Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Mit gondoltok, milyen kimenete...

Mit gondoltok, milyen kimenetele lesz a december 20-ai szlovén népszavazásnak a melegházasságról? A közvéleménykutatások fej-fej melletti eredményt jósolnak.

Figyelt kérdés
Lesz-e hatása a magyar politikára ha megszavazzák az emberek? Szerintetek ezt népszavazás útján kéne rendezni az országokban vagy parlamenti szavazással? Mivel szavaznátok, ha nálunk lenne ilyen népszavazás? Ha van Szlovéniában élő magyar kérlek írjon a tapasztalatairól.

2015. dec. 8. 20:22
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
20%

mellesleg


"ami egyébként a társadalom egyetlen tagjának sem jár hátránnyal."


Számomra ez hátránnyal járna. Én kösz nem akarok egy ilyen eltorzult világban élni, Magyarországon sok mindennek kéne változnia de ez az egyik dolog aminek pont nem. Jól van ez így, itt megvan a "késztetés" a többségi társadalom részéről, rajtatok/rajtuk van a nyomás hogy ne akarjatok/akarjanak megbotránkoztatni másokat pl. hogy két férfi az utcán csókolózik, vagy egy diszkóban együtt táncol stb. társadalmi elvárás hogy tartsátok meg magatoknak otthon, nem tudom miért nem jó az a hálószobában miért kell reklámozni és embereket megbotránkoztatni. (pl. Pride). Nem szeretném ha bárki félre értené, csak kerek perec megmondom, őszinte vagyok ettől nekem felfordulna a gyomron. Szó szerint tényleg, undorral töltene el ha pl. két férfit a nyílt utcán buszon akárhol is látnék ölelkezni (úgy) vagy csókolózni. Nem vagyok képmutató, ha két nőt látnék ugyanolyan szituban (magam sem értem ennek az okát) de azt nem találnám undorítónak sőt mi több.... de fejben tudom hogy semmi különbség, és ugyanúgy nem oké.

2015. dec. 11. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 A kérdező kommentje:
21-es: Hogy ennyire önző legyél arra már nincsenek szavak. Én meg olyan világban nem akarok élni, ahol ilyen gondolkodásúak vannak, hogy szabályozni akarsz több százezer embert az országban hogy éljen, hol mit csináljon kivel, olyan dologért amivel senkinek sem árt. Mit szólnál, ha én akarnám meg mondani hol csókold meg a barátnőd vagy hol öleld meg, csak azért mert ronda/vörös hajú/balkezes/szemüveges akármi és ez engem megbotránkoztat. Pont leszarnád, na én is lefogom és most már csak azért is mégtöbbször fogom megcsókolni vagy ölelni a barátomat akivel 6 éve járunk 25 évesen a buszon, az utcán vagy a diszkóban. És azt mondod Neked hátránnyal járna, ha mi 6 év után összeházasodnánk....nem is értesülnél róla, nem is ismersz, lehet még csak nem is egy városban élünk. Nem rohadtul tökmindegy Neked? Miért fáj, hogy boldogabb lesz két ember? Nem kényszeríti rád senki, hogy Te is így tégy. Na de mindegy, sok éved úgy sincs hátra ebben a "normális" világban, mert nálunk is exponenciálisan nő az elfogadás, aztán félhetsz mert jön az "eltorzult" világ. Ha ennyire zavar 2 szerelmes ember látványa akkor javaslom Szaud-Arábiát meg Afrika bugyrait, ahol még jó ideig nem kell elfordítani a fejed a buszon. Szlovénia pedig jövő vasárnap szépen megszavazza azt, amit a parlamentjük nagy többséggel már elfogadott, 5 éven belül pedig jövünk mi is (Magyarország).
2015. dec. 12. 10:08
 23/24 anonim ***** válasza:
17%
Úgy vergődsz ahogy akarsz, ha valaki meg betöri az orcátokat az undorító viselkedésetek miatt akkor ne csodálkozz. (én nem fogom, én inkább a csöndben maradok és elfordítom a fejem típus vagyok, aki igyekszik nem elhányni magát) Azzal hogy emberek millióban undort váltasz ki, megbotránkoztatod őket igenis kárt okozol. Hagyjátok meg ezt a hálószobába, miért nem jó az úgy? ha toleranciát vártok alkalmazkodjatok vagy húzzatok spanyolba franciába akárhová, megeszem a kalapom ha ebben az országban megszavazzák, ha úgy is lesz az tuti megbuherált népszavazás lesz, de amúgy mivel ez alkotmányellenes nem is lehet róla népszavazás, szóval sok sikert, csak ne itt.
2015. dec. 13. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:

Olyan relatív minden

Támpont meg nincsen

A rút is annyira szép,

A reklám a főnök,

Meg a sorozathősök,

Már nem lehet messze a vég.

2016. jan. 15. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!