem is röhelyes ezért lődözni,nyilván tudták,hogy nem őket akarja bombázni...Szóval én nem vagyok biztos benne,hogy Putyin a provokátor.Persze ő sem szent szó se róla...


Meg jönnek a törökök,hogy de ott élnek az ő türkmén testvéreik.Hát akkor fogadják be őket a saját határaikon belülre(!!!),amig szíriában élnek szír állampolgárként,addig az nem törökország elleni támadás,csakmert épp török kisebbségek fejére hullott (volna) a bomba.Ha nedj'Isten bombáznák magyarországot,és egy kínai piacot érné találat,akkor verné magát kína,hogy őt(is)megtámadták?Nemár...

2015. nov. 25. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
0%

17: Borzasztóan el vagy varázsolva. Ha már nem sértünk légteret:


[link]


Nézd meg az ábrát és utána okoskodj. Szerintem mostantól a görögöknek is le kéne lövöldöznie a török gépeket.

2015. nov. 26. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
83%

Előre leszögezem, hogy én sem az oroszokkal, sem a törökökkel nem nagyon szimpatizálok.


Ez az esemény a valóságban nem a légtérsértésről szól. A törökök is pontosan tudták, hogy nem jelent számukra veszélyt az orosz gép. Nem, ez egyfajta válaszreakció volt.

Aki figyelte a törököket mostanában, az látta, hogy nagyon sokat panaszkodtak Putyinnak azóta amióta az oroszok elkezdtek bombázni. Ez azért volt, mert az egyik fő célpontja az orosz bombázásoknak a türkmén (gyakorlatilag határon kívüli törökök)milíciák által uralt északi területek voltak (amik nem egyenlőek az IÁ-val, a mérsékelt USA-párti felkelőkkel vagy a radikálisokkal, hanem inkább olyanok mint pl. kurdok, tehát egy etnikai erő). Tehát nem egyszerűen türkmén városokat bombáztak mert ott terroristák voltak vagy vmi, hanem türkmén ellenőrzés alatt lévő türkmén lakosságú városokat.


Szükséges azt tudni, hogy a törököknél jelenleg egy erős nacionalista, mély-konzervatív kormányzat van. Csak gondoljuk bele, hogy a magyar kormány mennyire mániákusan próbálja óvni és védeni a határon túli magyarokat. Na, a törökök hasonlóak csak még erősebben.


Ha egy analógiával kívánok élni, képzeljük most el, hogy Romániában kitör egy polgárháború. Szétszakad az ország, és pl. Erdély bizonyos részein székely szabadcsapatok irányítanak. Tegyük fel, hogy aztán egy 3. állam elkezdené bombázni ezeket a részeket, hogy segítsen a román államnak. Mint gondolna erről Mo. vagy a politikai vezetésünk? Bár nem hiszem, hogy O.V-nak lenne mersze lelövetni gépeket (főleg ha vmi hatalmasságtól származnak), de azért lennének komoly diplomáciai lépések.


Összességében, szerintem mindkét oldal idióta. A törökök sztem túlreagálták a dolgokat, az oroszok meg hülyék voltak, hogy nem látták ezt előre. A szíriai török kisebbség elleni légi katonai akciókkal tudniuk kellett volna, hogy nagyon durván provokálni fogják a törököket, akik nem éppen a hideg vérmérsékletükről és megfontoltságukról híresek.

2015. nov. 26. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
25%

Lehet, hogy a zorigo nem hiteles, de gugli 75 találatot adott "This is Turkish Air Force speaking on guard" -ra

[link]

( lehet, már több )

köztük cnn, theglobeandmail ( Canada ), independent.ie ( ír ), AP - többen erre hívatkoznak:


[link]


és már a youtube -on is: https://www.youtube.com/watch?v=JEavfoPCgfI


Más, ha egy NATO tag gépe repül másik NATO tag légterébe ( bár az is illetlenség ) de nagyon más, ha egy orosz egy NATO tag légterébe. Kivált, ha korábban már többször repültek be északon meg Angliában és most az korábbiakban Törökország légterében és a törökök már eddig is mindig mondták neki, hogy addig jár a korsó ...


Ejtõernyõsre lõni persze nagy disznóság és - tudtommal - nk hadijogsértés, de nem is a törökök lõtték.


Hát ennyi. Mindenesetre "hiteltelenezés" elõtt elolvasandó az AP cikk és megezendõ-hallgatandó a youtube .

2015. nov. 26. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
28%

már kiderült, hogy szír légtérben lőtték le, amerikai is megerősítette...ennyit a barmo..król, akik a törököket védik...17 másodpercig tartózkodhatott max török légtérben az orosz gép, ami alatt ugye nm lehet sem egy, pláne nem 10 figyelmeztetést kiadni...

a törököknek nem érdeke az isi elleni háború,,,ezt előre kitervelték az oroszok ellen.... 1. isis fekete olajat ad el töröknek potom áron 2. a törökök által gyűlölt kurdok legnagyobb ellensége az isi.... aki nem ismeri az összefüggéseket, legalább maradna........

2015. nov. 26. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
28%

jah csak úgy megjegyzem, hogy az állítólagos török felvételen, amiben "figyelmeztetik a gépet" (de semmi nem igazolja, hogy ezt nem utólag rögzítették vagy stb.... ez a mondat hangzik el: "a török légtér közelében repül, kérjük forduljon délnek"


tehát, magyarul, nem repült a török légtérben, csak a közelében

2015. nov. 26. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
0%

arról hallottam, hogy eleinte a törökök segítették a daesht, de az oroszokkal inkább az a bajuk, hogy a erdogannak assad nem tetszik, az oroszok meg pont õt védik.


az olajvásárlást erdogan, v dava... franc tudja hogyhíják, szal tagadták. na persze, politikusok.


tény, hogy a nato má korábban is monta, hogy azé máskor inkább csak kísérjék ( le, vagy ki ), ami megfelel egy halk ejney ejnyéenek.


mindenesetre a zorigo által közölt hír mégiscsak megfelelt a téenyeknek. azt nem írta, hogy tutira valódi, ahogy senki se. én se montam.


Csakhát, tod nehezen felejtem, hogy anno tárgyalni hívták kádárt, aztán közölték vele, hogy a segítségüket kéri. aztán tárgyalni hívták Malétert és, ugye ... aztán aszonták Nagy Imrének nem lesz semmi baja, aztán ... szal, bizon egyrészt nemtom készpénznek venni, amit oroszok mondanak, másrészt sajnálni max azt a szerncsétlen piotát tom, akit a levgõben lelõtt valami gazember. és sajnos assemk biztos, h megtalálják a gyilkost. mer úgytom, ez háborús bûncselekm, mint elõbb is írtam.


viszont putyint csak akkor fogom sajnálni, ha majd baromi sok idõm lesz ilyesmire.


azé, mielõtt valaki megindítaná putyin szenttéavatási perét, ne feledjük, hogy eleinte nem a daesht, hanem assad mérsékelt ellenzékét bombázta. ( álítólag létezik assad mérsékelt ellenzéke, ami azéert is valószínûb, mert a magyar királyi Kossuth rádióban ágáló "szakértõk" szerint nem, vagy alig létezik. )

2015. nov. 27. 04:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
0%

25: Akkor arra is keress rá, hogy "russian su-24 shot down over syria".


Akárhogy csűri csavarja Erdogan, ez nem volt korrekt lépés és nem csak az ottani békét, hanem gyakorlatilag a világot sodorta veszélybe ezzel a lépéssel.


No nem baj, cserébe Putyin gondoskodik arról, hogy több olajat ne kapjanak az ISIS-től.

2015. nov. 27. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
42%

Húha! van itt minden mint a jó szatócsnál.

De mi a helyzet valójában?

- Az orosz gép tötkörzság fölé repül - állítják a törökök. De amerikai műholdfelvételek bizonyítják, hogy yez nem igaz.


- A törkök többször is felszúlították a gépet a távozásra. Az orosz pilóták az ellenkezőjét állítják.


- Oroszország az ISIS ellen harcol, ugyanúgy mint a NATO. Akkor most a törökök kivel vannak?


- A törkök számtalszor megsértették a szír légteret, bombázták a szír oldalon élő kurdokat, akik rendszeresen sikerrel harcolnak az ISIS ellen. Senki sem vonta őket felelősségre!


Most akkor miről is beszélünk?

2015. nov. 29. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!