Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » A Hitlerrel kapcsolatos...

DeMoR kérdése:

A Hitlerrel kapcsolatos dolgok mindegyike úgy volt, ahogy?

Figyelt kérdés

Helló!

Nem akarom azt mondani hogy Hitler egy ártatlan kis kutya volt ... de hallottam, olvastam oldalakon hogy valójába csak a világ tette olyanná amilyenek most látjuk .. mert "általában mindig úgy alakul a történelem ahogy azt a győztes fél akarja!" szokták mondani .. egyáltalán nem akarok nagy vitákat kelteni hatalmas naplókat olvasni hogy igenis az volt meg hogy hogy gondolom azt hogy ilyet írok ki ... mivel csak hallottam, láttam valahol .. és csak kíváncsi vagyok hogy mások nem e tudnak erről többet .. és főként azért is hogy tisztába lehessek mindenképp ezzel kapcsolatban!

Az Értelmes Rendes Válaszokat Előre Is Köszönöm !!! :)



2015. dec. 3. 18:53
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
80%
Én úgy vagyok vele, hogyha mutatnak rá bizonyítékot akkor kezdek el kételkedni.
2015. dec. 3. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
76%
Az biztos hogy a győztesek írják a történelmet, nem volt ártatlan kiskutya, de biztos hogy egy kicsit túloztak a győztesek kétlem hogy ennyi gonosz dolgot tett volna. ((Pld '46-ba még csak 300.000 ember halt meg auswichba, nem védeni akarom))
2015. dec. 3. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
28%
Hitler remek ember volt.
2015. dec. 3. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
83%
Én ugyan csak a történelemórákból,történelemkönyvekből tájékozódom,meg persze most már a netről,stb.,de azt valóban nem lehet mondani,hogy Hitler egy "ártatlan kiskutya" volt.Persze,az ilyen-olyan összeesküvés-elméletek hívei mosdatják ezerrel,de az azért elég egyértelmű szerintem,hogy Hitler(akárcsak Sztálin) tömeggyilkos volt.Persze,a győztes fél sokmindent megtehet,de ilyen szinten azért,nem hiszem,hogy képes lenne manipulálni a történelmet.Párszáz éve még talán megoldható lett volna,de a 20.században,már nem annyira, ahhoz még ma is túl sokan vannak olyanok,akik átélték azt a korszakot.
2015. dec. 3. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
69%

Valóban õrült tömeggyilkos volt.

De nem volt hülye, csak annyira mint sztálin. Utóbbi "lefejezte" a hadsereget, hitler ilyet ugyan nem tett, de sokszor nem hallgatott a tapasztalt és hozzáertõ tábornokokra, hanem saját rossz elgondolását erõltette. Szerencsére.


Ennél többhöz bizony el kell olvasnod, amiket írt. Naplóját, mein kampfot, stb.

2015. dec. 3. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
48%
Nem csináltak belőlük többmilliót.A jelenleg "elfogadott" szám 1,1millió.Ezt a vasúti menetrendek és a deportálási iratok alapján kalkulálták.Más kérdés,hogy nagyobb is lehetett ez a szám,hiszen a "bukás" előtt,nyilván próbálták eltüntetni a nyomokat.Többmilliós számmal,a lengyelek és a szovjetek "dolgoztak" a háború után,illetve volt olyan náci háborús bűnös is,aki 2,5-3 millió emberről beszélt.
2015. dec. 3. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
71%

Meg kell érteni az észjárását. Nem volt őrült, nagyon is tisztában volt annak a súlyával, amit tett. Nem érzete egészségesnek magát, tudta, hogy nem fog sokáig élni - akárhogy is alakul a háború - abban bízott, hamar megnyeri a háborút, és talál egy megbízható utódot, ő maga pedig az építészetnek, művészetnek élhet. Afféle messiásnak tartotta magát.


Úgy vélte, ha nyer, a történelem "megbocsátja" neki a túlkapásokat, főleg azért is, mert ő írja majd azt. Ha nem nyer, elbukik, és akkor úgyis mindegy.

2015. dec. 3. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
47%

"Nem csináltak belőlük többmilliót.A jelenleg "elfogadott" szám 1,1millió."


Volt az már négy is.

2015. dec. 3. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
81%
Igen,volt már 3-4 millió is,de inkább,ahogy írtam,a szovjetek és lengyelek szerint,valamint náci háborús bűnösök vallomásai alapján.És mivel sok iratot megsemmisítettek az "utolsó órákban",pontos számot, nyilván soha nem lehet mondani.
2015. dec. 3. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
62%

Egy tömeggyilkos volt.

Erről ennyit. Akinek még ezután is kell magyarázni a dolgokat, azzal probléma van.

2015. dec. 3. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!