Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Létrejöhet egy Szovhetunióhoz...

Létrejöhet egy Szovhetunióhoz hasonló ország?

Figyelt kérdés

Az EU nem érdekel az nem is ország. Illetve minden tagállam szerte szét húzza.

A Szovjetunió legalább működött a diktatúrával.



2015. dec. 6. 17:58
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
56%

Pedig leginkabb az EU hasonlit hozza.

Valoban pusztan annyi a kulonbseg, h az alapberendezkedes demokratikus /ezert pl a dezertalast nem katonai eszkozokkel akadalyozzak meg, hanem gazdasagival/

2015. dec. 6. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
84%

Ja es termeszetesen a SZU nem mukodott, hiszen darabjaira hullott szet.

Ahhoz, hogy barmilyen allamalakulat mukodni tudjon, elengedhetetetlen a gazdasagi teljesitmeny /a szu-ban ez brutalisan gyenge volt/ A kulturalis kozelseg sem hatrany /a geopolitikai mellett/

2015. dec. 6. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
96%
Remélem,nem.Viszont a Szovjetúniót diktatúra nélkül,ugyanúgy szerteszét húzták volna a tagországok. Hasonló ország létrejöttére,legfeljebb "ugyanott" van szerintem esély.Ha netán megtörténne,lesz miért aggódnunk.Én inkább kihagynám.
2015. dec. 6. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
94%
Amúgy ideig-óráig,minden diktatúra működik.Észak-Koreában például ma is.Nem tudom,te hogy vegy vele,de én nem szeretnék benne élni.Pedig "működik".
2015. dec. 6. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

"A Szovjetunió legalább működött a diktatúrával."


Az biztos. De még mennyire, hogy működött.


[link]

2015. dec. 6. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
41%

Hadd abranditsam ki a rozsaszinu libeket, a demokraciakban is diktatura van a kovetkezo valadztasokig. Ahogy platon mondana, a tobbseg diktaturaja. Bar teny, hogy minden valasztasok alkalmaval a nep kiengedheti a gozt, nem kell hozza vasvillat, csupan tollat ragadnia.

/mellesleg megjegyzem, h angliaban a miniszerelnoknek joga van valasztasokat kiirni, raadasul egyfordulos egyeni valasztokeruleti a valadztasi rendszeruk--ami ugye a kontinentalis libsik szemeben fura modon nem remiszto diktatura, pedig manapsag viszonylag pontosak a kozvelemenykutatok, igy egy jofajta angol politkus 25 evre berakhatja magat kormanyozni/

2015. dec. 6. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

"Hadd abranditsam ki a rozsaszinu libeket, a demokraciakban is diktatura van a kovetkezo valadztasokig."


A diktatúra egy kisebb klikk uralma a többség kárára, a demokrácia viszont a többség uralmát és akaratának a kiteljesedését jelenti.

Még írni sem tudsz, de te akarod megmondani a tutit. Jellemző a hozzád hasonlókra.

2015. dec. 6. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
97%
6:Azért ez elég demagóg duma.Eleve,ahol négyévente lehetőség van leváltani a hatalmon lévőket(sőt,extrém esetben,időközi választással,akár előbb is),ott nincs diktatúra.Még négy évig sem,mert ha az lenne,például itt sem írhatnánk le a véleményünket.És ennek átlátásához, még csak liberálisnak sem kell lenni.
2015. dec. 6. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
5%

Ami hasonlít rá:


EU

USA

Izrael


(cionista rémuralom)


Ami nem:


Oroszország

Irán

Kína


(a szabad világ)

2015. dec. 6. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

A diktatura nem aegy kisebb klikk uralma a tobbseg karara.

A diktatura egy kormanyzati forma, ami minden olyan dontest vegrehajt, amit helyesnek tart. Szavazas nelkul, vagy esetenkent áldemokratikus modszerekkel, latszatszavazasokkal.

Telefonrol irogatok, es valoban leszrom a helyesesirast, de mindig akad valami idiota proszto, aki sikhulyeseget irogat, amde a helyesirasomba tuti belekot, viszont ki kell h abranditsalak, mert komoly osszegekben fogadnek ra, hogy jobban ismerem a politikai rendszereket, mint te. Meg papirt is fel is tudok mutatni:-)

Utana kovetkezo, ja tenyleg demagog duma volt. Arra akartam kilyukadni, hogy rengeteg olyan ostoba figura van, mint az elotted szolo, akinek pl fingja nincs arrol, mi az a diktatura, amde megis azt hiszi , hogy tudja, ezert elbol azt mondja, h neki nem kene, mert hu mi lenne, kisebb klikkek elnyomjak a tobbseget.../ amugy mi van akkor a danokkal manapsag, amikor kisebbsegi kormany van...szegeny danok, egy kisebbseg elnyomja oket/

Ahogy mondtam, egy ugyes angol miniszterelnok /mint margaret thatcher is volt/ egy demokratikus rendszerben is 20 evre 'elnyomhatja' a tobbseget /nezzetek utana, milyen alkalkalmakkor iratott ki elorehozott valasztasokat/

Na mindegy...mar azt sem tudom minek irtam ide...

2015. dec. 6. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!