Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Milyenné válik így Európa és...

Milyenné válik így Európa és a világ?

Figyelt kérdés

Szóval, ezt az egész folyamatot, amiről beszélek fent a migrációs válság csak fokozza. Azt látom, hogy a globalizáció eredményeként létrejön egy globális nép és szépen fokozatosan megszűnnek a nemzeti jegyek az egész világon. Olyan érzésem van, mintha az amerikanizálódás most európában is elérné azt a szintet, ahol az őslakosság létszáma lecsökken és a világ minden tájáról érkezők veszik át a helyüket. Engem kifejezetten az zavar, ami a német nyelvű benelux és skandináv államokban történik. Többször láttam már Münchenben, hogy a világ minden tájáról élők ott vannak és valahogy ez engem szörnyen zavar. Távol álljon tőlem az, hogy bármilyen "emberi fajt" kritizáljak, de ez a globális massza engem jelenleg valahogy nagyon aggaszt. A jövőmet mindig is németországban képzeltem el, félig sváb származású vagyok és nagyon bánt ez az egész dolog, ami most zajlik. Ki mit gondol erről a témáról? Hogyan tudnék fiatalként 22 vagyok, belenyugodni ebbe az egész dologba? Egyáltalán, mást nem zavar ez az új globális társadalom?


Bízom benne, hogy ez akár egy érdekes kis vitaindító is lehet ma estére, szép estét mindenkinek!:)



2015. dec. 17. 21:43
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
9%
Bele kell törődnöd, az Illuminatival nem tudsz szembe menni, ha a fejeden pörögsz, akkor sem....
2015. dec. 17. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
44%

"Olyan érzésem van, mintha az amerikanizálódás most európában is elérné azt a szintet, ahol az őslakosság létszáma lecsökken és a világ minden tájáról érkezők veszik át a helyüket."


Az indiános száma eléggé lecsökkent elég régen.

Az "őslakosok" és a "világ minden tájáról érkezők" egy és ugyanaz.

2015. dec. 17. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Az USA eddig döntő többségben a fehér(európai eredetű) lakosság irányítása alatt állt és ez utóbbi időszak statisztikáit szemlélve ez fokozatosan eltolódik a hispán-fekete-ázsiai lakosság felé. A multi-race aránya ezzel párhuzamosan érthető módon növekszik.
2015. dec. 17. 21:55
 4/14 anonim ***** válasza:
94%

Azért ennyire nem drasztikus a helyzet.

Európa is kezd ébredezni, mert kb 1 millió menekültnél járunk (úgy, hogy csak az EU lakossága 500 millió), és máris roham tempóban erősödnek a szélsőjobboldali, bevándorlás ellenes pártok. (FPÖ, Front National, Igazi finnek pártja, stb.)

Nem fog ez a végtelenségig menni, mert az európaiak sem hülyék.

2015. dec. 17. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
33%
Amerika színessé tételét Israel Cohen, Európáét Cudenhove Kalergi tervezte meg.
2015. dec. 17. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Az USA teljesen más este.

Egyrészt az Amerikai Egyesült Államokat alapba bevándorlók alapítottak, az a rengeteg fekete meg a rabszolgatartás idején került az országba. Utána az USA nekiállt nyugat felé terjeszkedni, ekkor szerzett meg egy jókora területet Mexikótól, tele mexikóiakkal, plusz ugye rengeteg mexikói szökött már át az USA-ba, nem véletlenül van hatalmas kerítés az egész határon.

Szóval az USA a történelme miatt ennyire multikulti (mellesleg az USA-ban Shcelling szegregáció van, azaz minden etnikum külön városrészben lakik szinte)


Európában ez a migráció a politikai életet teljesen a szélsőségesek felé tolta, akik bevándorlóellenesek, és többségében iszlámellenesek. Nem is baj, ha Európa észhez tér, legalább befejeződik ez a "nyitott-kapu" politika. A legliberálisabb Svédország is már lezárta a határait és ellenőrzést vezettek be. Szóval ha így haladunk, akkor Európában lesz jövője, ha észhez tér.

2015. dec. 17. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
*eset
2015. dec. 17. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 Shamash ***** válasza:

A kérdés eléggé komplex témát vet fel, röviden lehetetlen rá válaszolni. Mégis megpróbálom tömören elmondani a véleményem.

Magam is sokat éltem Németországban, és gyakorlatilag szinte minden nációval éltem vagy dolgoztam, és sok esetben kellemesen, és számos esetben kellemetlenül csalódtam.

Egy biztos; a nagyon idegen kultúrákat bazi nehéz befogadni, hiszen a bolygó egészen más részéről érkeztek, és egészen más dolgok a fontosak számukra, mint egy európai ember számára. Szokásaik gyakran irritálóak, és vannak közöttük roppant kedves emberek is.

A globalizáció mára már olyan méreteket öltött, hogy most már több ember zavar itt Európában, mint amennyit nem zavar. Ráadásul a kereskedelem, a profit és a fenntartható gazdasági növekedés elvei mentén történik, vagyis egyszerűen szólva, egy globális rabszolgatartó gazdasági modell kiépülése, megvalósítása zajlik. A sok idegenre azért van szükség, hogy a gazdaság fenntarthatóvá váljon az olcsó munkaerő által. Hamarosan odáig fog fajulni, hogy a végén már fizetést sem adnak az embereknek. Finnország már megpendítette a húrt; szerinte a mostani migránsoknak ingyen kellene dolgozniuk a menekültstátuszért.


Az én szerény véleményem szerint nagy durranással fog az egész véget érni. Nem tudni, hogy mikor fog ez bekövetkezni, de minél később, annál nagyobbat fog szólni. Ha felborul az olvasztótégely, akkor mindent megolvaszt maga körül.

2015. dec. 17. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Sokan azzal érvelnek, hogy olcsó munkaerő érkezik, ezáltal a demográfiai szempontból folyamatosan fogyatkozó németeket próbálják meg velük pótolni.


Nekem ezzel két problémám van:


1.Ezek az emberek döntőrészt alulkvalifikáltak, egyéb más kulturális stb. tényezőket még nem is felsorolva.


2.Másrészt Németországban a London School of Economics szerint minden második munkahely a digitalizáció/robotizáció/automatizáció miatt fenyegetve van.


[link]


Ezek a gépek pedig pontosan az alulképzett rétegek munkáját fogják átvenni.

Véleményem szerint, az "őslakosoknak" is nagyon sok esetben a társadalmi lecsúszás veszélyével kell farkasszemet nézniük a közeljövőben.

Hát még a képzetlen 3.világbeli tömegeknek?!

2015. dec. 17. 22:11
 10/14 anonim ***** válasza:
5%
Társadalomtudósok már megmondták, hogy néhány ezerév múltán minden szépen kiegyenlítődik, és mindannyian karamell barnák leszünk. Most kicsit meggyorsult a folyamat, nem ezzel van a gond. A kultúrák keveredése okozza a problémákat.
2015. dec. 17. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!